A következő címkéjű bejegyzések mutatása: árú. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: árú. Összes bejegyzés megjelenítése

2010-11-23

Ecetes Chips

Idaig mindig kivontak a paicrol egy idö utan, de most ujra megtalaltam a boltok polcain.

Nyami.

2010-10-29

Kavicsok

Kitalaltuk, hogy a nagy àtlàtszo üvegvàzàba aljàba, amibe zöld mügazokat ratunk, milyen jol nézne ki par kavics. Hétvégén Konstanzban benéztünk egy lakberendezös boltba, voltak is kavicsok:
- volt nekik barna, értsd: csokibonbon kinézetü barnàra festett csillogo kis kavicsok
- volt nekik zöd, de nem olyan enyhén mohàs utànzat, hanem olyan ami rikito-csillogo zöld cukormazara hasonlitott - gyanutlan vendégeknek felkinàlhato

A legjobb pedig a pirosasra festett kövek voltak amirol nekem kis sülthus és/vagy pörköltdarabkàk jottak az eszembe. Jol nézne ki ez vàzànyi sülthus.Natur kavicsaik nem voltak. Majd szedünk a jatszotérröl.

2010-10-07

Asztal ocsoé

Van a Media Markt mellett egy butorbolt, ranézésre olyan gagyi Kika-nak tünt, aztan meglattam az oldalàn egy hirdetest, hogy most van naluk asztal, akciosan, ocsoé, csak 2790 CHF-ért, az eredeti 4441 CHF helyett. Szoval ha kell valakinek asztal otthonra szinte félaron, akkor szoljon.

2010-08-23

MacBook + Toshiba

314 000 HUF vs 1100 CHF (ma éppen 210 HUF egy CHF) az kb 83 000 HUF ollonyilas, ugyanaz a konfig. A Toshiba egyébként megjavult, notebook vasarlas elhalasztva.
Ha mar ezt leirtam, akkor jöjjön a Toshiba-s kaland is. Szoval a notebook kijelzöje 2 év + par nappal a vasarlas utan azt mondta hogy nem vilagit többet. Kép volt rajta, csak a hattérvilagitas szünt meg létezni, szoval hasznalhatatlanna valt a cucc (vilagitas nelkül kb lathatatlan). Utanaolvastam a hasonlo hibaknak, több oka lehet, inverter, LCD, alaplap, stb. Mazlimra, anno a gépet 3 év nemzetközi garanciaval vettem, beregisztraltam a terméktamogatast, stbstb, szoval ideje volt felkeresni a helyi szervizt és kiprobalni mennyit ér a magyarban vett nemzetközi garancia. Szervizben atvették (szerintem még nem lattak magyar Windows-t) 3-4 napot mondtak a javitasra ami annyi is lett. Közben hazamentünk igy csuszott az atvétel. Hivtak 1x telefonon, hogy megtudakoljak mennyire vagyok elégedett a szolgaltatasaikkal. Mondtam, hogy nem tudom, mert még nem vettem at a cuccot. Mondtak, hogy akkor majd hivnak még.
Visszaérve Svajcba elsö utam a szervizbe vezetett, müködik a cucc. A szervizlap tanulsaga szerint volt egy inverter csere és kicserélték az LCD panelt is. Na erre nem szamitottam, de legalabb kiderült miért csillog makulatlanul a kijelzö. Ja, és ingyen volt a csere. Kis üröm az örömben, hogy az uj panelen van egy hibas pixel, ami piros ha feketének kéne lennie, de legalabb a régin lévö nagy folt eltünt. Na mindegy, amiket ez a notebook kapott az elmult 2év alatt - csoda hogy még egyben van. Szoval azért elégedett ügyfél vagyok. Es még mindig van egy év gari.

2010-03-29

Péksüti

Pénteken fotóztam a Coop-ban. Nyuszi (vagy mókus) formájú péksüti. Aki meglátja a nyulat az jelentkezzen.

2010-03-14

Téma 2) XBox Projekt

Az XBox projekt a Dream Build Play-es nevezésem volt. Régóta írok egy Alien Breed klónt, mert idegesített, hogy az igaziban is meg a remake-ben is csak 4-8 irányba lehet lőni, és pont kapóra jött az XNA. Aztán decemberben kihirdették az idei versenyt, én meg gondoltam, hogy miért ne, a motivációnak jót tesz egy határidő. Vettem egy XBox-ot, mert arra kell optimalizálni a cuccot, amit jól tettem. Windowson simán futott a cucc, de XBox-on 10 másodpercenként megakadt. Kiderült, hogy XBox-on az XNA Garbage Collectora kicsit más, szét kellett túrni a szép ojjektumrientált designomat, optimalizálni, csúnyákat belerakni, és mégsem lett showstopper a dologból. Az utolsó hétvégéken egyre intenzívebben kódoltam, miközben a feature listről húzogattam ki a dolgokat, hogy mire nincs már idő - ötletekből nincs hiány. A végére már elegem is lett a dologból, és kezdtem megutálni. Többek között ezért nem lettem játékprogramozó. A hobbi maradjon meg hobbinak, addig jó amíg élvezi az ember. Cucc leadva, benevezve, az esélyesek közé bekerült.



A Projekt során nyújtott támogatásáért és hülyeségeim iránti türelméért, köszönettel tartozok szerető és támogató feleségemnek, Anikónak.
(ezt most muszály volt ideírnom)

Erről ennyit, a projekt most jegelve lesz egy időre és lazítok. Beszereztem első játékomat: Operation Flashpoint 2, de nem egy nagy szám. Raudnak igaza volt, a hangulata nem olyan mint régen.

2010-01-24

Fotel

Karàcsonyra vettünk magunknak egy babzsàkfotelt amit aztán a hàtso ülésen kihoztunk visszafelé :) Nagyon megszerettük, iszonyu kényelmes és praktikus. Persze néha megy a harc, hogy éppen ki üljön benne, de eddig még nem lett belöle vàlook.

2009-11-21

Moncsi

Szombati vásárlás közben akadtam rájuk, utoljára a '80-as évek elején-közepén láttam ilyeneket. Azt hittem már rég kipusztultak.

Közért

Pár hete nyílt a közelben egy kajabolt, ami nyitva van hétköznap esténként 8ig, és még vasárnap is nyitva vannak 6ig. Idáig csak kívülről láttuk, kicsit bénán néz ki (kb. olyan mint egy rendszerváltás előtti közért) és mivel már megszoktuk, hogy itt nincs 0-24 Tesco, ezért még egyszer sem voltunk benne. Múlt héten vasárnap mégis kifogyott pár dolog a konyhából, a beszerzés ugyan várhatott volna hétfőig is, de ez remek alkalom volt arra, hogy tegyünk egy próbát és megnézzük a "közértet". Kellett kávét vennem, (volt poharas Emmi amit szeretünk), meg kekszet, ami már problémásabb volt. A megszokott svájci és német márkák helyett csak import cuccok voltak, ami azt jelenti, hogy volt kb. 5 féle Türkish Delicatesse. Így történt, hogy ettünk török és szerb kekszet.

2009-11-01

Macskaajtó

Függetlenség Önnek és Macskájának! Potom 200 CHF-ért Ön is megveheti az infravörös macskaajtót, amit csak a saját macsek tud kinyitni a nyakában fityegő infravörös jeladóval. Igy már kedvencének is saját kulcsa lehet a házhoz, és kedve szerint jöhet-mehet.

2009-10-29

Lidl

- Mióta megnyílt a mi falunkban is a Lidl, gyakran járunk oda. Vagy a Coop vagy a Lidl. A Migros kb. kiesett.
- Ez annak ellenére így van, hogy a gépolajos krumpli óta nem a régi a bizalom
- Az itteni Lidl egyébként szinte mindig tök üres, a parkoló jó ha negyedig telik csúcsidőben. Bent a boltban csak lézengenek az emberek, de legalább lehet nyugiban vásárolni.
- Ennek ellenére azt mondják, hogy elégedettek az üzletmenettel
- A parkoló egyébként akkora mint az otthoni Lidl-nél, szóval tényleg kevesen vannak.
- A parkolóban gyakran látni Porschékat
- Már 2x láttam magyarokat is
- A parkolóban fizetős a parkolás. Ezt a kérdést valamiért jobban boncolgatta a helyi újság, hogy miért kell ennek így lennie, amikor a város keleti részében sem a Coop-nál sem a Migros-nál nem kell fizetni (bezzeg, bezzeg), csak a város nyugati felében fizetős a parkolás (ami légvonalban alig 2 Km, de itt az már egy másik világ). Én azt sem értem, hogy ez egyáltalán miért kérdés mert másfél óra így is ingyenes a vásárlóknak.
- Szintén az újságban olvastam, hogy a Lidl jó munkaadónak számít idekint. Ez már önmagában is beszarás. Bejelentették, hogy a 20 éves, teljes munkaidős, szakképzetlen (ohne Berufsausbildung?) alkalmazottaik referenciabérét 5%-al megemelik és így az iparági átlag felett fizetnek. Beszarás Nr 2.- Az is kiderült, hogy az alkalmazottaknak van minden földi jó, továbbképzés egészen az üzletvezetői szintig. (hehe, persze a végén úgyis csak egy maradhat)
- A kérdésre, hogy hogyan ösztönzik barátságosságra a munkavállalókat azt mondták, hogy a főnököknek kell példát mutatni, meg fontos hogy az alkalmazottal elégedettek és büszkék legyenek a munkahelyükre, és akkor majd barátságosak lesznek.
- Belső detektívekről, meg menstruációs jelzésekről nem esett szó

2009-10-18

Hétvége: Csokik + Lakás, Kecó, V 5.0 gamma

Folyamatosan esik az eső így a hétvégén csak gasztronómiai kirándulást tettünk. Beszereztem 3 tábla csokit, és kipróbáltuk milyenek:A tiramisus egész jó volt, a chilis magyar szemmel nézve éppen csak csípős, de így is eléggé tudathasadásos dolog olyan csokit enni ami csíp, a tömény kakaós meg a maga nemében biztos remek, de aki tejcsokihoz van szokva annak nem ajánlott.

Az "egyszer/majdan/esetleg" eljövendő költözésbe Anikó teljesen beleélte magát és átlegózta a lakást, ami most hétvégén kísérleti üzemmódban fut. A nappali kicsit át lett variálva, a kanapé bekerült keresztbe a TV-vel szembe, a ebédlőasztal pedig a kanapé helyére a képek alá. A helykihasználásunk így most pocsék, viszont sokkal kényelmesebb a TV-vel szemben ülve bambulni.

2009-10-17

Nagytelefonok

A szombat délelőtt ügyintézéssel telt. Voltam a postán levelet feladni, és ott találtam az alábbi nagy telefonokat: jó nagy rajtuk minden és teljesen le vannak egyszerűsítve. Ha még magyarul is beszélnének, akkor a nagyszülőknek ideálisak lennének.

2009-10-02

Reggelire perec lesz

Ma én intéztem a pénteki bevásárlást. Ilyenkor megveszek mindent ami
a) a bevásárlólistán van
b) sokáig eláll és diszkont/akciós áron kapható (volt 32 darabos WC papír, 40%-os rabattal !!! wow!!! csak sokalltam a 32-t...)
c) kipróbálok pár új dolgot
Próbaképp vettem egy csomag sütőben kisüthető mirelit perecet, mire Anikó hazajött kisütöttem, és így volt egy kis meglepi. Belül puha, kívül sós, bejövős. 8 volt a dobozban, amit nem bírtunk ma este legyűrni az megmarad reggelire.

2009-09-24

Krumpli2

Ez mi? Olaj a futószalagról? Gépzsír? Füstaroma? Te megennéd? Sok ilyen volt még benne...

Krumpli1

Igen, vettünk füszeres mirelit sültkrumplit, made in Lidl...

2009-06-20

Csokikosár

Valaki bevásárolt a Coop-ban csokiból.Ez persze csak vicc, az árufeltöltő személyzet tologatta így a csokikat, mi meg arra gondoltunk, hogy kigurulunk vele a pénztárhoz.

2009-06-14

Macskanyelv

Macskanyelv is kapható Anikó nagy örömére. Németül: Katzenzungen, svájci németül: Katzenzüngli, pl. ilyen különbségek vannak a két nyelv között.

2009-06-12

Coop Piák

Pit és Raud talált nekem egy rakat innivaló érdekességet a Coop-ban. Lehet kapni japán sör, mindjárt kétfélét, bár ezeket lehet hogy UK-ben gyártják:Közvetlenül melletük van aztán még Kínai és Thai sör. Ezeket viszont tényleg a távol-keleten készítik, rajta volt a "Made in China" felirat. (a palackozás lehet hogy helyben van)Van vodkás sör (aki kóstolta a szerint nem jó)És van Cannabis ízű ice tea is. Egészségünkre!

2009-06-11

Kloten, Anikó haza

Anikó hazament egy röpke hétre én meg itt maradtam Svájcban. Amúgy nem örülök, mert úgy néz ki, hogy a következő héten vége a belsős szolgálatnak meg a "Home Office"-ozásnak és mehetek megint Bernbe valami LSMW projektre. A reptéren amúgy láttam Márait a könyvesboltban.Ez meg egy Malév gép a kifutón. Kiváncsi vagyok Anikó ezzel ment-e, majd elmondja. Most egyébként nem az E-ről hanem a B-ről ment a Malév. Hát az ott nem a B.