Hogyan legyünk svájciak? A fent nevezett alapfilm segít a válaszban! Ajánljuk mindenkinek aki itt élt, él vagy élni fog - kötelező megnézni :) Egy igazi örökzöld még 78-ból egy kis retro hangulattal. Hála a német tanáromnak, aki elhozta órára mi sem maradtunk ki az élményből. Sajnos csak az alábbi két videót találtam hozzá, de aki megteheti nézze meg az egészet.
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: német. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: német. Összes bejegyzés megjelenítése
2011-07-12
2011-02-18
Lóerősokk
Bérnárd kollégával ebédeltünk, akinek egy spéci Touareg-e van, néha mellette parkolok. Tudom, hogy pl. Porsche felnik vannak raja és valami kapcsán szóbakerült ebéd közben. Mondom neki:
- ...
- Jaja, neked is valami durva kocsid van, V6-os, vagy talán V8-as?
- V10.
- Uhh... és az hány lóerő?
- Vierhundert-akármennyi.
A vierhundert után lekapcsolt az agyam, szóval nem tudom pontosan mennyi, de e felett igazából már nem is számít. Svájcban ahol autópályán 120 a limit és minden sarkon kamera, ott különösen hasznos lehet ennyi lóerő. Persze német a fickó. :)
- ...
- Jaja, neked is valami durva kocsid van, V6-os, vagy talán V8-as?
- V10.
- Uhh... és az hány lóerő?
- Vierhundert-akármennyi.
A vierhundert után lekapcsolt az agyam, szóval nem tudom pontosan mennyi, de e felett igazából már nem is számít. Svájcban ahol autópályán 120 a limit és minden sarkon kamera, ott különösen hasznos lehet ennyi lóerő. Persze német a fickó. :)
2010-12-17
Hazaút
Reggel atommód esett a hó. 5 körül elment egy kotró a ház elött (erre ébredtünk), de 1 órával később már nyomát se lehetett látni, 2 centi friss hó boritotta be a nemrég még fekete aszfaltot. Na akkor, titokban arra gondoltam, hogyha már itt ilyen szopás a helyzet, akkor inább halasszuk el az indulást. Ha már igy is ugy is késünk, akkor inkább otthon ücsörgök a TV elött, mint az autópályán a hideg kocsiban, dugoban, elakadva.
Reggel Winterthur:
Reggel 7 elött már az autópályán voltunk, továbbra is esett a hó mint atom, nagyon durva volt a helyzet. Winterthurból Sankt Gallenig masfél óra volt az út, felmerült a félúton motelben megalvós verzió, de aztán lassan javult a helyzet. Ausztriába átérve még volt két havazás, de nem voltak vészesek. Kijutottunk a hófelhők alól. Arlberg után még kis hó, de Innsbruck környékén már csak mutatóban volt belőle. A német részen pedig olyan kevesen voltak, hogy ilyen keveset még soha nem láttam (nem csoda, ritkán jáunk erre péntek delelött) Linz után pedig teljesen tiszta volt az idő.
Az egyetlen necces helyzetért is haza kellet jönnünk. Külső sávban három kamion, utolsó előzni kezdi a többit. Utolérem, cammogok mögötte, mikor a seggembe jön egy mercis parasz. Nem villogot csak belemászott a seggembe, akkor már éreztem hogy baj lehet. A kamion közben lassan előzte tovább a másik két kamiont, mi pedig mögötte meg (én + mögöttem a paraszt). Mikor a mercis elérte a külső sávban lévő két kamion közötti rést, kivágott a jobbra, padlógáz a 20 méteres résben, onnan bepaszirozta magát elém és az előzésben lévő kamion közé, majd levillogta a kamiont. Duda, villogás, anyázás. Remélem sikerül kinyirnia egyszer magát, csak egyedül tegye. Hülyék ellen van orvosság?
Lassú kényelmes tempóban, dugó, tömeg és hó nélkül 10-11 óra alatt elértünk Pestre, onnan (ugye pont 6 felé járt már az idő) sikerült másfél óra alatt átvágni a városon és már itthon is vagyunk. Vacsi, pihi, hiradó: NyugatEU inklusive Svájc megbénult a havazástól, kilóméteres dugók, lezárt repterek, itthonra este érkezik a havazás. Svájcban egyébként 10-30 centi hó esett (Mittelland) a hegyekben 50 centi ami durva, 300+ törölt járat a reptereken, az utakon 400 baleset. Na ezt megúsztuk.
Reggel Winterthur:
Reggel 7 elött már az autópályán voltunk, továbbra is esett a hó mint atom, nagyon durva volt a helyzet. Winterthurból Sankt Gallenig masfél óra volt az út, felmerült a félúton motelben megalvós verzió, de aztán lassan javult a helyzet. Ausztriába átérve még volt két havazás, de nem voltak vészesek. Kijutottunk a hófelhők alól. Arlberg után még kis hó, de Innsbruck környékén már csak mutatóban volt belőle. A német részen pedig olyan kevesen voltak, hogy ilyen keveset még soha nem láttam (nem csoda, ritkán jáunk erre péntek delelött) Linz után pedig teljesen tiszta volt az idő.
Az egyetlen necces helyzetért is haza kellet jönnünk. Külső sávban három kamion, utolsó előzni kezdi a többit. Utolérem, cammogok mögötte, mikor a seggembe jön egy mercis parasz. Nem villogot csak belemászott a seggembe, akkor már éreztem hogy baj lehet. A kamion közben lassan előzte tovább a másik két kamiont, mi pedig mögötte meg (én + mögöttem a paraszt). Mikor a mercis elérte a külső sávban lévő két kamion közötti rést, kivágott a jobbra, padlógáz a 20 méteres résben, onnan bepaszirozta magát elém és az előzésben lévő kamion közé, majd levillogta a kamiont. Duda, villogás, anyázás. Remélem sikerül kinyirnia egyszer magát, csak egyedül tegye. Hülyék ellen van orvosság?
Lassú kényelmes tempóban, dugó, tömeg és hó nélkül 10-11 óra alatt elértünk Pestre, onnan (ugye pont 6 felé járt már az idő) sikerült másfél óra alatt átvágni a városon és már itthon is vagyunk. Vacsi, pihi, hiradó: NyugatEU inklusive Svájc megbénult a havazástól, kilóméteres dugók, lezárt repterek, itthonra este érkezik a havazás. Svájcban egyébként 10-30 centi hó esett (Mittelland) a hegyekben 50 centi ami durva, 300+ törölt járat a reptereken, az utakon 400 baleset. Na ezt megúsztuk.
2010-12-14
Gazd hirek
Ma reggel igy néz ki a NZZ nyitoolala:
Nyugdijreform odahaza. A cikk amugy nem véleményezi a történéseket, csak leirjak, hogy ez kb zsarolas, mert aki nem akar visszamenni, annak nem muszaly, csak épp fizetnie kell eztan is, ugy hogy nem kap érte semmit.
Svajcban unanugy 3 oszlopa van a nyugdijrendszernek mint odahaza (allami, kötelezö nyp, önkéntes nyp) igy értik dolgot. Az egyébként nem kommentelö NZZ olvasoknal kiverte a cikk a biztositekot, idaig ketten kommenteltek (ami mar komoly dolog) és itteni viszonylatban durvakat: "Werden so Staatsschulden abgebaut? Mittels Diebstahl? Und solche Schurkenstaaten können innerhalb der EU vor sich hin wursteln.", "Ungarn nennt sich eine Demokratie und ist Mitglied der EU! Unglaublich!" (itt nincs olyan hogy "elsö" meg "szarjon sünt" meg "sunaznam", szoval ezek durva kommentek).
A masik hir a 20 minuten-röl:
Ez se örömteli hir, a német bankjegynyomda készen all az uj Marka nyomtatasara. Ez olyan villamhaborus mentalitas, nem szarakodnak, ha kell egy hét alatt lerohanjak egész Europat, ha kell egy hét alatt visszahozzàk a Markat. Azért tegyük gyorsan hozza, hogy a 20min olyan Metro és Bors szinü napilap.
Nyugdijreform odahaza. A cikk amugy nem véleményezi a történéseket, csak leirjak, hogy ez kb zsarolas, mert aki nem akar visszamenni, annak nem muszaly, csak épp fizetnie kell eztan is, ugy hogy nem kap érte semmit. Svajcban unanugy 3 oszlopa van a nyugdijrendszernek mint odahaza (allami, kötelezö nyp, önkéntes nyp) igy értik dolgot. Az egyébként nem kommentelö NZZ olvasoknal kiverte a cikk a biztositekot, idaig ketten kommenteltek (ami mar komoly dolog) és itteni viszonylatban durvakat: "Werden so Staatsschulden abgebaut? Mittels Diebstahl? Und solche Schurkenstaaten können innerhalb der EU vor sich hin wursteln.", "Ungarn nennt sich eine Demokratie und ist Mitglied der EU! Unglaublich!" (itt nincs olyan hogy "elsö" meg "szarjon sünt" meg "sunaznam", szoval ezek durva kommentek).
A masik hir a 20 minuten-röl:
Ez se örömteli hir, a német bankjegynyomda készen all az uj Marka nyomtatasara. Ez olyan villamhaborus mentalitas, nem szarakodnak, ha kell egy hét alatt lerohanjak egész Europat, ha kell egy hét alatt visszahozzàk a Markat. Azért tegyük gyorsan hozza, hogy a 20min olyan Metro és Bors szinü napilap.
2010-11-29
Texas Lightning
Nem mai, de azért kirakom, mert megint leadta a rádio: Német country zenekar, Uwe, Jon, Markus, Olli meg egy ausztrál énekes csaj (néni) Depeche Mode feldolgozása, errefelé népszerűek.
2010-10-31
2010-10-29
Kavicsok
Kitalaltuk, hogy a nagy àtlàtszo üvegvàzàba aljàba, amibe zöld mügazokat ratunk, milyen jol nézne ki par kavics. Hétvégén Konstanzban benéztünk egy lakberendezös boltba, voltak is kavicsok:
- volt nekik barna, értsd: csokibonbon kinézetü barnàra festett csillogo kis kavicsok
- volt nekik zöd, de nem olyan enyhén mohàs utànzat, hanem olyan ami rikito-csillogo zöld cukormazara hasonlitott - gyanutlan vendégeknek felkinàlhato
A legjobb pedig a pirosasra festett kövek voltak amirol nekem kis sülthus és/vagy pörköltdarabkàk jottak az eszembe. Jol nézne ki ez vàzànyi sülthus.
Natur kavicsaik nem voltak. Majd szedünk a jatszotérröl.
- volt nekik barna, értsd: csokibonbon kinézetü barnàra festett csillogo kis kavicsok
- volt nekik zöd, de nem olyan enyhén mohàs utànzat, hanem olyan ami rikito-csillogo zöld cukormazara hasonlitott - gyanutlan vendégeknek felkinàlhato
A legjobb pedig a pirosasra festett kövek voltak amirol nekem kis sülthus és/vagy pörköltdarabkàk jottak az eszembe. Jol nézne ki ez vàzànyi sülthus.
Natur kavicsaik nem voltak. Majd szedünk a jatszotérröl.
2010-02-17
Kutteln
Ebednel a kantinban van harom menu, de mivel a gasztornomiai nemet szokincsem nem tul fejlett, ezert altalaban ranezek es azt valasztom amelyik tetszik. A Vega kaja mar elfogyott, a Napi Menu valami nagydarab zsiros hus volt, ami nekem annyira nem jott be, igy maradt a paradicsomos husgombocos szoszban uszo fottkrumpli es a mellette levo valami. A "valamirol" nem tudtam eldonteni, hogy hus vagy zoldseg, meg amugy is befedte a szosz, de gondoltam, hogy jo lesz. Na ennek a valaminek furcsa ize es halmazallapota volt. Zoldsegnek biztos nem volt zoldseg, husnak is erdekes lett volna. A kovetkezo tippem az lett volna, hogy ez valam tenger gyümölcs izé, mert kis csikokban volt, mint kb egy polip karja, darabokon meg voltak racsos lebernyegek is, de nem nezett ki tapadokorongnak sem. Par ujabb falat utan (tovabbra sem tetszett) elokerultek bolyhos csikok is. Lett egy rossz sejtesem, hogy mi is ez, es gyorsan abbahagytam a kajalast. Kifele megneztem mi volt kiirva: "Kutteln mit Tomatensauce" - amitol nem lettem sokkal okosabb, szoval rakerestem neten, hogy mi is az a "Kutteln". Pontosan az. A lenyeg, hogy ismét tanultam egy német szot, és ismet gazdagodtam egy elmennyel. Mostmar elmondhatom, hogy ettem gyomrot is.
2010-02-04
Vicces német nyelvlecke
Tudom, dedos dolog masok neven mosolyogni, de mégis:
1) Google maps-en nézelödtem és Winterthur környékén talaltam olyat hogy Speck Strasse, meg Speck Flughafen. speck ~ szalonna, szoval xy a Szalonna utcaban lakik, és délben landolunk Szalonnan.
2) Kollega neve Hasenfratz. Ez a csaladneve.
- r Hase - nyul mint allat, vannak itt Hasenek is mit kép
- r Fratz - kölyök, r Fratze - pofa, fintor, Fratz képekben Fratze képekben
1) Google maps-en nézelödtem és Winterthur környékén talaltam olyat hogy Speck Strasse, meg Speck Flughafen. speck ~ szalonna, szoval xy a Szalonna utcaban lakik, és délben landolunk Szalonnan.
2) Kollega neve Hasenfratz. Ez a csaladneve.
- r Hase - nyul mint allat, vannak itt Hasenek is mit kép
- r Fratz - kölyök, r Fratze - pofa, fintor, Fratz képekben Fratze képekben
2009-12-05
Karácsonyi Vásár
Péntek este tekeregtünk egyet Konstanzban és ha már ott voltunk, akkor megnéztük a karácsonyi vásárt is. Jó volt, szép volt, hangulatos volt, meg sokan is voltak.
Ajándékot nem vettünk, de én nem is azért mentem, hanem inkább azért, hogy egy éjszakára felfüggesszem a fogyókúrát. Eredetileg kebabra készültem, de a kajabódés részen kiszúrtuk, hogy van "Balaton Imbiss" a kínai és a berber kajálda között. A hely egyébként nagyon komoly volt, beillett volna egy országimázs központnak is. 3 EUR-ért volt sajtos-tejfölös lángos, fele akkora mint az otthoni, de megérte. Gondolom próbáltak igazodni a helyi igényekhez, és árultak sonkás, csokis, fahéjas, lekváros meg hasonló lángosokat is ami brrrr. Majd Anikó tölt fel képeket, mert az ő telefonjával fényképeztünk.
Ajándékot nem vettünk, de én nem is azért mentem, hanem inkább azért, hogy egy éjszakára felfüggesszem a fogyókúrát. Eredetileg kebabra készültem, de a kajabódés részen kiszúrtuk, hogy van "Balaton Imbiss" a kínai és a berber kajálda között. A hely egyébként nagyon komoly volt, beillett volna egy országimázs központnak is. 3 EUR-ért volt sajtos-tejfölös lángos, fele akkora mint az otthoni, de megérte. Gondolom próbáltak igazodni a helyi igényekhez, és árultak sonkás, csokis, fahéjas, lekváros meg hasonló lángosokat is ami brrrr. Majd Anikó tölt fel képeket, mert az ő telefonjával fényképeztünk.
2009-10-29
Címhalmozás
A tudományos címek, fokozatok végzettségek halmozódása, állandó feltüntetése, részletes és precíz megkülönböztetése egy olyan dolog ami nekem még mindig nem tiszta ebben a német kultúrkörben. Már a névjegykártyán is látszik, hogy valaki nem csak simán Informatikus, hanem egyenesen Diplomás Informatikus. Utóbbiból is megkülönböztetik a főiskolás diplomás informatikust az Egyetemi Diplomás Informatikustól. Aztán, hogy ez itt mennyiben számít a másik megítélésénél az nekem továbbra is rejtély. De valamiért biztos fontos. Gondolom. Ha már egyszer feltüntetik.
A mindenvivő tuti ászok pedig a Univ.-Prof. Dr. med. Dr. techn. Dipl-Ing Kovács János típusú emberek.
Ez csak onnan jutott az eszembe, hogy ma kiderült az egyik kolléga aláírásából, hogy ő bizony geológus. Ez SAP IS-OIL területen még akár előny is lehet...
A mindenvivő tuti ászok pedig a Univ.-Prof. Dr. med. Dr. techn. Dipl-Ing Kovács János típusú emberek.
Ez csak onnan jutott az eszembe, hogy ma kiderült az egyik kolléga aláírásából, hogy ő bizony geológus. Ez SAP IS-OIL területen még akár előny is lehet...
2009-08-04
Munkahelyi légkör
Fonok odamegy kollegahoz es a kovetkezo beszelgetes zajlott le:
- Hast Du schon mal ööö...
- Ööö, Ich habe...
- Moment. Ich habe noch keine Frage gestellt.
- Hast Du schon mal ööö...
- Ööö, Ich habe...
- Moment. Ich habe noch keine Frage gestellt.
2009-06-12
Filmcím + bolhapiac
Jöjjön a pénteki őrjöngés. Ülök itthon, TV-zek. Kivételesen német adót nézek, és rövid idő alatt két olyan inger is ért, ami miatt mindjárt átkapcsolok a Channel4-ra. (úgyis megy a Simpsons)
1) Galileo (olyasmi mint otthon a Magellán c. műsor), azt vizsgálják (persze tudományosan) hogyan érdemes eladni a régi cuccokat. Egyik csávó a neten próbálkozik, a másik csaj bolhapiacra ment árulni, a harmadikat nem tudom. Maradjunk a bolhapiacos csajnál. Eladott 35 EUR-ért egy használt Adidas tornacipőt a bolhapiacon egy (nem csóró) nőnek. Nem erről szólt a műsor, de tegyük már fel a kérdést: ki a rosseb vesz használt + tornacipőt + idegentől + pénzért?
2) A "Saving Private Ryan"-t anno egész jól sikerült lefordítani, és a magyar mozikban a "Ryan közlegény megmentése" címmel futott. Na, mi lett a német cím? Találtak neki egy jó németes címet: "Der Soldat James Ryan", kb. "A katona James Ryan", vagy "James Ryan a katona", remek cím, nem? Hubazz, ezt most így hogy? Milyen algoritmus köpte ki ezt a címet? Vajon sokat meetingeltek róla?
1) Galileo (olyasmi mint otthon a Magellán c. műsor), azt vizsgálják (persze tudományosan) hogyan érdemes eladni a régi cuccokat. Egyik csávó a neten próbálkozik, a másik csaj bolhapiacra ment árulni, a harmadikat nem tudom. Maradjunk a bolhapiacos csajnál. Eladott 35 EUR-ért egy használt Adidas tornacipőt a bolhapiacon egy (nem csóró) nőnek. Nem erről szólt a műsor, de tegyük már fel a kérdést: ki a rosseb vesz használt + tornacipőt + idegentől + pénzért?
2) A "Saving Private Ryan"-t anno egész jól sikerült lefordítani, és a magyar mozikban a "Ryan közlegény megmentése" címmel futott. Na, mi lett a német cím? Találtak neki egy jó németes címet: "Der Soldat James Ryan", kb. "A katona James Ryan", vagy "James Ryan a katona", remek cím, nem? Hubazz, ezt most így hogy? Milyen algoritmus köpte ki ezt a címet? Vajon sokat meetingeltek róla?
2009-05-29
Olvasok
A certi után volt egy rövidebb projekt, most pedig megint "felkészülés van a jövőre". Ezúttal az alábbi könyvet nyomták a kezembe.
Mellesleg ez az első teljesen német szakkönyv amire rákényszerülök. Idáig megúsztam német levelezéssel, help-el meg note olvasással, az SDN és többi doksi angol volt. Idáig. A német szakmai nyelvről már leírtam korábban a véleményemet. Az első 200 oldal rizsa, a második 200 a lényeg, az viszont jobban van megirva mint a sima tréninganyag. Két nap alatt haladtam 40 oldalt, szóval ma bele kell húznom.
Mellesleg ez az első teljesen német szakkönyv amire rákényszerülök. Idáig megúsztam német levelezéssel, help-el meg note olvasással, az SDN és többi doksi angol volt. Idáig. A német szakmai nyelvről már leírtam korábban a véleményemet. Az első 200 oldal rizsa, a második 200 a lényeg, az viszont jobban van megirva mint a sima tréninganyag. Két nap alatt haladtam 40 oldalt, szóval ma bele kell húznom.
2009-03-29
Hétvégi képcsokor
Megint láttunk birkákat a városban (bár ezen már nem kéne csodálkoznom). Adott egy be nem épített telek, amiből egyébként sok van, jön a gazda az utánfutóval, letereli az állatokat, aztán a nap végén értük megy.
Hétvégén sütöttem brownie-t. Kicsit sósra sikerült, mert cukor helyett 30 dkg só került bele. Ránézésre egyébként szép volt, csak az első falatnak furcsa íze volt. Aztán jött Anikó és szépített egy rendes brownie-val, a sós pedig a kukában landolt. :(
Országimázs N: Ma Gyros lesz a kaja. Vettünk pitát, húst, zöldségeket és kerestünk hozzá fűszert is. Ekkor fotóztam a pusztaszószt. Úgy veszem észre, hogy itt menők az ilyen Puszta jellegű ungarische dolgok, olyan egzotikusnak számít, mint az indiai, mexikói, kinai, stb. konyha. És a németek (akiknek az "S" és a "Z" egymás utáni kimondása kicsit nehézkes) "SZ"-el írják a Pusztát.
Országimázs N+1: Simonyi űrutazásával nyitott ma a bluewin.ch, ami egy olyan oldal mint odahaza az origo vagy az index. Országimázs jellegét csökkenti, hogy itt elsősorban amerikai űrturista, a news.ch-n azt is hozzáteszik, hogy magyar származású.

Hétvégén sütöttem brownie-t. Kicsit sósra sikerült, mert cukor helyett 30 dkg só került bele. Ránézésre egyébként szép volt, csak az első falatnak furcsa íze volt. Aztán jött Anikó és szépített egy rendes brownie-val, a sós pedig a kukában landolt. :(
Országimázs N: Ma Gyros lesz a kaja. Vettünk pitát, húst, zöldségeket és kerestünk hozzá fűszert is. Ekkor fotóztam a pusztaszószt. Úgy veszem észre, hogy itt menők az ilyen Puszta jellegű ungarische dolgok, olyan egzotikusnak számít, mint az indiai, mexikói, kinai, stb. konyha. És a németek (akiknek az "S" és a "Z" egymás utáni kimondása kicsit nehézkes) "SZ"-el írják a Pusztát.

Országimázs N+1: Simonyi űrutazásával nyitott ma a bluewin.ch, ami egy olyan oldal mint odahaza az origo vagy az index. Országimázs jellegét csökkenti, hogy itt elsősorban amerikai űrturista, a news.ch-n azt is hozzáteszik, hogy magyar származású.
2009-03-18
2009-03-13
Facebook, Friendface, IT Crowd
Délben hazafelé arrol beszélgetteunk Anikoval, hogy miért nem regisztralom magam én is Facebook-on. Igy került szoba, hogy az IT Crowd haramdik évadja vajon jobb-e mint a masodik, es annak egyik része ami egy Facebook parodia (csak ott epp "Friendface"-nek hivjak). "Moss and Roy are too cool to join the Friendface website, but only for about 30 seconds..."
Itt van még egy harmadik video is.
Regisztralni tovabbra sem akarok, ha kell valami akkor Aniko accountjaval kémkedek.
Rabukkantam egy erdekessegre is. A nemetek is elkeszitettek a maguk IT Crowd remakejet, a neve: (trombitaszo): "Das iTeam".
A masodik epizod utan megbukott.
Itt van még egy harmadik video is.
Regisztralni tovabbra sem akarok, ha kell valami akkor Aniko accountjaval kémkedek.
Rabukkantam egy erdekessegre is. A nemetek is elkeszitettek a maguk IT Crowd remakejet, a neve: (trombitaszo): "Das iTeam".
A masodik epizod utan megbukott.
2009-02-19
Karnevál :)
Ma kezdődött az itteni karnevál. Így ma nem volt német óra, hanem a csoporttal közösen elmentünk reggel megnézni milyen is a karnevál a városban. Nekem nagyon tetszett, mert mindenki be volt öltözve öreg-fiatal, kövér-sovány szóval tényleg mindenki. Nem csak úgy immel-ámmal hanem úgy rendesen.
Tegnap még én is néztem, hogy milyen álarcot vagy öltözéket vehetnék, de akkor csak a szokásos gagyi dolgokat láttam a boltban (kalóz, tehenészlány, ördögszarvas hajpánt és társaik amik otthon is vannak). Ebből kiindulva azt gondoltam kevésbé lesz színvonalas a dolog. Viszont a helyiek nagyon kitettek magukért, látszik hetek óta erre készülnek. Kicsit olyan volt mint Velence csak németesebb :)
Voltak dobos-fúvós zenekarok akik vonultak az utcákon. Lovagok mozgó várban:

Tegnap még én is néztem, hogy milyen álarcot vagy öltözéket vehetnék, de akkor csak a szokásos gagyi dolgokat láttam a boltban (kalóz, tehenészlány, ördögszarvas hajpánt és társaik amik otthon is vannak). Ebből kiindulva azt gondoltam kevésbé lesz színvonalas a dolog. Viszont a helyiek nagyon kitettek magukért, látszik hetek óta erre készülnek. Kicsit olyan volt mint Velence csak németesebb :)
Voltak dobos-fúvós zenekarok akik vonultak az utcákon. Lovagok mozgó várban:
Sok ember az itteni tradicionális jelmezben volt, ami valami filcszerű anyagból készül mindenféle színben és a kabáton meg a nadrágon több helyen is csörgők vannak. Volt akinek kakasszerű sapija is volt hozzá. Jól nézett ki, bár Alex a tanárom szerint iszonyat drága így az a szokás, hogy családon belül öröklik a ruhát.

Aztán a polgármester hivatalosan is megnyitotta a bulit és kezdetét vette a nagy eszem-iszom. Főleg iszom, mert -5-ben azért kellett valami fűtőanyag is. A város szerintem meg is nyerte a "legkorábbi időben-legtöbb fiatal-legjobban berugó" címet, de nem volt gáz. Mivel a többség nem dolgozott és iskola sem volt ezért elég sokan voltak már reggel is az utcán a hideg ellenére. A karnevál hétfőig tart és lesz még sok minden, lehet hétvégén megnézzük Gáborral is mit tudnak még mutatni a helyiek!
2009-01-15
Superschön
Történt pár jó dolog az letelt két napban, mint pl. hogy jó volt a németórám. Két tanárom van az egyik hétfő-kedd, a másik a maradék három napban tanít. Szerdán kicsit félve mentem be, hogy ugyan milyen is lesz a másik tanár, de szerencsére kellemesen csalódtam. Sőt a 2-es számú tanár klasszisokkal jobb mint az 1-es! Pörög, vicces, minden szót elmagyaráz ha kell rajzolva, ha kell mutogatva és igazi beszédközpontú órát tart. A másik jó dolog, hogy tegnap gyalog jöttem haza, mert gondoltam nekem sem árt a mozgás az egész napos görnyedős szótárazás után. Egyre jobban megszeretem a szomszéd kisvárost ahová járok, tele van helyes kis üzletekkel, macskaköves kis utcákkal, emberekkel :) egyszóval superschön! Ráadásul fél óra alatt hazaértem - jobb mint a busz ami fél óránként jár. Végül, de nem utolsó sorban megjött a bankkártyám!! Juppi, főleg hogy Gábor számlájára szól :) végre van miről költeni - no nem, de azért jó, hogy nem járkálok pénz nélkül. Már csak a munkavállalási papírom hiányzik és teljes lesz a tökély!
2009-01-13
Deutschkurse :)
Igen, igen végre itt a várva várt beszámolóm a német nyelvtanfolyamról. Bár szerintem még lesz mit írnom a témáról röviden összefoglalom az elmúlt két nap eseményeit :) Tegnap volt az első napom amikor is Gábor elvitt a sulihoz (kicsit olyan volt mintha az apuka elhozta volna a lányát - alig akart eltünni ott égetett). A csoport elég nemzetközi: olasz, dominikai, albán, tajvani, kínai és én mint magyar. Gyönyörű, komolyan sajnálom, hogy nem tudok egy képet csatolni. Elég vicces amikor nem tudjuk megértetni magunkat és én a tajvani és albán sráccal angolul próbálkozok a dominikai meg az olasz meg spanyolul beszélnek a kínai meg a tajvanival kínaiul :) Persze ez csak akkor fordulhat elő, ha a szegényes német nyelvtudásunk miatt már végképp nem megy másképp. Azért elég szorgalmas mindenki és próbálkozik. Részemről még van hová fejlődni, mert a többieknek talán nagyobb a szókincsük, de azért menni fog a dolog.
Érdekesség, hogy kb. hasonló korosztály vagyunk (22-30) viszont egy kivételével mindenki házas, sőt az egyik srácnak most lesz gyereke. Németország úgy látszik a házas bevándorlók hazája :) Rajtam kívül ráadásul mindenki tanuló, bár ezt nem is értem hogyan csinálják (pl. hogy tartja majd el a gyereket?). Vagy csak unatkozó gazdagok, vagy politikai menekültek? Nem derült ki még minden részlet, de majd megírom ha megtudom. Mára ennyi, megyek is tanulni pár új szót mint pl: Ordnungsfimmel és társai.
Érdekesség, hogy kb. hasonló korosztály vagyunk (22-30) viszont egy kivételével mindenki házas, sőt az egyik srácnak most lesz gyereke. Németország úgy látszik a házas bevándorlók hazája :) Rajtam kívül ráadásul mindenki tanuló, bár ezt nem is értem hogyan csinálják (pl. hogy tartja majd el a gyereket?). Vagy csak unatkozó gazdagok, vagy politikai menekültek? Nem derült ki még minden részlet, de majd megírom ha megtudom. Mára ennyi, megyek is tanulni pár új szót mint pl: Ordnungsfimmel és társai.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
