A következő címkéjű bejegyzések mutatása: étel. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: étel. Összes bejegyzés megjelenítése

2011-08-13

4 hét


Mához 4 hétre ilyenkor, ha minden jól megy otthon fogok ülni anyuék nappalijában és eszek valami hazait a nagy megérkezés örömére :) Addig meg itt ülök a svájci nappalimban és épp egy jó kis paprikás szalámis kenyeret majszolok :) Annak örömére, hogy múlt héten elmentünk Konstanzba és jól bevásároltunk, mert már nem bírtuk "rendes" kaja nélkül. Vettünk Pick téli szalámit, ott ugyanis lehet kapni (amúgy itt is láttunk már a reptéri üzletben)! Meg jó kis paprikás szalámit, meg májkrémet! Hmmm már ideje volt, nem is tudom miért nem mentünk át előbb. Sebaj a lényeg, hogy mostmár csak kihúzzuk valahogy a következő egy hónapot aztán vár a túró rudi! :)

2011-05-27

Salata, ebéd

Ebédidö legvégre értünk csak a céges ebédlöbe, és szokatlan modon a salatas pult tele volt. Még ilyenkor is. Ja igen, a német baktértiumhelyzet... a konyhasok kinalgattak nekem is, de mondtam, hogy "ma inkabb nem kérek". Sokan voltak ma ezzel igy. A vega menü egyébként lekvaros gombóc volt, amirol nem tudtam hogy itt is ismerik. Igaz, hogy sargabarack lekvar volt benne, meg a gombocok vanilia öntetben usztak (ami jo ötlet), de attol még tök olyan volt mint a magyar. Egy hungarikumnak hitt dologgal kevesebb...

2011-01-09

Vega étterem


Tegnap itt tiszta tavasz volt, sütött a nap és meg lehetett sülni. Így német után ami már alapból jó volt elrángattam Gábort, hogy menjünk vissza a városba enni valamit. A kolléganőm már régebben dicsért egy vega éttermet, ahol már én is voltam kávézni egyszer, de még enni nem ettem ott. Mivel Gábor úgy is szereti az ilyesmit gondoltam próbáljuk ki. Persze teli volt, de sétáltunk egyet és mire visszaértünk volt hely szerencsére. Meg kell mondanom beleszerettem ebbe a helybe én aki nem is vagyok vega! Igazából egy vega gyorsétterem, középen egy büféasztallal amiről meg lehet pakolni a tányérod és a kávés-italos pultnál lemérik. Nagyon jól néz ki, profi a kiszolgálás és nagyon jó a kaja! Életemben nem kostoltam ennyi féle számomra totál ismeretlen ételt. Sok nagyon egyszerű és finom. Itthon utána néztem és kiderült hogy egy svájci lánc aminek már Londonban is van két étterme. Családi vállakozás (mi más is lenne itt svájcban) és az alapötlete az volt, hogy egy egészséges gyorséttermet alapítsanak vegáknak. Hát sikerült! És nem csak sima étterem, hanem minden napszaknak megfelelő a kínálat. Reggel gyümölcs, joghurt, műzli, a kávézója és frissen facsart gyümölcsei mindig változó kíválatot adnak este pedig lehet koktélozni, borozni is az evés mellett :-)

2010-09-05

Aranygaluska

Anikó megint finomat alkotott, élvezzük a hazai ízeket:

2010-07-13

Fagyi

Itt is már több mint két hete hőség van úgyhogy dinnyével, fagyival próbálunk túlélni. Hétvégén Gábor vett Ben&Jerry's jégkrémet és nnaaagyooon jóóóó! :) Régi kollégája zengett erről a fagyiról ódákat, de mi nem tudtuk mi is ez addig amíg itt nem láttuk meg ezt a márkát. Kicsit édes, de finom és érdekes ízekben lehet kapni. A kedvenc most a banános, csokival és dióval :)

2010-05-01

Kis kert

Igaz csak teraszunk van, meg előtte egy kis füves rész én azért nekibuzdultam és vettem már virágot meg balkon ládát amibe ültetek majd. Szerdán pedig kaptam a kolléganőmtől paprika palántákat, úgyhogy pár hónap és talán a saját paprikánkat esszük :-)

2010-03-30

Húsvéti mizéria


Hétvégén elmentünk vásárolni ezt-azt a költözéshez és a Coop-ban ez az óriás nyúl fogadott. Szerintem 5 év alattiaknak csak szülői felügyelettel, mert még megijednek tőle :) jobb fenn látható egy ember a lépcsőn csak az arányok kedvéért. Gábor szerint vámpír fogai vannak, de voltak hasonlóan ijesztő kistesói is amiket meg lehetett venni. Egyébként én is bebuzdultam és vettem pár csokitojást, Lindt nyuszit dísznek-enni meg persze tojást főzni. Aztán rájöttem, hogy totál felesleges volt, mert hogy úgy se fogok szépen terített húsvéti sonkás-tojásos asztalt varázsolni a kartondobozok közé a költözés kellős közepén. Idén szimplán kihagyjuk ezt az ünnepet és csak bezabáljuk a csokitojást:). Egyébként ha már nyúl akkor répa. Ugyanis répát akartam venni és már megint annyira felhúztam magam, hogy lefényképeztem nektek, tessék: Nos ez fogadott a Coop-ban és nem ez nem az "öreg répa" még a télről. Ez itt a svicc répa, mert hogy itt télen-nyáron csak ez van. Elfelejtettem, hogy ezek a nyomorék sviccek nem ismerik a "vékony" fajta répát ezeknél csak ez a "ba....tt" nagy szar terem. Jó biztosan akad olyan hely ahol lehet más fajtát is kapni, de én még nem láttam. Most komolyan ezek még nem láttak friss, zsenge új répát életükben vagy legalább is olyan vékony fajtát mint ami otthon van nálunk?? Majd lehet tartok nekik én a büdös pesti valami mezőgazdasági konferenciát és megmutatom, hogy lehet más fajtákat is termeszteni. Úgyhogy most mehetek a Lidl-be répáért, hogy valami "normális" német importhoz jussak :-(

2010-03-29

Péksüti

Pénteken fotóztam a Coop-ban. Nyuszi (vagy mókus) formájú péksüti. Aki meglátja a nyulat az jelentkezzen.

2010-02-17

Kutteln

Ebednel a kantinban van harom menu, de mivel a gasztornomiai nemet szokincsem nem tul fejlett, ezert altalaban ranezek es azt valasztom amelyik tetszik. A Vega kaja mar elfogyott, a Napi Menu valami nagydarab zsiros hus volt, ami nekem annyira nem jott be, igy maradt a paradicsomos husgombocos szoszban uszo fottkrumpli es a mellette levo valami. A "valamirol" nem tudtam eldonteni, hogy hus vagy zoldseg, meg amugy is befedte a szosz, de gondoltam, hogy jo lesz. Na ennek a valaminek furcsa ize es halmazallapota volt. Zoldsegnek biztos nem volt zoldseg, husnak is erdekes lett volna. A kovetkezo tippem az lett volna, hogy ez valam tenger gyümölcs izé, mert kis csikokban volt, mint kb egy polip karja, darabokon meg voltak racsos lebernyegek is, de nem nezett ki tapadokorongnak sem. Par ujabb falat utan (tovabbra sem tetszett) elokerultek bolyhos csikok is. Lett egy rossz sejtesem, hogy mi is ez, es gyorsan abbahagytam a kajalast. Kifele megneztem mi volt kiirva: "Kutteln mit Tomatensauce" - amitol nem lettem sokkal okosabb, szoval rakerestem neten, hogy mi is az a "Kutteln". Pontosan az. A lenyeg, hogy ismét tanultam egy német szot, és ismet gazdagodtam egy elmennyel. Mostmar elmondhatom, hogy ettem gyomrot is.

2010-01-10

Vízkereszt vagy amit akartok

Szerdán volt vízkereszt, amit itt úgy ünnepelnek meg, hogy egy úgynevezett Dreikönigskuchen sütit sütnek/vesznek. A süti igazából egy finom több részből álló kalács, amibe egy kis királyfigura van sütve és az a szokás, hogy aki megtalálja a sütijében az lesz aznap a király :) Az egész onnan származik, hogy a három királyok ezen a napon látogatták meg a kis Jézust és ezzel a sütivel rájuk emlékeznek. A sütihez papírból koronát is adnak és a gyerekek imádják, meg persze nekem is tetszik :) Úgy szokás, hogy minden családban vesznek egyet és mindenki letör egy darabot. A munkahelyemen is kaptunk valamelyik partnertől 3 kalácsot és az egyikben én találtam meg a királyt. Még jó, hogy időben szóltak róla, mert ugyan emlékeztem tavalyról valami ilyemi sztorira, de nem számítottam rá hogy ráharapok valamire:)

2009-11-22

Csokifondue

Szombaton boldog caquelon tulajok lettünk, beszereztünk egy fondue készletet és ma adtunk a kalóriáknak: csokifondueztünk egyet, ami nagyon bejött, szerintünk 1000-szer jobb mint a hús vagy a sajtfondue. Ilyet még csinálunk máskor is.

2009-11-08

Svájci hidegtál

Az utóbbi időben kétszer is volt olyan amikor a cégnél közös ebédet szerveztek. Ez eddig szép és jó, de a poén az a kaja volt. Annyit tudtunk első alkalommal, hogy a titkárnőt kérték meg, hogy intézze a dolgot (aki svájci) és mondták, hogy valami szendvicses-hidegtálas dolog lesz. Gondoltam biztos valami olyasmi, amit régen a bigblue-nál rendeltünk amikor dolgoztunk hétvégén. Jó kis bagettek kb 20 féle variációs feltéttel, nyamm:) Persze nem. Az alap a béna angolos toast kenyér volt (ami toastnak remek, de szendvicsnek ki nem állhatom) rajta sonka-szalámi feltét meg némi zöld ami helyenként bébi kukorica volt (no nekem már ez is fura). A slusz poén pedig a tetején leöntve zselatinnal, amitől szép csillogós kocsonya kinézete van a dolognak. Khmm. Ime a felhozatal, de mivel sajnos nincs közeli képem hogy eme csodát el tudjátok képzelni találtam egy hasonlót a neten ezt is mellékelem. Menet közben kiderült, hogy nem csak nekem nem jön be a dolog, se a angol, se a német kolléga nem díjazta a ételt. Az meg persze egy másik dolog, hogy jól amúgy se lehet ilyesmivel lakni ha nincs elég mennyiség. Utólag eltöprengve a dolgon eszembe jutott egy régebbi beszélgetés a német kolléganőmmel, aki mindig ha valami tortát vagy sütit hoz a főnök délutánra megjegyzi, hogy olyan gázok ezek a svájciak, hogy mindenre zselatint raknak. Gondoltam jó ok, hát én se vagyok nagy fan, de azért nem olyan rossz úgy se az a torta, a csaj meg azért nem szereti mert vega és ugye elvileg a zselatin az állati csontvelőből van. Arra már nem figyeltem, hogy "mindenre ezt raknak". Hát most megkaptam az ízelítőt. Állítólag az ok az, hogy így frissebbnek látszik a szenya ha szépen csillog. Hát nem tudom szerintem gusztustalan, meg ráadásul az íze se jó. Második alkalommal megkíméltek ettől a borzalomtól és kaptunk bagettes szenyát viszont akkor meg a mennyiséggel még inkább gond volt. Nem esznek túl sokat ezek a svájciak, mondjuk ha látnátok a hiper sportos 150 cm-es titkárnőt lehet ti már kitaláltátok volna, hogy legközelebb vinni kell saját kaját is...

2009-11-06

Paprikakrém

Ilyet vettem a Coop-ban. Kellett is, mert az otthonról importált Piros Arany elfogyott. Amúgy a nemzetközi konyhás / fűszeres részen árulják, és van Csemege és Erős kivitel is. A Csemege jobban fogy, szinte üres volt a tálca, míg az Erősből csak egy hiányzott, én vittem el a másodikat.

2009-10-02

Reggelire perec lesz

Ma én intéztem a pénteki bevásárlást. Ilyenkor megveszek mindent ami
a) a bevásárlólistán van
b) sokáig eláll és diszkont/akciós áron kapható (volt 32 darabos WC papír, 40%-os rabattal !!! wow!!! csak sokalltam a 32-t...)
c) kipróbálok pár új dolgot
Próbaképp vettem egy csomag sütőben kisüthető mirelit perecet, mire Anikó hazajött kisütöttem, és így volt egy kis meglepi. Belül puha, kívül sós, bejövős. 8 volt a dobozban, amit nem bírtunk ma este legyűrni az megmarad reggelire.

2009-09-24

Krumpli2

Ez mi? Olaj a futószalagról? Gépzsír? Füstaroma? Te megennéd? Sok ilyen volt még benne...

Krumpli1

Igen, vettünk füszeres mirelit sültkrumplit, made in Lidl...

2009-04-05

A kocsi, a török meg a kollégák

Ismét egy aktív szombatunk volt. A jó idő miatt Gábor már nem húzhatta tovább a kerékcserét úgyhogy ebéd után nekiállt bűvészkedni odakinn úgy 2-3 órát. Jó munkához idő kell! Ez így is van, mert hála az alaposságának bütykölés közben rájött, hogy meg tudja csinálni a visszapillantó burkát is (ami már vagy 2 hónapja lejön) egy trükkös csavarozással. Így most nagyon örülünk, hisz nem keveset kértek volna ezért a szervizben. 1 pont Gábornak. Nekem persze maradt a házimunka és a pogi sütés idebenn, de mivel nagyon finom lett, ezért 1 pont nekem :) Közben megérkezett Lajos és A kolléga, mert megbeszéltük, hogy elmegyünk együtt vacsizni a németekhez. A kolléga tudott egy jó kis török éttermet. Tényleg nagyon jó volt, hangulatos kis hely. A kajáról nem is beszélve, finom is volt nagy adag is volt és ráadásul mindez baráti áron. Megjegyeztük a helyet, asszem legközelebb is megyünk :) 1 pont A kollégának. Köszönjük a látogatást!

2009-03-29

Hétvégi képcsokor

Megint láttunk birkákat a városban (bár ezen már nem kéne csodálkoznom). Adott egy be nem épített telek, amiből egyébként sok van, jön a gazda az utánfutóval, letereli az állatokat, aztán a nap végén értük megy.
Hétvégén sütöttem brownie-t. Kicsit sósra sikerült, mert cukor helyett 30 dkg só került bele. Ránézésre egyébként szép volt, csak az első falatnak furcsa íze volt. Aztán jött Anikó és szépített egy rendes brownie-val, a sós pedig a kukában landolt. :(
Országimázs N: Ma Gyros lesz a kaja. Vettünk pitát, húst, zöldségeket és kerestünk hozzá fűszert is. Ekkor fotóztam a pusztaszószt. Úgy veszem észre, hogy itt menők az ilyen Puszta jellegű ungarische dolgok, olyan egzotikusnak számít, mint az indiai, mexikói, kinai, stb. konyha. És a németek (akiknek az "S" és a "Z" egymás utáni kimondása kicsit nehézkes) "SZ"-el írják a Pusztát.
Országimázs N+1: Simonyi űrutazásával nyitott ma a bluewin.ch, ami egy olyan oldal mint odahaza az origo vagy az index. Országimázs jellegét csökkenti, hogy itt elsősorban amerikai űrturista, a news.ch-n azt is hozzáteszik, hogy magyar származású.

2009-03-20

Sajtos puffancs

Sajtos puffancs Anikó módra. Remek lett. ;)

2009-03-10

Fondü

A múltkori két büdös sajt ellenére nem adtam fel a sajtokkal való próbálkozást, a helyi camembert-ek nagyon jók, a sajtfondüt pedig azóta ki akarom próbálni mióta Svájcban vagyok. Vásárlás közben észrevettem, hogy a Migrosban árulnak kis poharakban mikróban elkészíthető fondüt. Ez a félkész mikrózható gyorsfondü valószínűleg a fondükultúra legalja, de úgy voltam vele, hogy miért is ne, egy próbát megér mielőtt beruháznék egy saját készletbe. Volt háromféle, az egyiket hazavittem és megettük. Az illata egyből az eszembe juttata, hogy a fondübe bort is raknak (forralt szegfűszegeset?), amiért nem vagyok oda. Ennek ellenére nem volt rossz, de kedvenc sem lett. Kipróbálom majd a másik kettőt is, kíváncsi vagyok mi a különbség köztük.