A következő címkéjű bejegyzések mutatása: edzés. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: edzés. Összes bejegyzés megjelenítése
2010-01-26
Központ
Az edzésre járás most kicsit háttérben van a próbaidő és az XBox projekt miatt, de azért hetente egyszer lemegyek. Ma is voltam, utána lemértem magam a Wii Fit padon és meg is lett az eredménye, először lettem 50%-50% perfectly centered.
2009-11-13
Fittek leszünk
Mult héten pénteken megjött a Wii Fit Plus, azota örömmel hasznaljuk. A dologrol annyit kell tudni, hogy Aniko mar régota szeretett volna egy Wii Fit-et hogy jogazhasson, de elhalasztottuk a dolgot, mikor megtudtuk, hogy jön a Wii Fit Plus. Svajcban Oktober végén jelent meg, egy héttel késöbb körbejartam 4 boltot, de sehol sem volt. Mar azt tervezgettük, hogy bemegyünk Zürichbe, vagy atmegyünk, No-ba, amikor jött az isteni szikra, és megrendeltem neten. Négy bolt utan, nem volt kedvem még a hétvégét is rohangalassal tölteni ha hazhoz is hozhatja a posta. Szerda este megrendeltem, csütörtökön du. 4kor jött a levél, hogy szallitasra kész, pénteken Home Office-ban vartam a csomagot. Délben csöngettet a futar, de mire kiértem az ajtohoz, màr csak a lépcsöhaz ajtajanak csapodasat hallottam. Sebaj, valahogy bejutott, lerakta a bejarati ajtonk elé a földre, és mar huzott is tovabb. Belegondoltam, hogy mondjuk egy 10 emeltes haz folyosojan meddig maradna az ajtom elött a csomag, ha történetesen nincs otthon senki, de emlekeztettem magam, hogy ez itt Svajc, no para, és nem kaptam infarktust. Még mindig szokni kell ezt a Svajc dolgot.
Becipeltem a szobaba a csomagot (ami 3x akkora mint a Wii Fit doboza, de ennek logisztikai okai lehetnek), majd este kiprobaltuk. A Wii grafikaja tovabbra is gagyi, nem valami cool de aranyos, a jatékélmény pedig verhetetlen. A Body Testnél kiderült, hogy 97 kilo vagyok, (majdnem) mint egy szép kerek mazsas diszno, és elhataroztam, hogy az ünnepekre 90 ala akarok menni. A Wii szerint 76 kilonak kéne lennem, de a magassagom miatt ez nyilvanvalo hülyeség. Anikonak meg hiznia kéne. Ugye a mai vilagban minden nö arrol almodozik, hogy azt mondjak neki: "Nem vagy kövér, hizzà csak pàr kilot aranyom, hàjjasoggyà csak." Egyebként, volt egyvalami aminek örültem: a Wii emléleztetett a kvantitativ mérhetö célok megfogalmazasanak fontossagara. Nincs értelme azt mondani, hogy ezentul sokat sportolok, meg hogy most lefogyok. Azt kell mondani kokrétan, hogy 2 honapon belül le akarok adni 8 kilot. Idaig remekül megy a dolog, 1 hét alatt lement egy-masfél kilo. Minden nap vagy Wiizek bö fél orat (-200-300 kcal), vagy edzésre megyek (a héten még a gyerekedzésre is beugrottam segiteni, de ez egy masik poszt), az IRL igazi kocogas viszont kimardt, hianyzik is. A Wii miatt igazi fogyokurafanatik lettem. Elökerült a konyhai mérleg és nézegetem a grammokat meg a napi kaloriabevitelt (csak ugy Norbisan). Szoval az input is kontroll alatt van. A kaloriaméregetés nekem uj, soha nem csinaltam, és érdekes dolgok derültek ki. A fö ellenség a pizza és a bolognai spagetti. Igazi kaloriabombak. Na jo, ennyit erröl. Köszönjük a figyelmet. Gabor fogyokuras tippjeit olvasta.
Becipeltem a szobaba a csomagot (ami 3x akkora mint a Wii Fit doboza, de ennek logisztikai okai lehetnek), majd este kiprobaltuk. A Wii grafikaja tovabbra is gagyi, nem valami cool de aranyos, a jatékélmény pedig verhetetlen. A Body Testnél kiderült, hogy 97 kilo vagyok, (majdnem) mint egy szép kerek mazsas diszno, és elhataroztam, hogy az ünnepekre 90 ala akarok menni. A Wii szerint 76 kilonak kéne lennem, de a magassagom miatt ez nyilvanvalo hülyeség. Anikonak meg hiznia kéne. Ugye a mai vilagban minden nö arrol almodozik, hogy azt mondjak neki: "Nem vagy kövér, hizzà csak pàr kilot aranyom, hàjjasoggyà csak." Egyebként, volt egyvalami aminek örültem: a Wii emléleztetett a kvantitativ mérhetö célok megfogalmazasanak fontossagara. Nincs értelme azt mondani, hogy ezentul sokat sportolok, meg hogy most lefogyok. Azt kell mondani kokrétan, hogy 2 honapon belül le akarok adni 8 kilot. Idaig remekül megy a dolog, 1 hét alatt lement egy-masfél kilo. Minden nap vagy Wiizek bö fél orat (-200-300 kcal), vagy edzésre megyek (a héten még a gyerekedzésre is beugrottam segiteni, de ez egy masik poszt), az IRL igazi kocogas viszont kimardt, hianyzik is. A Wii miatt igazi fogyokurafanatik lettem. Elökerült a konyhai mérleg és nézegetem a grammokat meg a napi kaloriabevitelt (csak ugy Norbisan). Szoval az input is kontroll alatt van. A kaloriaméregetés nekem uj, soha nem csinaltam, és érdekes dolgok derültek ki. A fö ellenség a pizza és a bolognai spagetti. Igazi kaloriabombak. Na jo, ennyit erröl. Köszönjük a figyelmet. Gabor fogyokuras tippjeit olvasta.
2009-09-30
Zenés aikido
Ilyen nincs, ezt nem hiszem el, de azért vigyorogtam 1000-el. Tegnap pusztakezes edzés volt, a végén egy kis többtámadós de zombisebességű és maszatolós jiu waza-val. Kivételesen benyomtak alá zenét is, és egészen újszerű (inkább tudathasadásos) élmény volt erre edzeni:
Helyesbbítek, lehet, hogy valójában ez ment:
Helyesbbítek, lehet, hogy valójában ez ment:
2009-09-24
Edzés újra, aikido, Svájc
A nyári berni száműzetés után végre rászántam magam, hogy megint lemenjek edzeni. Már megszoktam, hogy ilyenkor az van, hogy nehezen veszem rá magam, majd rájövök, hogy milyen jó is ez - most is ez volt. Jó volt újra lemenni és látni hogy örülnek a viszontlátásnak ők is.
Egyébként szokás szerint kevesen voltak, ma konkrétan 6-an voltunk a dojoban ami itt normális. Amennyire észrevettem itt kicsi másképp mennek a dolgok, mint az otthon megszokott. Itt nem a húszas éveikben járó fiatalok teszik ki az aikidósok zömét, sőt, talán ők vannak a legkevesebben. Van viszont sok 10-14 év közötti gyerek, akik külön gyerekcsoportba járnak, és annyian vannak, hogy a dojo is főleg a gyerekcsoportból tartja fenn magát. A felnőtt csoportba meg főleg 30-50 közöttiek járnak, és relatíve kevesen. A dojo kb. akkora mint a BME aljában lévő és 25-nél nincs több felnőtt tagja, de ritkaság, hogy egyszerre 10-nél lent legyenek.
Egyszer megkértek, hogy menjek le a gyerekcsoportba segíteni, és amit ott láttam az maga volt a totális káosz. Később elmesélték, hogy ez afféle napközi, ahol a kissrácok kiengedhetik a gőzt a suli után, emiatt nincs komoly etikett és fegyelmezés, van helyette, rohangálás, birkózás, nevetés meg sikongatás. A lényeg, hogy jól érezzék magukat, és hogy a szülök lássák, hogy jó helyen van a gyerek. És persze már a felnőttcsoportban is elmondták többször, hogy a dojo anyagi gondokkal küzd, és a gyerekcsoport nélkül nem tudná magát fenntartani. A felnőttcsoport légköre is más. Sok az idősebb 40-es, 50-es, és szinte hiányzik a 20-as éveiben járó generáció.
Az etikett és a fegyelmezés a felnőtteknél sem komoly, sokkal lazább a légkör mint az odahaza megszokott. Lehet jo-n támaszkodni, beszélgetni, falnak dőlni meg hasonlók. Látszik rajta, hogy nem terminátorképző van idekint, inkább csak olyan mintha az egyébként is sportbarát svájci állampolgárok közül pár úgy döntött volna, hogy ő most nem futni, teniszezni vagy biciklizni fog, hanem mondjuk aikidozni. Zuhanásos tompítós ukemi pl alig van. Kezdek is kicsit berozsdásodni. :)
Egyébként szokás szerint kevesen voltak, ma konkrétan 6-an voltunk a dojoban ami itt normális. Amennyire észrevettem itt kicsi másképp mennek a dolgok, mint az otthon megszokott. Itt nem a húszas éveikben járó fiatalok teszik ki az aikidósok zömét, sőt, talán ők vannak a legkevesebben. Van viszont sok 10-14 év közötti gyerek, akik külön gyerekcsoportba járnak, és annyian vannak, hogy a dojo is főleg a gyerekcsoportból tartja fenn magát. A felnőtt csoportba meg főleg 30-50 közöttiek járnak, és relatíve kevesen. A dojo kb. akkora mint a BME aljában lévő és 25-nél nincs több felnőtt tagja, de ritkaság, hogy egyszerre 10-nél lent legyenek.
Egyszer megkértek, hogy menjek le a gyerekcsoportba segíteni, és amit ott láttam az maga volt a totális káosz. Később elmesélték, hogy ez afféle napközi, ahol a kissrácok kiengedhetik a gőzt a suli után, emiatt nincs komoly etikett és fegyelmezés, van helyette, rohangálás, birkózás, nevetés meg sikongatás. A lényeg, hogy jól érezzék magukat, és hogy a szülök lássák, hogy jó helyen van a gyerek. És persze már a felnőttcsoportban is elmondták többször, hogy a dojo anyagi gondokkal küzd, és a gyerekcsoport nélkül nem tudná magát fenntartani. A felnőttcsoport légköre is más. Sok az idősebb 40-es, 50-es, és szinte hiányzik a 20-as éveiben járó generáció.
Az etikett és a fegyelmezés a felnőtteknél sem komoly, sokkal lazább a légkör mint az odahaza megszokott. Lehet jo-n támaszkodni, beszélgetni, falnak dőlni meg hasonlók. Látszik rajta, hogy nem terminátorképző van idekint, inkább csak olyan mintha az egyébként is sportbarát svájci állampolgárok közül pár úgy döntött volna, hogy ő most nem futni, teniszezni vagy biciklizni fog, hanem mondjuk aikidozni. Zuhanásos tompítós ukemi pl alig van. Kezdek is kicsit berozsdásodni. :)
2009-03-12
Edzés
Tegnap voltam először edzésen a helyi dojoban ami kb. 5 percre van a lakástól, és heti 4x lehet menni edzeni, a társaság szimpatikus, szóval ideális. Mehettem volna ma is, egy helyben tudok ülni, meg az állás is megy, csak a kettő közötti átmenettel vannak gondok. Mindig ilyen a kihagyások után. Maradtam itthon, néztem a TV-t és élveztem az izomlázat. Jó volt.
A dojo egyébként kicsi, kb. 6x12m a tatami, egyik oldalán ablakok, a másik fal végig tükör. Furcsa volt magamat gyakorlás közben látni. Ami jó, hogy csak mi használjuk a termet, van állandó kamiza, kalligráfiák, egy nagy közös fali állvány a bokeneknek, és a ruhát is ott lehet hagyni. A tatami szegélyléce és az ablakok közötti keskeny sávot japánkert szerűen csinálták meg, fel van töltve finom sóderral, amire néhány nagyobb kavicsot helyeztek, és van pár bonsai is. Ami rossz, hogy nincs külön öltöző. A terem hátsó vége van leválasztva gipszkartonnal, érkezés után a cipőt leveszi az ember, átcuccol a tatamin (késni nem ajánlott, ha már megy az edzés akkor kínosabb az átcuccolás), be az öltözőbe, ami egy kis 2x3m-es fülke. Pad nincs benne, csak fogasok, és nincs zuhanyzó se. Mondták, hogy amikor edzőtábor van akkor szűkös az öltöző. Terveim szerint hétfőn megyek legközelebb. Egyébként nem hitték el, hogy magyar vagyok, hollandnak meg svédnek néztek. Pedig már telefonon is mondtam nekik. :)
A dojo egyébként kicsi, kb. 6x12m a tatami, egyik oldalán ablakok, a másik fal végig tükör. Furcsa volt magamat gyakorlás közben látni. Ami jó, hogy csak mi használjuk a termet, van állandó kamiza, kalligráfiák, egy nagy közös fali állvány a bokeneknek, és a ruhát is ott lehet hagyni. A tatami szegélyléce és az ablakok közötti keskeny sávot japánkert szerűen csinálták meg, fel van töltve finom sóderral, amire néhány nagyobb kavicsot helyeztek, és van pár bonsai is. Ami rossz, hogy nincs külön öltöző. A terem hátsó vége van leválasztva gipszkartonnal, érkezés után a cipőt leveszi az ember, átcuccol a tatamin (késni nem ajánlott, ha már megy az edzés akkor kínosabb az átcuccolás), be az öltözőbe, ami egy kis 2x3m-es fülke. Pad nincs benne, csak fogasok, és nincs zuhanyzó se. Mondták, hogy amikor edzőtábor van akkor szűkös az öltöző. Terveim szerint hétfőn megyek legközelebb. Egyébként nem hitték el, hogy magyar vagyok, hollandnak meg svédnek néztek. Pedig már telefonon is mondtam nekik. :)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)