A következő címkéjű bejegyzések mutatása: lakás. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: lakás. Összes bejegyzés megjelenítése

2011-10-06

IKEA x.0

Ket hete felkerekedtünk megint es vettünk egy új matracot + ágyracsot magunknak. Az ok eleg egyszeru - fajt a hátam a regin. Mert ugye 2,5 éve mikor vettük a "jo lesz a legolcsóbb ugyis csak par évig leszünk" mottó vezérelt :( Lenyeg, hogy ezt is letudtuk es reméljük ez volt az utolsó IKEA-s vasarlasunk, mert szegény Gabornak ráment fel napja a szerelesre. Igy néztünk ki hazafele, en a hátsó ülésre szorultam :-) Nosztalgikus, mint mikor legelső nap bevasaroltunk, hogy legyen min aludni :-)

2010-09-05

Rendezkedés

Múlt héten átrendeztük a lakást, nem nagyon, csak kicsit, megcseréltük a hálót meg a vendégszobát, mert már elegünk volt a szomszédból. Az új háló igy kisebb, közelebb van a vonathoz, de legalább nyugisabb.

2010-04-25

Hétvége

- A hétvége megint pakolással telt. Szombaton este 7-kor vettünk egy új kanapét az IKEA-ban, amit este 8-ra házhoz szállítottak. A huzatot viszont a központi raktárból küldik postával, ami kb 1-2 hét, márpedig a huzatot még az összerakás előtt fel kell tenni, szóval most van egy csomó bútordarab, ami arra vár hogy megjöjjön hozzá a huzat.
- A TV-ben eltűnt az M2 egy időre, de aztán újra megjelent, és már van mellé Duna TV is. Angol csatornák továbbra sincsenek, viszont azt majd megoldja a Swisscom TV. A héten megjött hozzá a doboz, de még várni kell 2-3 hetet amíg aktiválják, mert személyesen át kell valamit kapcsolniuk a központban. ADSL modem kuka, lesz helyette VDSL.
- A vonat közelségét kezdjük szokni. A személyvonatok tök halkak (egyébként is eléggé sci-fi látványt jelentenek), csak a tehervonatokkal van gond, azok meg este és hétvégén nem nagyon vannak. Azért nincs kétségem afelől, hogyha bármelyik kisiklik, akkor úgy átmegy a házon, mint kés a vajon.
- A postás levélátirányítás jól működik, még mindig van pár levél amit a régi címünkre küldenek. Swisscom különösen béna. A költözés óta 5-ször beszéltem velük, mégse sikerült nekik rendesen elintézni a dolgot.

2010-04-16

Költözés

Lassan vége a költözés projektnek. Bö 3-4 honapja kezdotott, amikor elkezdtunk lakast keresni, ami nehezen ment. Volt olyan lakas amit annyi erdeklodo akart megnezni, hogy tolnogtak az emberek mint a heringek, de vegül azert talaltaunk egyet. Aztan sikeresen talaltunk egy Nachmietert (utanbérlöt?) aki atveszi tölunk a mi régi lakàsunkat, szoval az is le lett tudva. Marcius utolso hetében elkezdtem a telefonalgatast, megerdeklodtem, mit hogyan tudunk elintezni.

Husvetkor mar csomagoltunk.

Apr 6-an reggel atvettem az uj lakast, majd egesz delelott ugyeket inteztem Winterthurban. Bejelentkezes, uj igazolvany, biciklimatrica, uj rendszam, na meg az uj cim bejelentese az osszes lehettseges helyen.

Aztan a het kozben minden nap reggel megpakoltuk a kocsit, es atvittem egy adagot az uj lakasba.

Csutortokon meg kijott a hazmester egy par dolgot elvegezni, meg aznapra jottek a telefonszerelok is, penteken pedig kijott a festo is (a regi lako koltsegere) osszekenni kicsit a falakat, hogy szombatra minden keszen alljon a koltozesre.

Szombat reggel aztan elmentem a teherkocsiert (7:30) (egyebkent rossz volt vezetni, nagy, böszme, dizel kezivaltos elefant, 3 méter magasrol szemleltem a forgalmat), addig Aniko ramolta a maradekot, 8:30-ra megerkezett A kolléga is (o volt az elso, igy o nyerte a csokinyulat) meg Lajos is aki meglepö modon rakapott az vonatozasra, és most is SBB-vel érkezett. Alig 1 ora alatt felramoltunk a butorokat, atoztunk kicsit Winterthurba, majd leramoltunk, 12:30-ra visszavittem a teherkocsit, a baj csak azt volt, hogy 12:00kor bezartak. Delutan meg belefert egy kis vasarlas, fuggony, lampa, stb. (csak mert az uj lakasban - ahogy az szokasos - tényleg nem volt semmi vilagitotest, csak a drotok logtak ki a falakbolm )

Vasarnap visszamentunk a régi lakasba és 11-töl este 7-ig takaritottunk. Kicsit tovabb tarott mint gondoltuk, de ebbe olyan dolgok is közrejatszottak, hogy ablakpucolas közben sikerült megint kitépni a lampat a falbol, példaul. Este valasztasi musort neztunk a magyar TV-ben.

Hetfon munka majd ujabb kor fuggonyvasarlas, meg villanyszereles.

Kedden munka majd pakolas, ma se volt pihi. Dokumantaltuk az uj lakas atadasakor eszre nem vett hibakat, ami miatt mi lennenk a felelosek akkor amikor majd egyszer kikoltozunk - hacsak nem jelentjuk be oket 14 napon belül. Volt par durvabb (repedt csempe, lyukas napellenzo, hajlott redony, stb), kattogott a fenykepezo.

Szerdan munka, majd vissza a régi lakasba. Aniko mar delben odament, es 9-kor mar vitatkoztam vele, hogy allisa le magat es menjunk mar. Rajta mulik, akkor meg este 11kor is ott lettünk volna :). Tavozaskor kiegett az eloszobaban az izzo, beraktam egy masikat, de nem ment az se, nem erdekelt, mostmar ugy marad. Azert sikerült kb kipofozni a lakast a penteki atadasra. Este ismet hulla faradtan kerultunk agyba.

Csütortök, egy nappal az atadas elott. Megirtam a levelet az uj lakas hibairol, este volt egy kis pihi. Angol csatornak nincsenek. Egy se. Bejön viszont a m2, igy esténként Tüzvonalban-t nézünk. Jonak nem jo, de jobb nincs.

Pentek. Ismet koran keles, 9:00-kor lakasatadas, elotte meg ki kellett vinni a szemetet (volt par zsak, es itt pentek volt a szemethordo nap), és ki kellett ramolni a kocsiba, meg kinyitni a spaletakat. Pont vegeztem mire megjott az ingatlanos cegtol a kollegina, és elkezdtük a procedurat. Az elöszobaban a vilagitast nem teszteltek, pedig mar készultem valami szöveggel, viszont ki akarta nyitni a nagyszobai ablakot, de meg idejeben elkaptam, hogy csak ovatosan, lampakitépés elamaradt, legalabbis az uj lakora harult. A haloban talalt egy lyukat a falban, amit elfelejtetunk betomni, es meg nekunk kell betomni. Közben megjöttek az uj berlök is. Svajci csavo, meg szoke baratnöje. Nem emlekszem rajuk, hogy mikor neztek meg a lakast. Mindegy. Mondtam nekik, fizetek egy kis zsozsot ha betömik, nem akarok emiatt visszajönni, plane hogy ok még ma be akarnak koltozni, es nem akarok idegen emberek agya felett lyukakt tomni. Engem pl zavarna forditott esetben, ha beköltöznenk, es utan meg a regi lako visszajarkalna hibakat javitani. Inkabb adjon egy kis penzt, es betomnem en a lyukat, elvegre csak egy aprosag. A ficko viszont nem igy gondolta, megkerdezte az ingatalanos csajt, aki meg nem ertette hogy most mi a gond, meg hogy mennyit is kene ezert a pici lyukert fizetni, vegül 30 CHF-ben maradtunk. Nalam csak 100-as volt, valtani meg nem tudott senki, szoval elugrottam penzt valtani, majd fizetes, alairas es eljottunk mindketten, mert az uj lakok kezdtek verszemet kapni. Kezdtek megszokni a legkort, es kezdtek minden apro dologba belekotni, pl abba, hogy az ajtofelfakon megrepedt a festek, es a mosogato nem volt olyan szinten kitakaritva mintha egy mutoben lennenk, de az ingatlanos csaj leallitotta oket. Szoval gyorsan eljottunk.
Elvittem meg a szemetet a gyujtohelyre, elmentem a postara visszakuldeni a Cablecom-os set top box-ot, meg elintezni a levelek atiranyitasat, ha esetleg meg ide kuldenenek valamit. Es ezzel kb vege is a dolognak.

2010-04-10

Beköltöztünk




Reggel még a régi lakásban így nézett ki a nappali, most meg este már az újban a TV2-ön a Vuk-ot néztem :-) Nagyon furcsa, de minden nagyon jól ment. Köszönjük a fiúknak a remek lebonyolítást. Pikk-pakk átcuccoltunk és gyorsabban ment mint gondoltuk. Már "csak" ki kell pakolni :-)

2010-04-05

Visszaszámlálás

5, 4... nap van hátra a költözésig. Mindent összeraktunk ami nem szükséges már erre a hétre. Szombat reggel Gábor elmegy a kis teherautóért és nekiállunk a fiúkkal rámolni. Most így néz ki a kis szoba. Szóval gyorsan elment a rámolással ez a hétvége. Ha rajtunk múlna már holnap pakolnánk, rossz így a dobozok között lenni.

2010-03-26

Rovidhirek: Idojaras, Koltozes

Ezt a postot most azert irom, mert reggel mikor jottem be, akkor meg csodas napos ido volt, most viszont 5 perc alatt tok sotet lett, hiaba na, jon a vihar. A hegyekben havazassal is.

A havazast latva elgondlkodtam az esetleges hetvegi sielesen, de inkabb nem. Elozo hetvegen voltunk masodjara sielni, de mar bazi meleg volt fent, es kemeny volt a ho is, szoval ugy voltunk vele, hogy iden mar tobbet nem megyunk, es a kovetkezo szezonban folytatjuk tanulmanyainkat (hoekeben expertek vagyunk, de a parhuzamos leces fordulast meg gyakorolni kell), viszont ezt a mostani havazason elgondolkodtam, hogy talan megis. Aztan megse, mert a koltozes kozeledik, es van par elintezni valo. Fel kell kesziteni a lakast az atadasra, ugyanis sikerult uj berlot talalni, aki atveszi tolunk a lakast, es az ingatlancegnek is megfelel (egyebkent 20-an neztek meg a lakast, ebbol egynek szerencseje volt, hat ekkora itt a verseny a berlakasolkert). Szoval 6.-an lakasatvetel, 10.-en kikoltozunk, 16.-an pedig lakasatadasi procedura. Addig meg ki kell pofozni a lakast, lyukakat betomni, szepseghibakat kikozmetikazni, parkettat fenyesiteni, vizkotleniteni, szoval hetvegen nekiallok, veszek pl. gipszet. Vicces, hogy amig mi a mostani lakasunkat tupirozzuk fel az atadasra, addig kozben az uj lakasunkban is ugyanezt csinalja valaki. Na, majd az atvetelnel mar rutinsoabbak leszeunk es figyelunk, nem ugy mint a multkor. :)

2010-03-18

Költöztetők

Elkövettem azt a hibát, hogy bekértem pár ajánlatot költöztető cégektől, valami nagy közös gyűjtőhonlapon keresztül. Azóta egyfolytában hívogatnak, még hévégén is (ami komoly dolog). Van aki azt szeretné, hogy lefényképezzem a bútorainkat, a többség viszont csak annyit mond, hogy 160-190 CHF / óra, cserébe küldenek egy X köbméteres kocsit, meg 3 embert cuccolni. Hát, nem olcsó, de itt sokba kerül az élő munka. Tegnap megjött a legviccesebb ajánlat, amin már csak nevettem. Jött 10 oldalnyi doksi, amiből 5 oldalas a percízen lebontott árajánlat. Küldenek 3 embert, meg egy 40 köbméteres kamiont (tessék elképzelni, az jó nagy, 2x2x10m) és 6 óra alatt átköltöztetnek, potom 1500 CHF-ért. Biztosítanak afelől is, hogy a bútortrógerek (Möbelträgern) kiképzett,
diplomás emberek, akik biztosítással is rendelkeznek, ha rájuk esne egy szekrény. Választhatok kiegészítő opciókat is, a legjobb, hogy a 60nm üres lakást kompletten kitakarítják 1100 CHF-ért. Ennyi pénzért én is takarítanék üres lakásokat.

2010-03-14

Téma 3) Költözés

A költözés idáig sínen van, de egyik kantonból a másikba átköltözni macerásabb mint anno a kiköltözés volt. Mikor kijöttük Svájcba 5 lakást néztünk meg amiből 2 összejött. Akkor nem tudtam milyen szerencsések voltunk. Most november óta nézelődtünk, január óta intenzíven, miden lakásra rohadt sokan pályáztak, (volt olyan, ahol tolongtak az emberek mit a heringek), végül egy olyat kaptunk meg amit meg sem hirdettek a neten. Ez úgy történt, hogy elmentem megnézni egy lakást, majd annál a lépcsőházban találtam egy másik hirdetést, hogy Nachmieter-t (utódbérlőt??) keresnek. Rögtön felhívtam őket, és ha már ott voltam a közelben akkor megnéztem azt is. Na ezt a lakást kaptuk meg. Ezzel lezárult az a szakasz, amikor én járkáltam idegen emberek lakásába, és amelyben bepillantást nyerhettem nagyszámú idegen lakberendezési szokásaiba. (van pár kategória is: "IKEAsok", "Apple userek", vannak még a "mocskosok", az "állatosok" és a "macskások" is).
Aztán meghirdettük a mi lakásunkat is, és a nagy tolongás a lakásokért hirtelen előnnyé vált. Már másnap hívogattak, és egy hét alatt 13-an nézték meg a lakást. Az élelmesebbek / tapasztaltabbak nem okoskodtak és egyből jöttek az első időpontra. A "most költözök Svájcba" akik még nem tudják mi itt a dörgés (tipikusan németek) meg okoskodtak és ráerősködtek. Kicsit sajnálom őket, hosszú és rögös út áll még előttük. Elsőre zavaró volt idegen embereket beengedni a lakásba, de aztán beletanultunk az idegenvezetésbe. A teljes program kb. 2 percig tart, a körút során érintjük a lakás összes helyiségét, majd a mosókonyhában és a pincében fejezzük be a túrát. Szőnyegre lépni nem szabad, ezt persze nem mondom, de akkor nem adok tippeket.
Szóval idáig 13-an voltak, további látogatókat nem akarok fogadni, ennyiből csak sikerült Nachmieter-t találni. Azóta már a bútorszállítót is lefoglaltuk. Emelőlapos. Fasza.

2010-03-05

Költözés 1

Már csak 5 hét és költözünk, így nekiálltunk a héten az előkészületeknek. Összeírtam mi mindent kell elintézni és megdöbbentő, hogy mennyi apróság és ügyintézés vár ránk. Hétfőn már megkaptuk a szerződést az új lakásról. Lemondtuk a mostani lakásunkat és kértünk nyomtatványt az érdeklődőknek. Szerdán fel is tettük a hirdetést a netre és már egy csomóan jelentkeztek is másnap, hogy jönnének megnézni. Hétfőn jön az első roham :) Reméljük jó sokan jelentkeznek akkor biztos lesz megfelelő jelölt a helyünkre és tudnak mielőbb költözni. Összességében jól indul a dolog meglátjuk hogy folytatódik :)

2010-02-15

Költözünk!!

Végre megvan, megkaptuk ma a szerződést az új lakásunkra. Aláírás, fizetés és már költözhetünk is áprilisban :-) Juppi! Ezt is megértük végre. Igaz persze, hogy k**va nagy és k**va drága és fogalmunk sincs mit fogunk ekkora helyen csinálni, de a miénk. Szép, új, napos, földszint terasszal-fűvel, mindennel úgyhogy most örülünk. Persze a fekete leves majd később jön amikor költözködünk, meg esetleg kiderülnek a rejtett hibák (azt hozzá tenném hogy én nem is láttam élőben), de minket már ez se érdekel. A lényeg hogy közelebb leszünk mindketten a melóhelyhez, lesz hová kiülni napozni és lesz saját mosógépünk :-) Most pedig jön a tervezgetés és persze a búcsú a mi kis első fészkünktől. Ennyit mára, a folytatásról még hallani fogtok.

2009-10-18

Hétvége: Csokik + Lakás, Kecó, V 5.0 gamma

Folyamatosan esik az eső így a hétvégén csak gasztronómiai kirándulást tettünk. Beszereztem 3 tábla csokit, és kipróbáltuk milyenek:A tiramisus egész jó volt, a chilis magyar szemmel nézve éppen csak csípős, de így is eléggé tudathasadásos dolog olyan csokit enni ami csíp, a tömény kakaós meg a maga nemében biztos remek, de aki tejcsokihoz van szokva annak nem ajánlott.

Az "egyszer/majdan/esetleg" eljövendő költözésbe Anikó teljesen beleélte magát és átlegózta a lakást, ami most hétvégén kísérleti üzemmódban fut. A nappali kicsit át lett variálva, a kanapé bekerült keresztbe a TV-vel szembe, a ebédlőasztal pedig a kanapé helyére a képek alá. A helykihasználásunk így most pocsék, viszont sokkal kényelmesebb a TV-vel szemben ülve bambulni.

2009-10-05

Bérleti díj

Üzenet jött a postára, személyesen átvevős, aláírandós. Mint a behívó a seregtől. Már a borítékon látszott, hogy a rohadék háziúr meg annak a grundolt ingatlancége küldte. Naná, már egy esztendeje lakunk itt, ideje "módosítani" a bérleti díjat, a mocskos kapitalista vérszívó, persze aláíradósan, csak hogy ne tagadhassuk le, hogy átvettük, basszameg! Odahaza átnéztem az írást, valami bonyolult számvetés, hogy mit-miért változtatnak, meg a kamatláb, meg az adóváltozás, meg hogy így meg úgy, kb leszarom, volt pofájuk a bérleti díjat ötven, azaz 50! frankkal, persze mindezt most, a legnagyobb válság közepén csökkenteni. Hogy rohaggyanak meg! Milyen ország ez, hogy mennek itt a dolgok!!? Szemét vérszívó kapitalisták. Az idegtől enni se bírok. Na mindegy, majd valahogy kigazdálkodjuk.

2009-08-14

Bioszemetes

Takarításnál ma komoly gondok voltak a bioszemetesünkkel. Ez az a kis kuka, amibe a komposztálható konyhai hulladékot gyűjtjük. Kicsi, 5 litere lebomló "bio" zacskó van benne és ide kerül az összes maradék zöldség / gyümölcs. Rendszeresen ürítjük a "zöld kukába" mert bomlik benne a cucc és büdösödik, összegyűlik a lé az aljában és a zacskó is kezd elrohadni. A héten már sejtettük, hogy még a szokásosnál is durvább a helyzet. Mikor vittem ki a kukát, akkor a benne lakó muslinca raj még a lakáson belül vészevakuálta magát, majd az is kiderült, hogy belül a kuka falán egy népes kukac kolónia virágzik.

2009-03-26

Ágyrács 2

Gábor ma este is ágyat szerelt. Most komolyan állítja, hogy meg lett oldva a probléma, jobban mint a múltkor.

Előzmények: Tegnap halasztódott az ágyrács szerelés. Gábor, szolidaritását kifejezve felajánlotta Anikónak, hogy cseréljenek helyet. Úgy is lett. Hajnalban aztán menetrendszerűen Gábor alatt is kiesett az ágyrács a keretből.

Ma este mindenki a helyén alszik. Ha pedig a mostani tuti javítás mégsem jönne be (értsd: pár nap múlva ismét kiesne az ágyrács), akkor a tarsolyában már ott lapul a B-terv is.

2009-03-07

Kép

Elkészült a kép a hálóba, amit ma Gábor fel is tett. Egész kis ezermester lett belőle, ahogy előszedte a szerszámos ládáját és precízen felszögelte :) Persze előbb megnézte az új kis kütyüjével, hogy hol megy áram a falban. Egyébként a ládát még otthon vettük a múltkor, de tényleg jó, mert belefér minden (csavar, szög, vízmérték, szerszámok). Annyira oda van érte, hogy még le is fényképezte, íme tehát a mi két hétvégi csodánk:

2009-03-04

Büntény

Butény tortent a házunkban. A minap az egyik lako éjfél körul beinditotta a száritogepet, sulyos frankokat fizetett az áramert (pénzbedobos ugye). Erre a másik lako megunta, hogy nem tud aludni a zajtol, lement a mosokonyhaba és kikapcsolta a gépet. Tettével sulyos frankokkal kárositotta meg mosni akaro lakotársat.
Zajlik az élet Futrinka utcában.

2009-02-21

Mosógép bedöglött

Szerdán arra jöttünk vissza, hogy nem lehet mosni, mert a villanyórába nem lehet pénz bedobni. Csütörtökön indult a telefonálgatás, először valami faszi kijött, és fúrt kalapált, majd jött a ház könyvelője, hogy kiürítette a perselyt, de az sem segített. Végül péntek este újra kijöttek, és szétszedték a villanyóra pénzbedobó részét, most egy nagy lyuk van a helyén (ideiglenesen moshatunk pénz nélkül amíg találnak egy szerelőt aki megcsinálja). Meg is kértek minket arra, hogy mossunk egyet gyorsan, hogy lássák, működik e a dolog. Működött. Mi örültünk, hogy végre moshatunk, ők meg elmentek, majd az óra úgy vette, hogy belé csak egy érmét dobtak, ezért fél óra után megint lekapcsolt. Ekkor már nem örültünk. Végül fogtam egy drótot, egy fogót, és egy csavarhúzót és kiügyeskedtem hogy tudjunk mosni. Bizonyos szögben be kell nyúlni a csavarhúzóval, beakasztani, tekerni rajta egyet és akkor van ismét áram, fél órára. Többször ismételve, többször fél órára. Szóval újra tudunk mosni. A szomszédék is akartak mosni, de nem tudom hogy ők is rájönnek-e a dologra. Azért kiírtam nekik egy papírra.

2009-02-08

Lakás, Kecó, V 4.0

Szombati IKEA látogatásunk volt az utolsó nagyobb beszerzés. A lényeges dolgok megvannak, már csak apróságok kellenek. Megvettük az EXPEDITbe a maradék fiókokat és szekrényeket, illetve vettünk még egy kis asztalt a sarokszobába, tanulni, dolgozni. Szombat este Lajosnézőből visszatérve összeraktam mindent, hajnali 1-ig csavarozgattam, majd másnap áttologattuk a dolgokat. A sarokszobából afféle dolgozó lett, oda lett száműzve a fotelem is. Most így néz ki a lakás: