Múlt héten vettünk pár dolgot a karácsonyi díszítéshez. Csináltam egy új ajtódíszt és adventi koszorú helyett idén egy üvegtálba tettem a gyertyákat. Így legalább nem hullik le mire visszaérünk karácsony után :-)
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: kreatív. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: kreatív. Összes bejegyzés megjelenítése
2011-11-25
2010-03-14
Téma 2) XBox Projekt
Az XBox projekt a Dream Build Play-es nevezésem volt. Régóta írok egy Alien Breed klónt, mert idegesített, hogy az igaziban is meg a remake-ben is csak 4-8 irányba lehet lőni, és pont kapóra jött az XNA. Aztán decemberben kihirdették az idei versenyt, én meg gondoltam, hogy miért ne, a motivációnak jót tesz egy határidő. Vettem egy XBox-ot, mert arra kell optimalizálni a cuccot, amit jól tettem. Windowson simán futott a cucc, de XBox-on 10 másodpercenként megakadt. Kiderült, hogy XBox-on az XNA Garbage Collectora kicsit más, szét kellett túrni a szép ojjektumrientált designomat, optimalizálni, csúnyákat belerakni, és mégsem lett showstopper a dologból. Az utolsó hétvégéken egyre intenzívebben kódoltam, miközben a feature listről húzogattam ki a dolgokat, hogy mire nincs már idő - ötletekből nincs hiány. A végére már elegem is lett a dologból, és kezdtem megutálni. Többek között ezért nem lettem játékprogramozó. A hobbi maradjon meg hobbinak, addig jó amíg élvezi az ember. Cucc leadva, benevezve, az esélyesek közé bekerült.
A Projekt során nyújtott támogatásáért és hülyeségeim iránti türelméért, köszönettel tartozok szerető és támogató feleségemnek, Anikónak.
(ezt most muszály volt ideírnom)
Erről ennyit, a projekt most jegelve lesz egy időre és lazítok. Beszereztem első játékomat: Operation Flashpoint 2, de nem egy nagy szám. Raudnak igaza volt, a hangulata nem olyan mint régen.
A Projekt során nyújtott támogatásáért és hülyeségeim iránti türelméért, köszönettel tartozok szerető és támogató feleségemnek, Anikónak.
(ezt most muszály volt ideírnom)
Erről ennyit, a projekt most jegelve lesz egy időre és lazítok. Beszereztem első játékomat: Operation Flashpoint 2, de nem egy nagy szám. Raudnak igaza volt, a hangulata nem olyan mint régen.
2009-03-07
Kép
Elkészült a kép a hálóba, amit ma Gábor fel is tett. Egész kis ezermester lett belőle, ahogy előszedte a szerszámos ládáját és precízen felszögelte :) Persze előbb megnézte az új kis kütyüjével, hogy hol megy áram a falban. Egyébként a ládát még otthon vettük a múltkor, de tényleg jó, mert belefér minden (csavar, szög, vízmérték, szerszámok). Annyira oda van érte, hogy még le is fényképezte, íme tehát a mi két hétvégi csodánk:


2009-02-22
Festés
Még első héten mielőtt elkezdődött a német vettünk egy képet nekem festeni. Gondoltam kipróbálom ezzel az előre rajzolt cuccal (lehet ilyet otthon is kapni kezdőknek), hogy milyen is ez a vászon amit itt lehet venni a Bau&Hobby-ban - jó-e hozzá a saját akryl festékem, meg ilyesmi. Az ötlet onnan jött, hogy biztos unatkozni fogok és majd akkor elfestegetek itthon, úgyis kell pár kép a lakásba. Ebből persze az lett, hogy nekiestem még anno és most kb. két hónap múlva befejeztem, mert már nem bírtam nézni, hogy félkész. Szerintem persze ronda (Gábor akarta a virágosat venni), de én mindig így vagyok ezzel. Sebaj a konyhába jó lesz, meg legalább megjött megint a kedvem a festéshez, úgyhogy a következő absztrakt a hálóba biztos jobb lesz :) 
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)