Hétvégén átugrottunk Innsbruck-ba meglátogatni barátnőmet és egyúttal megnézni a várost. Vicces, hogy már annyiszor elmentünk mellette az autópályán, de még sose álltunk meg megnézni, pedig megéri. Még a téli hideg ellenére is hangulatos sétálgatni az utcákon és enni egy jó kis rétest :-) Csak ajánlani tudom mindenkinek.
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: érdekes. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: érdekes. Összes bejegyzés megjelenítése
2012-01-12
Utlevél
A karácsonyi hazaút alkalmával megejtettem egy útlevél cserét, mert lejárt volna áprilisban és addig lehet nem megyünk haza (legalább is csak ezért nem). Már novemberben érdeklődtem otthon és abban a tudatban éltem, hogy megcsináltatom és kérhetem azt hogy küldjék ki postán amit gondoltam anyu majd továbbküld és kész.
Ehhez képest nem volt ilyen egyszerű a dolog. Persze kérdés, hogy akkor volt hülye az ügyintéző vagy most vagy esetleg mindkét alkalommal... ki tudja, szimplán lehet csak ők se tudják. Ugyanis, ha azt kérem hogy postázzák ki akkor közben nem lehet a régi utlevelem is érvényes, mert ugye kettő egyszerre nem lehet. Akkor marad a személyes átvétel (ugye személyes tehát nem lehet meghatalmazás se), no az meg azért bajos mert a sürgösségi utlevél is 8 munkanap. Ezt én se értem én úgy tudtam van valami 1-2 nap is, de mindegy. A 8 nap meg sehogy se akart beleférni az ünnepek alatt vagy legalább is elég necces volt, mondom én ebben nem bízok ezt felejtsük el. Jó akkor esetleg a magyar követségre elküldenék és ott átvehetem? Persze, de ott is csak személyesen ami ugye 1 nap szabi utazás Bernbe, no azt már nem. Szóval a végén mardt a postázzák haza verzió és akkor már tök mindegy, hogy 8 nap vagy 30 nem fizetek ezért többet marad a 30 nap.
Régit kilyukasztották aztán jött az izgulás, hogy nem lesz-e gond a határon... gondoltam még sose igazoltattak kocsival, majd csak megoldjuk. Erre persze mi a történet vége? Péntek reggel jön a postás és kihozza az utlevelem 6 munkanap alatt a 30-as áráért. Igy lett a horror bürokráciás sztorimbol happy end :-) Aztán persze több embertől hallottam, hogy meg van 2-3 nap alatt a sima is szóval a 6 nap biztos csak az ünnep miatt volt.
2011-11-25
Gagyi
A héten a postaládában találtam egy nem mindennapi szórólapot. Egy igazi művházban kipakolós - minden vackot áruló - piacos - minden 500 Ft tipusú vásárrol. Azt hittem ilyesmi csak keletre innen van :) Tudjátok az a fajta, amit otthon a helyi kerületi újsággal dobnak be és az iskolában meg ilyen helyeken tartják 1-2 napig és kb. csak a nyugdíjasok járnak el, hogy új otthonkát meg konyharuhát vegyenek. Nekem ez itt nagyon furcsa, de lehet csak a helyi bevándorló közösség igényli és direkt nekik szervezi valami hasonló bevándorló cég :-)
2011-11-22
Stoppos
Reggel melóba menet, az egyik falu szélén a ködböl kijött egy nő (néni) a kocsi elé, és integett hogy álljak meg (beugrott a tegnap esti McLeod lányai (jujj) ahol volt túszejtés (jujjj-jujjj), menekülés, úton az első autós leintése, segitségkérés) szóval integetett. Megálltam neki, lássuk mi lesz ebből. Valamelyik ékes dialektuson elmondta, hogy a mittoménmelyik faluig szerente menni, ott áll a kocsija, kifogyott a benzin. Mondom OK, elviszem, csak navigáljon, mert ugyan minden nap erre járok, de a falvak neveit és sorrendjét a mai napig nem tudtam megtanulni, csak annyit hogy *****ikon. Beszáll a benzinkannával, és a kultúrális kölünbségek ellenére probáltunk beszélgetni. Elmondta hogy ezen és ezen a szakaszon jajj, nagyon óvatosan menjek, mert ott gyakran van glatt(jég). Egyébként is úgy éreztem hogy túl durván vezetek az izlésének. Innentől kezdve még magamat is megszégyenitő óvatossággal mentem, ne mondhassa hogy "ezek a külföldiek". Megérkezünk a Golfjához, megköszönte és mindenki ment tovább a dolgára. A jegesedő szakaszt meg megjegyezzük.
Ez most olyan volt, mint amikor a játékban segitesz a tanyasi farmernak kinyirni a birkáit tizedelő farkasokat, cserébe elmondja a közelben elrejtett kincs (dungeon) helyét.
Ez most olyan volt, mint amikor a játékban segitesz a tanyasi farmernak kinyirni a birkáit tizedelő farkasokat, cserébe elmondja a közelben elrejtett kincs (dungeon) helyét.
2011-11-06
Séta
Tegnap sétáltunk egyet annak örömére, hogy a hetek óta tartó köd után végre kisütött a nap. Ma pedig azt terveztük, hogy elmegyünk Appenzellbe kirándulni. Ebből persze nem lett semmi, mert ugye messze van és olyan jó volt vasárnap sokáig aludni és a tv elött reggelizni :) Azért, hogy enyhítsük lelkiismeret-furdalásunkat felmentünk az erdőbe két órát sétálni. Kicsit messze van tőlünk, de megéri mert csodaszép. A fő poén pedig, hogy felfedeztük, hogy kiépített futópálya is van különböző tréningekkel az erőd közepén! Baromi jó és mint kiderül egy csomó helyen van ilyen megtaláltuk a honlapját is. No igen mi is tél elején találunk ilyesmit. Azért még legalább egyszer felmegyünk és kipróbáljuk :-)
2011-10-31
Halloween
A tavalyi bujkálás után idén már felkészülve vártuk a svájci Halloweent. Nem mintha nagyon izgatna a dolog, csak gondoltuk kipróbáljuk milyen ez a (nekünk kúlturidegen) Halloween. Meg mi leszünk a jófej szomszédok akik adnak csokit. Visszagondolva ez kb annyira értelmes mint galambokat etetni a téren. Egynek adsz és jön ezer másik.
Este 7 körül jött az első - nem sokban reménykedő - csoport. Ugy néz ki, hogy kinyitod az ajtót, ott áll 2-5 gyerek, megkérdezik, hogy Édes vagy Keserű, erre azt mondod, hogy Édes, tolod eléjük a csokit amit megköszönnek (kis sikerélmény nekik) és már mennek is tovább. (Kicsit csalódtam. Azt hittem lesz valami produkció, énekelnek valamit vagy mittomén, mint én anno húsvétkor, de semmi. Fogjuk rá, hogy a boszorkányos jelmezekért járt a csoki.) A sarkon persze leadjak a drótot a haveroknak, igy a következő turnus perceken belül várható. Az este folyamán kb 5x jöttek, és majdnem kifogytunk csokiból. Nem akartuk megudni, hogy mi van ha az ember Keserűt mond. Jövőre veszek valami ronda zombi álarcot és abban fogom köszönteni őket. Aki nem szalad el az kaphat csokit.
Update: Kedd reggel a rádió bemondta, hogy a kantoni rendörségnek 70x kellett kiszállni, ennek a felét olyan esetek tették ki, amikor a fiatalok tojásokat dobáltak házakra, ablakokra, kocsikra. Ez lenne a Keserű?
Este 7 körül jött az első - nem sokban reménykedő - csoport. Ugy néz ki, hogy kinyitod az ajtót, ott áll 2-5 gyerek, megkérdezik, hogy Édes vagy Keserű, erre azt mondod, hogy Édes, tolod eléjük a csokit amit megköszönnek (kis sikerélmény nekik) és már mennek is tovább. (Kicsit csalódtam. Azt hittem lesz valami produkció, énekelnek valamit vagy mittomén, mint én anno húsvétkor, de semmi. Fogjuk rá, hogy a boszorkányos jelmezekért járt a csoki.) A sarkon persze leadjak a drótot a haveroknak, igy a következő turnus perceken belül várható. Az este folyamán kb 5x jöttek, és majdnem kifogytunk csokiból. Nem akartuk megudni, hogy mi van ha az ember Keserűt mond. Jövőre veszek valami ronda zombi álarcot és abban fogom köszönteni őket. Aki nem szalad el az kaphat csokit.
Update: Kedd reggel a rádió bemondta, hogy a kantoni rendörségnek 70x kellett kiszállni, ennek a felét olyan esetek tették ki, amikor a fiatalok tojásokat dobáltak házakra, ablakokra, kocsikra. Ez lenne a Keserű?
2011-10-18
+1 Vicc
Olasz melós odamegy a főnökéhez:
- Főnök úr, tönkrement a talicska. Mikor tolom úgy csinál, hogy nyiiiiik-nyiiiiik-nyiiiiik-nyiiiiik.
- Na, akkor te ki vagy rúgva.
- Miért? Nem tehetek róla, hogy tönkrement!
- De arról igen, hogy nem úgy csinál, hogy nyik-nyik-nyik-nyik-nyik...
- Főnök úr, tönkrement a talicska. Mikor tolom úgy csinál, hogy nyiiiiik-nyiiiiik-nyiiiiik-nyiiiiik.
- Na, akkor te ki vagy rúgva.
- Miért? Nem tehetek róla, hogy tönkrement!
- De arról igen, hogy nem úgy csinál, hogy nyik-nyik-nyik-nyik-nyik...
Viccmesélö Délutan
Milyen a török triatlon:
Ücsörgés a gözfürdöben, papucsban szaladàs kifelé, majd tekerés haza valaki mas biciklijen.
Milyen a török Szerencsekerék:
- Kérek egy "Ü"-t
Bim-bim-bim-bim-bim-bim...
Bemegy a lengyel az aruhazba, kérdi az eladot:
- Nincs butoruk?
- Nekunk itt ciponk nincs, a "nincs butort" a harmadikon talalja.
(na ezt a viccet a nyugatnémetben született török kolléga nem értette)
Turista a svacji faluban:
- Merre van a pralyaudvar?
Nincs valasz. Probalkozik, nemetul, olaszul, franciaul, angolul, de nincs semmi valasz.
Turista elmegy.
Egyik falusi a masiknak:
- Nezd mar mennyi nyelvet beszélt ez az idegen!
- No aztan latod mire ment vele!
Mit mond a berni béka?
Brek-brek.
Mit mond a zürich-i béka?
Brek-brek, oder?
Van még az a vicc is, hogy "a rendör megtanul vizen jarni, nézd a hülye rendör még uszni se tud", csak itt valami helyi politikussal mesélték.
Ücsörgés a gözfürdöben, papucsban szaladàs kifelé, majd tekerés haza valaki mas biciklijen.
Milyen a török Szerencsekerék:
- Kérek egy "Ü"-t
Bim-bim-bim-bim-bim-bim...
Bemegy a lengyel az aruhazba, kérdi az eladot:
- Nincs butoruk?
- Nekunk itt ciponk nincs, a "nincs butort" a harmadikon talalja.
(na ezt a viccet a nyugatnémetben született török kolléga nem értette)
Turista a svacji faluban:
- Merre van a pralyaudvar?
Nincs valasz. Probalkozik, nemetul, olaszul, franciaul, angolul, de nincs semmi valasz.
Turista elmegy.
Egyik falusi a masiknak:
- Nezd mar mennyi nyelvet beszélt ez az idegen!
- No aztan latod mire ment vele!
Mit mond a berni béka?
Brek-brek.
Mit mond a zürich-i béka?
Brek-brek, oder?
Van még az a vicc is, hogy "a rendör megtanul vizen jarni, nézd a hülye rendör még uszni se tud", csak itt valami helyi politikussal mesélték.
2011-08-20
Hurkli
- Jajj, kötöttem a gatyamadzagomra egy csomót, de most meg nem tudom kikötni, nagyon szoros ez a hurkli rajta!
- Hurkli... neked is megy már ez a svájci német!
- Hurkli... neked is megy már ez a svájci német!
2011-07-24
Mozi
Ma este moziban voltunk és megnéztük a Larry Crown-t. Eddig sose voltunk még itt moziban, mivel az én németemmel úgy voltam vele, hogy úgyse értem, másrészt svájcban mindig később jönnek be az új filmek. A mozi egyébként nagyon jól nézett ki és találtunk pár éttermet is mellette amit majd kipróbálunk legközelebb. A fő poén azonban a film közepén következett, amikor is snitt, fények fel és ennyi. Néztünk nagy szemekkel, hogy akkor most mi van, visszamentünk a középkorba és elszakadt a film? De persze nem, csupán itt így szokás pisi-kaja szünet vagy mi fene... na neee. Hihetetlen! Még egy 3 órás filmnél meg is értem, de egy 1,5-2 órásnál? No hát tartogat még meglepetéseket nekünk ez az ország :-)
2011-06-02
iBicska
2011-05-27
Pinceszomszéd
Azért svajcban sincs minden az élére allitva. Persze ezért sem a sväjciak a felelösek, hanem a külföldiek. Ahogy a kolléga mondja, a ronda "hässliche" gyülöletes külfödliek. A szomszéd (valami délamerikai szarmazék) pl. ekkora rendet tart a pincéjében. A minap eladtuk a Wii-t, és kellett egy üres kartondoboz a postazashoz. Gondoltam, nincs baj, ha nem talalok magunknal egy üres dobozt se, akkor majd turok töle egyet. Ugyanis nincs lelakatolva a pincéje - igaz mi a fenét is lehetne töle ellopni.
Salata, ebéd
Ebédidö legvégre értünk csak a céges ebédlöbe, és szokatlan modon a salatas pult tele volt. Még ilyenkor is. Ja igen, a német baktértiumhelyzet... a konyhasok kinalgattak nekem is, de mondtam, hogy "ma inkabb nem kérek". Sokan voltak ma ezzel igy. A vega menü egyébként lekvaros gombóc volt, amirol nem tudtam hogy itt is ismerik. Igaz, hogy sargabarack lekvar volt benne, meg a gombocok vanilia öntetben usztak (ami jo ötlet), de attol még tök olyan volt mint a magyar. Egy hungarikumnak hitt dologgal kevesebb...
2011-05-20
2011-05-14
Jurovizsön 3
Jelentem leszavaztunk. Én is meg az asszony is. És duplán. Kérem az illetékes szerveket, hogy hazatérésünkkor vegyék majd figyelembe a hazáért tett önfeláldozó szolgálatainkat.
Jurovizsön 2
Reggel kikászálódok az ágyból, gyűröm lefele a reggelit, magyar TV-ben stúdióbeszélgetés, épp a Kati a téma, meg hogy ez mekkora dolog, és hogy fikázók mindig vannak. Hát ez igaz. (és bizony, ezt a szót igy kimondták a királyi csatornán). Egy órával késöbb közérdekű hirdetés szerű valami, bemondják, hogy mekkora dolog ez a Euroviziós izé, és kérik a külföldi magyarok segitségét, hogy szavazzanak Magyaroszágra.
Pár napja még amiatt aggódtam, hogy mennyire sportszerűtlen vagyok, hogy visszaélek a külföldi telefonszámommal és haza szavazok. Most meg jön a hivatalos felkérés, a hivatalos csatornán, egyenesen az állami szervektől. Ha nem tetszik, el lehet menni. Ha tetszik, tessenek szavazni.
2011-05-05
Mosótorony Grotto
Svájcban kétféle lakás van mosásügyileg. Az egyikben, a lakásokban nincs mosógép. Van viszont egy nagy közös mosókonyha, ahol minden lakó a neki megadott időpontban moshat. Ha sokan laknak a házban akkor lehet hogy csak 2 hetente egyszer, de sebaj. Egyes konzervativ svájciak szerint ez a legtutibb módszer, és tök felesleges egy privát mosógép. Az csak felesleges pazarlás. És különben is, már nagyanyáink is mosókonyhában mostak, kéthetente egyszer, miért is kéne ezen változtatni. (Az ultrakonzervativ svájciak meg gondolom a patakra járnak mostni, mert nekik még a közös mosógép is felesleges luxus. Mert üknagyanyáinknak is jó volt a patak, mossunk hát mi is a patakon - az ürkorszakban.)
A másik megközelités szerint a lakaás alaptartozéka kell hogy legyen a mosógép mellett a száritó is, és a bérlakásokban eleve benne van a mosótoronynak (Waschturm) nevezett szörnyeteg. Bevallom, mi is részben azért váltottunk lakást mert elegünk lett a közös mosókonyhából, és örültünk hogy van már saját privát, nemcsak mosógépünk, hanem száritónk is. Az ilyen lakások úgy néznek ki, hogy a furdőszobába bebasznak egy ilyen 200 kilós szörnyeteget:
Szóval, van nálunk is egy ilyen torony a fürdőben. A lakás átvételekor azon gondolkoztam, hogy mi lesz ha a száritó letáncol a mosógép tetejéről, de biztam abban hogy "azért ki van ez találva". A száritó rendszeres használatára nem szoktunk rá, arra viszont igen, hogy a torony legtetején dolgokat tárolunk. Néha felkerült oda ez-az, pár dolog le is pottyant a nagy rázkódás miatt. Aztán pár napja eltünt a borotvám töltője ami a következményei miatt problémás (most nem megyek bele milyen vagyok borostásan). Feltúrtuk a lakást, de nem találtuk, majd Anikó rájött, hogy hátha beesett a mosógép mögé. Ez azért szivás, mert mögé nem látni be ( be van tolva az egész a fürdőszoba falában erre kialakitott fülkébe. A szörnyet nem lehet mozgatni, kihúzni is esélytelen, és ha belegondolok, csak a jó Isten tudja mi lehet ott bent mögötte. Azóta, hogy a lakásban élünk, soha nem néztünk be oda. Túl fáradtságos és körülményes dolog lett volna ott kutakodni és inkább lemondtunk róla. Megtanultunk együttélni a tudattal, hogy a mosógép mögötti terület amolyan "Terra incognita" - talán az utolsó egyike. Nem tudjuk mi van ott, de nem is érdekel. Most viszont hirtelen muszály lett expediciót szervezni erre a sötét koszos, pókhálós, döglött egeres, putri csótányos területre, csak azért, mert lehet hogy oda esett be a borotva töltöje.
Nos, hát nem volt egyszerű a dolog, de megoldottuk egy zseblámpa, tükör, iPhone (mondom, űrkorszak), hokedli és egy partvisnyél segitségével. Ismeretlen életformákat nem találtunk, de meglett a töltő és találtunk egy sok porcicába ágyazott fekete ronygdarabot is. Ez utóbbi egy Hard Rock Café-s poló volt, Sydney felirattal, ami egyrészt egy ereklye lehetett a tulajának, másrészt demonstrálja azt is, hogy a lakás előző lakói is hasonlóan álltak a Terra Incognita kérdéséhez. Inkább lemondtak egy ilyen ereklyéről, mintsem hogy bemásszanak a Waschturm háta mögé. Egyébként a póló humán érintés nélkül a szemeszsákban landolt (biohazard veszély), nekem pedig megoldódtak a borotválkozós gondjaim. Tanulság: ne tegyél semmit a szörny tetejére ami beeshet mögé. Ja, és szeretnék én is egy Hard Rock Café-s polót. Mondjuk Sydney-ből.
A másik megközelités szerint a lakaás alaptartozéka kell hogy legyen a mosógép mellett a száritó is, és a bérlakásokban eleve benne van a mosótoronynak (Waschturm) nevezett szörnyeteg. Bevallom, mi is részben azért váltottunk lakást mert elegünk lett a közös mosókonyhából, és örültünk hogy van már saját privát, nemcsak mosógépünk, hanem száritónk is. Az ilyen lakások úgy néznek ki, hogy a furdőszobába bebasznak egy ilyen 200 kilós szörnyeteget:
Szóval, van nálunk is egy ilyen torony a fürdőben. A lakás átvételekor azon gondolkoztam, hogy mi lesz ha a száritó letáncol a mosógép tetejéről, de biztam abban hogy "azért ki van ez találva". A száritó rendszeres használatára nem szoktunk rá, arra viszont igen, hogy a torony legtetején dolgokat tárolunk. Néha felkerült oda ez-az, pár dolog le is pottyant a nagy rázkódás miatt. Aztán pár napja eltünt a borotvám töltője ami a következményei miatt problémás (most nem megyek bele milyen vagyok borostásan). Feltúrtuk a lakást, de nem találtuk, majd Anikó rájött, hogy hátha beesett a mosógép mögé. Ez azért szivás, mert mögé nem látni be ( be van tolva az egész a fürdőszoba falában erre kialakitott fülkébe. A szörnyet nem lehet mozgatni, kihúzni is esélytelen, és ha belegondolok, csak a jó Isten tudja mi lehet ott bent mögötte. Azóta, hogy a lakásban élünk, soha nem néztünk be oda. Túl fáradtságos és körülményes dolog lett volna ott kutakodni és inkább lemondtunk róla. Megtanultunk együttélni a tudattal, hogy a mosógép mögötti terület amolyan "Terra incognita" - talán az utolsó egyike. Nem tudjuk mi van ott, de nem is érdekel. Most viszont hirtelen muszály lett expediciót szervezni erre a sötét koszos, pókhálós, döglött egeres, putri csótányos területre, csak azért, mert lehet hogy oda esett be a borotva töltöje.Nos, hát nem volt egyszerű a dolog, de megoldottuk egy zseblámpa, tükör, iPhone (mondom, űrkorszak), hokedli és egy partvisnyél segitségével. Ismeretlen életformákat nem találtunk, de meglett a töltő és találtunk egy sok porcicába ágyazott fekete ronygdarabot is. Ez utóbbi egy Hard Rock Café-s poló volt, Sydney felirattal, ami egyrészt egy ereklye lehetett a tulajának, másrészt demonstrálja azt is, hogy a lakás előző lakói is hasonlóan álltak a Terra Incognita kérdéséhez. Inkább lemondtak egy ilyen ereklyéről, mintsem hogy bemásszanak a Waschturm háta mögé. Egyébként a póló humán érintés nélkül a szemeszsákban landolt (biohazard veszély), nekem pedig megoldódtak a borotválkozós gondjaim. Tanulság: ne tegyél semmit a szörny tetejére ami beeshet mögé. Ja, és szeretnék én is egy Hard Rock Café-s polót. Mondjuk Sydney-ből.
2011-05-02
Vegyespáros
Svájcban sok a vegyes pár ami kb. úgy néz ki hogy 50 feletti rövidgatyás svájci fickó vásárol a Coop-ban, és mellette egy (de már olyat is láttam hogy több) kb. 0-20 évvel fiatalabb ázsiai, brazil, esetleg fekete barátnő vagy feleség tolja kocsit. Van egy orosz/lengyel/cseh vonal is, de az nem ilyen látványos. Rákérdeztem svájci kollégáknál, hogy is van ez. Annyi kiderült, hogy katalógusból rendelik a thai csajokat, és nem meglepő módon a pénzről szól a dolog. A dolog másik oldala meg arról, hogy a svájci nők önállóak és anyagiasak, és hozzájuk képes felüdülés a svájci férfinak egy olyan odaadó társ aki felnéz férje urára, és hasra esik attól hogy van kocsija. És kiderült az is, hogy nem csak a kiégett bankárok tartanak ilyen élettársakat, hanem a szegény fickók is, akik nem engedhetnek meg maguknak egy svájci nőt, de egy katalógus feleség szemében kb. olajsejkek.
Ma vásárolok a Lidl-ben, elől megy rokker apuka: 50 körüli, vékony (amolyan alkesz módra vékony), kék farmer, fekete sapka, meg fekete póló, rajta a felirat: "Always give 100% at work: 18% Monday, 16% Tuesday, 19% Wednesday és igy tovább" (állásinterjúra ideális viselet). Na mindegy, de volt egy olyan amerikai kamionos külseje a faszinak. Volt egy Bluetooth headset-je (minden körülények között fülben fityegő) is mert ő techno rokker kamionos és szereti a modern dolgokat.
Apuka mögött ment a furcsa kinézetű gyereke. (már ott láttam, hogy "hűűű ez nem svájci, itt valami nem stimmel"), leghátul pedig kicsi duci kínai/thai anyu tolta a kocsit (na ez mindent megmagyarázott). Tanulság nincs, csak érdekesség képen írtam. Gyakori itt az ilyen.
Ma vásárolok a Lidl-ben, elől megy rokker apuka: 50 körüli, vékony (amolyan alkesz módra vékony), kék farmer, fekete sapka, meg fekete póló, rajta a felirat: "Always give 100% at work: 18% Monday, 16% Tuesday, 19% Wednesday és igy tovább" (állásinterjúra ideális viselet). Na mindegy, de volt egy olyan amerikai kamionos külseje a faszinak. Volt egy Bluetooth headset-je (minden körülények között fülben fityegő) is mert ő techno rokker kamionos és szereti a modern dolgokat.
Apuka mögött ment a furcsa kinézetű gyereke. (már ott láttam, hogy "hűűű ez nem svájci, itt valami nem stimmel"), leghátul pedig kicsi duci kínai/thai anyu tolta a kocsit (na ez mindent megmagyarázott). Tanulság nincs, csak érdekesség képen írtam. Gyakori itt az ilyen.
2011-04-26
Helyi hirek
Mostanaban az alabbi hireket lehet olvasni az ujsagban (a helyi metro, amit mindig atlapozok a vonaton):
- rekord meleg nyar lehet, mint 2003-ban - honapok ota nem esett es kezdenek kiszaradni a folyok, szoval mar a halakat is mentik belole
- a svajciak elen jarnak a borrakos megbetegedesek listajan - a sok kinti tevekenyseg, teli-nyari sportok a fo okok, no meg persze a hegyekben toltott rengeteg ido (ugye-ugye a sok sport!)
- a kullancs veszely evrol evre nagyobb az orszagban es egyre tobb a fertozott allatt (szoval meg egy ok hogy ne menjunk ki)
- a husveti unnepek alatt elveszett egy srac a hegyekben az esti buli utan, meg mindig keresik
Ezek mennek itt kérem, semmi alkotmány módosítás, nyugdíj lenyúlás, semmi izgalom.
Dög unalmas ez a Svájc.
2011-03-23
Budapest, Magyaro
Visszajottunk rovidke magyaroszagi latogatsunkrol. Elmenyek, benyomasok, megélések szubjektive:
- Wow, az utcan magyarul beszélnek az emberek! Ettol teljesen elszkotunk. Beszélunk persze itt is magyarul, de csak egymassal, Aniko baratnojevel, vagy a Skype-al.
- Keresni kell a szavakat ügyintézéskor. Megy a dolog, nincs vele semmi probléma, csak Würden Sie blabla, Wie kann ich blabla Jaaa, gerne, blabla van a kazal legtetején.
- A pesti utak szarok, és a pesti kozlekedési moral is szar, a megemelt büntetések ellenére megamradtak a parasztok és a Döbrögik. Rajöttem, hogy Svajcban orszaguton es varosban nem szoktak elözni az emberek, es oklot sem raznak ha csak harmadjara tudnak megelozni. Mindez csak a kontraszt miatt tünt fel.
- Hazafele Swiss-el repültünk, ami jobb mint a Malév. Aztan visszafele késtek 1-2 orat, volt valami kavaràs.
- Megdöbbentö, hogy szaporodnak Pesten a "Gated Community"-k. A Wikipedian magyarul ez siman csak "Lakopark".
- A sajtos-tejfölös langos ezuttal kimaradt. Elsö nap elronttotam a gyomrom és két napig gyengélkedtem. Elszokok a magyar konyhatol.
- Wow, az utcan magyarul beszélnek az emberek! Ettol teljesen elszkotunk. Beszélunk persze itt is magyarul, de csak egymassal, Aniko baratnojevel, vagy a Skype-al.
- Keresni kell a szavakat ügyintézéskor. Megy a dolog, nincs vele semmi probléma, csak Würden Sie blabla, Wie kann ich blabla Jaaa, gerne, blabla van a kazal legtetején.
- A pesti utak szarok, és a pesti kozlekedési moral is szar, a megemelt büntetések ellenére megamradtak a parasztok és a Döbrögik. Rajöttem, hogy Svajcban orszaguton es varosban nem szoktak elözni az emberek, es oklot sem raznak ha csak harmadjara tudnak megelozni. Mindez csak a kontraszt miatt tünt fel.
- Hazafele Swiss-el repültünk, ami jobb mint a Malév. Aztan visszafele késtek 1-2 orat, volt valami kavaràs.
- Megdöbbentö, hogy szaporodnak Pesten a "Gated Community"-k. A Wikipedian magyarul ez siman csak "Lakopark".
- A sajtos-tejfölös langos ezuttal kimaradt. Elsö nap elronttotam a gyomrom és két napig gyengélkedtem. Elszokok a magyar konyhatol.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)

