2008-11-08

Red Alert 3

Ez az a játék ami egy tizenvalahány éves sorozat legújabb része, anno még én is játszottam vele, és amit talán világszerte mindenhol Command & Conquer: Red Alert néven árulnak. De itt? Itt nem.
Itt: "Alarmstufe Rot 3" - hát szvsz elég bénán hangzik
bár ez inkább a német verzió sajátossága, és nem svájci specialitás.

2008-11-06

NAGYTÉVÉ

Munka után bementem a diet(l)ikoni Media Marktba mert még a múltkor elhagytam a headsetemet, meg mert amúgy is dugó volt a Hungárián, akarom mondani a Nordringen.
Ha már ott voltam körbenéztem kicsit. Voltak érdekességek, pl. ez a másfél méteres szupervékony TV 19900 CHF-ért (teljes méretben a jobb felső sarok). Le vagyok maradva: úgy látszik a sima 1 méteres plazma már nem menő.
Még mindig olcsóbb mint az Omega múltkori Izéje.
A jó hír, hogy kapható a Futurama összes évadja is DVD-n :)

2008-11-05

Sorompó

Délben kimentem kajálni, visszafele menet az orrom előtt eresztették le a sorompókat. Ez azért szívás mert a munkahelyen óra méri a kint töltött időt, és ilyenkor minden perc számít. Múltkor futás közben jártam ugyanígy. Akkor 3-4 percet dekkoltam a hidegben, amire végre megjött a vonat és mehettem tovább. Gondoltam arra, hogy "magyarosan" körbenézek, és mivel a vonatnak se híre se hamva egyszerűen átmegyek. Kezdtem keresni a lehetőségeket, hogyan tudnék átsurranni. Csakhogy Svájcban vagyunk. Mindkét vasúti átjáró úgy van kialakítva, hogy a legkisebb réseket is betömték, drótozták, kerítésezték, falazták, láncozták esélyt se adva az ügyeskedőknek. Még a két sorompó is precízen összeillik középen. Persze lehetne falat mászni, de azt azért mégse. Na meg fogadni mernék hogy keményen büntetik a vonat előtt ugrálókat.

2008-11-04

IKEA Bern II

Meló után elugrottunk K kollégáékkal a berni IKEA-ba.
Most megfigyeltem: A berniben nem mondják be a közleményeket angolul úgy mint a zürichiben, viszont az angol helyett bemondják franciául és a feliratok is németek+franciák (pl. Sortie, de asszem erről már írtam).
Kicsi ország ez, nagy különbségekkel, és ugye itt már közelebb vagyunk a francia határhoz.
És láttam + hallottam két másik magyart is vásárolni! (rajtunk kívül persze)

YouTube: Obama, Ballmer, Henning

Na ezek azok a videók amiket idekint csak halkan, titokban merek megnézni, nehogy a kollégák félreértsék:


Amúgy még mindig azt mondom, hogy a Ballmer jobb arcnak tűnik mint a mi Henning-ünk. Legalábbis szórakoztatóbb jelenség.
Például ezért, meg ezért, vagy ezért.
A mi jó öreg Henningünkről talán ez a legizgalmasabb video. Aki poénokra számít az ne is kattintson.

2008-11-03

Játékot írtam: Patkányfogó

Mostanában nagyon ráérek itt Bernben, üresjárat van a projekten. Hogy ne unatkozzak, Java doksit olvasok, Eclipse-t installálok (mert nem csak ABAP OO van), és megint elővettem az XNA programozást is. Utóbbi gyümölcse az alábbi gagyi játék, ahol a rendőrnénivel össze kell fogdosni az elszabadult patkányokat, egereket, kinek mi tetszik jobban. Innen letölthető. Ha nem menne, akkor lehet, hogy kell hozzá .Net és/vagy XNA runtime. Letölthetőek a Microsoft-tól. Nem is tudom mikor írtam utoljára játékot. Update: Anikò mondta h nem megy, majd generalok belole egy telepitheto csomagot.

2008-11-01

CNN, Joe, Magyaró

Játszok az Alien Breed-el, wasabi-s Chio Chipset eszek (2 hónapja nem ettem chipset) és közben megint a CNN megy a háttérben. Aktuális téma az USA beli választás, már csak 4 nagy van hátra, és ez most még a Fináncválságot is felülírja. Joe the plumber is itt van még, továbbra is reflektorfényben, McCain mögött a színpadon. Már azzal poénkodnak, hogy pár év múlva Congressman utána pedig elnök is lehet.

Játék közben megütötte a fülemet az egyedi magyar angol akcent, odanézek, és tényleg Mogyoróról volt szó. Arról, hogy vajon melyik jelöltet támogatják a magyarok. Nyilatkoztak honatyák a Parlamentből - ki a republikánusokat, ki a demokratákat támogatja, de ez a része mindegy is. A lényeg, hogy sokan angolul is bevállalták a dolgot, kicsit akcentusosan, de folyékonyan beszéltek. Ez jó!

Aztán valami Obama polós embereket mutattak, akik narancssárga trutyit kavargattak egy hatalmas botmixerrel. Jött ismét egy politikus, és elmagyarázta, hogy ők Obamát támogatják, akinek a neve (ugye Barack Obama) magyarul barackot jelent (ki is irták feliratban "barack means peach or apricot") és ők most baracklekvárt (jam) készítenek.
Atyaúúúristen.