2009-02-05

Terminal es texteditor

A cegnel hivatalosan mindenki konzulens, de valojaban itt is vannak a fejlesztok, meg a beallitgatasokkal foglalkozo tanacsadok. Utobbi kozott van par irritalo egyed, mert ha csak meghalljak hogy pl. "function module" vagy "method" akkor felemelik kezeieket, es kinyilvanitjak, hogy ok errol nem tudnak semmit es nem is akarnak tudni semmit. Fiatalok, elvileg informatikusok, de megis begyoposodottek.
Meg mindig a PCK a Java AS es a Developer Studio osszeheggesztesevel foglalkozok, sokat turkalok a terminal ablakban, amit utoljara akkor csinaltam, amikor Apache-ot allitgattam, meg scripteket irtam webfejleszto koromban. Bevallom jolesik ujra latni a fekete ablakot, arrol nem is beszelve, hogy az imenti irritalo fajtat is tavol tarja mint vampirt a fokhagyma. Mindegy mi van benne, csak nezzen ki nagyon tudomanyoasn.

2009-02-04

Simpsons család napi 5x

Szeretem a Simpsons-t, fontolgattam is, hogy kéne venni egy évadot DVD-n, de felesleges lenne. Minden nap leadnak egy részt a SF2-n 5 után, majd kb. 1 órával később jön még 2 rész a Pro7-en, amit hétfőnként este 8-kor további 2 rész követ. Közben van még egy az ORF-en is, de az már nem fér bele a feszített programba.

Indiai kenyér kapható

Indiai kenyér kapható, sok itt az indiai is. Mellesleg a múltkori sajtos kaland óta még mindig büdös a konyha.

2009-02-01

St. Galler Klosterkäse

Vacsorára hideget ettünk és felbontottam a pénteken vett sajtot is. A neve St. Galler Klosterkäse. Olyan sajtot kerestünk ami olyasmi mint az otthoni trappista, félkemény, könnyen olvad, enyhe ízű és nem túl lyukacsos - ez pedig ránézésre olyannak tűnt. A csomagolás felbontása után elöntötte a konyhát a bűz. Már értem honnan ered, hogy valaki sajtszagú. Erőt vettem magamon és megkóstoltam (5 frank volt a kis büdös, nem akartam kidobni), de az íze is olyan volt mintha egy svájci gazda gumicsizmában és műszálas zokniban edzett talpát nyalogattam volna. Brrrr. Anikó már a szagát se bírta, én pedig nem akartam kaja közben a svájci gazdákra gondolni, így ment az egész cucc a szemétbe. Illetve előtte még légmentesen lezártam egy zacskóba, mert a szemétszállításra várhatunk péntekig. Közös kinti kuka nincs, addig velünk lakik a sajt.
Azért a helyi trappista utáni keresést még nem adtam fel, bár a helyi sajtkínálatot tekintve párszor még melléfoghatunk. Ha valaki tud valamit trappista szerű sajtot javasolni, akkor írjon!

Kirandulás: Jungfrau

Szóval itt voltunk: kirándulás a Jungfrau alá, autóval Lauterbrunnenig, majd onnan tovább vonattal Kleine-Scheideggig.
Nagyobb térképre váltás
Valami félreértés (és személyes bénaságom folytán) a legmagasabb csúcs, a Jungfrau helyett inkább az Eigert fotóztam abban a hiszemben, hogy az a Jungfrau. Na, hát közelebb is volt hozzánk, meg nagyobbnak is tűnt, meg formásabb is mint a Jungfrau. Igy történt, hogy az Eigerről van 90 képünk, a Jungfrau meg véletlenül rákerült pár kép szélre. Már csak ezért is vissza kell oda mennünk még.
Ez itt az Eiger (3970):Ez meg a Mönch (4099), jobbra pedig a Jungfrau (4158):

Hétvége

Szombaton meglátogattuk K kollégáékat és gondoltuk, ha már arra járunk felmegyünk a Jungfrau-ra. Menet közben kiderült, hogy ez kb. 6 órás program úgyhogy úgy döntöttünk, hogy csak Kleine Scheidegg-ig megyünk fel. Még így is megérte, gyönyörű idő volt a Hochnebel felett. Ragyogóan sütött a nap, teli volt síelőkkel. Mi csak körülnéztünk, sétáltunk egy kicsit odafenn, de így is nagy élmény volt a négyezres hegyek alatt járkálni. Nyáron majd felmegyünk a csúcsig is mindenképpen. Utána pedig K-ék még jó kis gulyáslevessel is vártak, úgyhogy tökéletes volt ez a hétvége!

Csobogó

Már régóta fel akarok rakni egy fényképet az itteni supermarketről. Szerintem érdekes: Ez ugyanis egy csobogó kis szerkezet ami frissen tartja a fűszernövényeket. A zöldséges pultnál van és tetszés szerint válogathatsz belőle. Bár én eddig még nem vettem innen, de mindenképp kipróbálom majd, hogy milyen is a petrezselyem errefelé télen :)