2009-03-08

Fraktálnövény és biokuka

Két érdekes termék. Az elsőt zöldségesnél láttam, a nevét már elfelejtettem, nevezzük fraktálnövénynek:A másikat a német oldalon fotóztuk. A komposztálható konyhai hulladékot lehet külön gyűjteni, előnye, hogy ingyen elviszik, így átálltunk mi is a külön gyűjtésre. A heti két zsák fizetős szemetet talán lecsökkenthetjük egyre. Erre a célra mi is beszereztük egy kis 10 literes szemetest a konyhába, amibe külön lehet venni lebomló anyagból készülő zacskót, vagy szintén környezetbarát biopapirzacsit. Vásárlás közben láttam, a biokukák Mercedesét, amit nem csak szellőzővel van ellátva, hanem a szellőzőhöz valami szénszűrő szerű izét is mellékelnek. 18 ójro azért sok egy 10 lityis műanyagdobozért.

2009-03-07

Kép

Elkészült a kép a hálóba, amit ma Gábor fel is tett. Egész kis ezermester lett belőle, ahogy előszedte a szerszámos ládáját és precízen felszögelte :) Persze előbb megnézte az új kis kütyüjével, hogy hol megy áram a falban. Egyébként a ládát még otthon vettük a múltkor, de tényleg jó, mert belefér minden (csavar, szög, vízmérték, szerszámok). Annyira oda van érte, hogy még le is fényképezte, íme tehát a mi két hétvégi csodánk:

2009-03-06

Húsvét

Még messze van a húsvét, de már az itteni áruházakat is ellepték a tojások, nyulak és társaik. Madárcsicsergés, nárciszok meg minden ami kell - csak épp esik a havaseső! Nem számít, úgy látszik itt is a csokinyuszi tojja a tojást :) Mindenesetre az a gnóm óriásnyúl amit nemrég láttunk viszi a pálmát, főleg ami az árát illeti:

2009-03-04

Büntény

Butény tortent a házunkban. A minap az egyik lako éjfél körul beinditotta a száritogepet, sulyos frankokat fizetett az áramert (pénzbedobos ugye). Erre a másik lako megunta, hogy nem tud aludni a zajtol, lement a mosokonyhaba és kikapcsolta a gépet. Tettével sulyos frankokkal kárositotta meg mosni akaro lakotársat.
Zajlik az élet Futrinka utcában.

2009-03-03

Migros - kávé

Munka után elmentem a Migrosba vásárolni, vettem műanyagpoharas kávét is. Utóbbi aztán a földön landolt, de csak miután a pénztáros leolvasta róla a vonalkódot és átadta nekem. Az én hibám volt, én ejtettem el, gondoltam, hogy buktam egy kávét, azt annyi. Pénztáros kijött, feltörölte a kifolyt kávét, majd visszament a géphez és törölte a számláról a kávét. A vendégük voltam, ennyivel kevesebbet fizettem. Wow!

Birkák a házak között

Valamiért itt tök normális, hogy a házak közötti, be nem épített telkekre néha kizavarják a birkákat legelni. Pedig nem falun lakunk hanem városban. Akinek jó a szeme az az alábbi képen is felfedezhet pár jószágot.

2009-03-01

Breaking news!

Pénteken, azaz 2009.02.27-én a mi kisvárosi buszmegállónkban, 13.30-kor 10, azaz TÍZ ember állt rajtam kívül!! Itt a tavasz, vagy csak bombariadó volt a környéken.... felfoghatatlan :)