Ma krízis volt odahaza, ezért kivételesen ma este is elugrottam magunknak kaját venni a Mekibe. Idáig mindig leparkoltam és bementem a pulthoz, de most gondoltam kipróbálom a helyi McDrive-ot. Valószínűleg utoljára, mert a itteni McDrive-ot nem a nagy fordulósugarú Volvókra tervezték. Kicsit felmentem a padkára és alakítottam a sövényen meg a virágágyáson is.
Svájcban egyébként népszerűek a kis kocsik.
2009-05-15
Olvasóink küldték - Ungarn muss bluten
"A" kolléga küldte be szerkesztőségünkbe ezt a meglehetősen durva című cikket "országimázs" és "világválság" kategóriában. Mindez pár hete történt, csak a szerkesztőség lusta és lassú volt, így most kerül ki a blogra. Egyébként nem tudom honnan szerezte de ez most nem is fontos. A cikk szerint, Magyarország rossz adós volt, az elmúlt években csak növekedett az adósságállománya, így amikor eljött a válság már nem teheti/tehette meg azt amit a többi, takarékosabb és emiatt kevesebb adóssággal rendelkező ország, nevezetesen, hogy hitelt vesz fel, és abból növeli a belső keresletet (ami élénkíti a gazdaságot és lerövidíti a válságot). E helyett le kell faragnia a kiadásokat, úgyhogy nemhogy keresletnövelésre nem futja, hanem a kényszerű kiadáscsökkentés miatt még tovább fog csökkenni a belső kereslet, ami pedig még jobban elmélyíti a válságot. Ez nem jó hír. Remélem tévednek a svájciak.
2009-05-12
Meki
Hazafelé beugrottam a McDonalds-be és vettem egy BugMac medium menüt, meg még egy ráadás BugMac szendvicset. Az egész összesen 19 CHF. Drága itt a Meki, biztos svájci marhahús van benne.
Részletekre vágyóknak: menü 12.50, + szendvics 6.50.
Részletekre vágyóknak: menü 12.50, + szendvics 6.50.
2009-05-09
Save
2009-05-08
1000 frankos
Hazafelé beugrottunk vásárolni, de a pénztárnál volt egy kis fennakadás. Az előttünk lévő fickó 1000 frankossal fizetett :) Nemcsak a pénztáros, hanem mi is néztünk, hogy mi van? A pénztáros kapargatta, ellenőrizte nem-e hamis, meg nekiállt telefonálni, hogy elfogadhatja-e. Ez olyan mintha otthon valaki a hétvégi bevásárlását kétszázezressel fizetné ki :) El is gondolkodtunk hirtelen milyen címletek is vannak a 100-as felett. Hát nem sok 100, 200 és 1000 úgy látszik az 500 -as valamiért kimaradt.

Vizsga
Gábor meggyógyult, köszöni mindenkinek a jókivánságokat! Mára nagyjából összeszedte magát, de persze annyira nem, hogy egyedül levezessen Regensdorf-ba. Így nekem kellett elvinnem :) Sebaj, azért átment a vizsgán a kis szimuláns, úgyhogy legalább már ezen is túl vagyunk. Berakjuk az újabb certificate-t (PI) a szekrénybe :) Azt mondta, hogy nehéz volt, meg kicsit nosztalgiázott a SAP épületében... a régi szép idők ugyebár :)

2009-05-04
Gábor beteg
Gábor szombaton kidöglött sajnos, úgyhogy most lábadozik. Bekapott valami durva vírust amitől nem sok minden maradt meg benne. Ebben persze semmi érdekes nincs egy "normál" embernél, nála is csak annyi, hogy ő sose beteg. Legalább is mióta én ismerem még sosem láttam betegnek :( Azért ma már jobban néz ki, úgy tünik megmarad :)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)