2009-06-11

Kloten, Anikó haza

Anikó hazament egy röpke hétre én meg itt maradtam Svájcban. Amúgy nem örülök, mert úgy néz ki, hogy a következő héten vége a belsős szolgálatnak meg a "Home Office"-ozásnak és mehetek megint Bernbe valami LSMW projektre. A reptéren amúgy láttam Márait a könyvesboltban.Ez meg egy Malév gép a kifutón. Kiváncsi vagyok Anikó ezzel ment-e, majd elmondja. Most egyébként nem az E-ről hanem a B-ről ment a Malév. Hát az ott nem a B.

Kukident

Coop-os édekességekből most egy egész csokorral van, ezt pl. a fogkrémes részen találtam. Magyar piacra nem lehetne ilyen névvel bevezetni :)

2009-06-09

Hungarikum

Egy kis országimázs téma következik. Mikor itt voltak Gábor barátai a nagy svájci csoki és sajt vásárlás közben a Coop-ban a borosztályon találtak Egri bikavért. Nekünk eddig még nem tűnt fel, hogy lehet itt kapni, de végül is egy ekkora üzletben nem csoda. Ma pedig a tankos sztori után lapozgattam az újságot és mit látok? Kalocsai paprikát árulnak. Mi fene? Aztán észrevettem még a paprika krémes hirdetést is. Végül rájöttem, hogy valami kelet-európai hét lehet, mert hogy különböző szlovák, cseh és egyéb különlegességek voltak azon az oldalon. Úgy látszik újít a Coop, vagy csak valaki nagyon lobbizott ott nálunk. Mindenesetre jól csinálják bárkinek is volt köszönhető hogy ide kijuttatták a terméket. Kiváncsi vagyok mennyire lesz népszerű a dolog. Azért abban nem reménykedem, hogy magyar termékek lepik el a polcokat, de jó látni egy kis hazai ízt :)

Tankok a faluban

Nyugodtan jövök haza munkából ebédelni, amikor a körforgalomban elmegy előttem egy tank. Hűha-mifene-mivanitt, ilyesmi nem történik itt minden nap. Le is akartam fényképezni őket de a telefonom kikapcsolt. Francba! Persze nem lenne ez olyan nagy ügy, korábban is láttunk már katonai terepjárókat cirkálni errefelé, Svájc ugye militarista (komolyan veszik a függetlenséget meg a honvédelmet még az EU közepén is), meg tankot is láttam már TV-ben, meg múzeumban, esetleg egyszer élőben amint tréleren vitték valahova. Ezek viszont csupasz lánctalppal!!! döngettek végig a falu közepén. Jött 5-6 tank, meg páncélozott csapatszállító vagy mifene és pár terepjáró is. Rendesen besoroltak a körforgalomba, de sajna mire a telefonom bebootolt már messze jártak. Aztán ebed közben ismét nagy csörömpölés, újabb oszlop haladt át a falun, felugrottunk az asztaltól és ezeket már sikerült lekapni. Mellesleg a német határ felé tartottak :) Hát végre beindult a svájci hadigépezet és lerohanják Németországot. Mindig is sejtettem, hogy ezek itten készülnek valamire, a németeknek még mozgósítani sem lesz idejük :) Nesztek nektek Blitzkrieg.

2009-06-08

Túró

Túró, mint olyan amit Magyarországon mi annak nevezünk itt nincs. Ez nem újdonság, sok országban nincs hasonló. Igazából csak azért írok most róla, mert én mint aki egy évben egyszer eszik túrót még nem jutottam el ezen problémáig. Eddig is tudtam, hallottam, hogy itt sima túrót ne is keressek. Ma viszont Gábor szeretet volna túrós tésztát enni, úgyhogy gondoltam kipróbáljuk a helyi kínálatot. Az egyik olyan mint valami tejföl a másik mint amit a Lidl-ben is árulnak otthon darabos, egészen túró kinézetű, de az íze más. Gábor ebből a kettőből kombinálta össze az ebédjét. Nem rossz, ha mindenáron rákattan a tésztára akkor ez is megteszi, én meg úgy se eszem :)

2009-06-06

Gyereknap

Ma lett volna a magyar iskolában a gyereknap amire nagy bőszen felajánlottuk segítségünket, de sajnos elmosta az eső. Azért elmentünk az iskolába, hogy ott a foglalkozás után felfaljuk közösen a sütiket, salátákat és más finomságokat amik a piknik-re készültek volna. Ismerkedtünk magyarokkal, sőt Gábor még egy régi GE-s kollégával is összefutott, kicsi a világ. Egyéb érdekesség még, hogy az osztályteremben régimódi padok voltak, tinta és füzettartóval. Gábor úgy saccolta, hogy olyan 20 évesek mások szerint 40, de egy firkálás sem volt rajtuk. Csak az idő vasfoga koptatta meg kicsit őket.

2009-06-04

Élménybeszámoló

Ma utaztak vissza barátaink Magyarországra, így ahogy ígértem rövid élménybeszámolónk következik. Az elmúlt 5 napban megnéztük Konstanz-t, Mainau-t, Luzern-t, Meersburg-ot, Zürich-et. Ettünk fondüt és vettek minden féle sajtot és csokit, hogy jusson az otthoniaknak is kis kostoló. Kaptunk rengeteg rudit, könyveket és társasoztunk sokat. Eseménydúsan teltek a napok, de azért reméljük mindenki élvezte és jöttök máskor is! Végül néhány kép ízelítőnek a következő "turnushoz".