Nyugodtan jövök haza munkából ebédelni, amikor a körforgalomban elmegy előttem egy tank. Hűha-mifene-mivanitt, ilyesmi nem történik itt minden nap. Le is akartam fényképezni őket de a telefonom kikapcsolt. Francba! Persze nem lenne ez olyan nagy ügy, korábban is láttunk már katonai terepjárókat cirkálni errefelé, Svájc ugye militarista (komolyan veszik a függetlenséget meg a honvédelmet még az EU közepén is), meg tankot is láttam már TV-ben, meg múzeumban, esetleg egyszer élőben amint tréleren vitték valahova. Ezek viszont csupasz lánctalppal!!! döngettek végig a falu közepén. Jött 5-6 tank, meg páncélozott csapatszállító vagy mifene és pár terepjáró is. Rendesen besoroltak a körforgalomba, de sajna mire a telefonom bebootolt már messze jártak. Aztán ebed közben ismét nagy csörömpölés, újabb oszlop haladt át a falun, felugrottunk az asztaltól és ezeket már sikerült lekapni.

Mellesleg a német határ felé tartottak :) Hát végre beindult a svájci hadigépezet és lerohanják Németországot. Mindig is sejtettem, hogy ezek itten készülnek valamire, a németeknek még mozgósítani sem lesz idejük :) Nesztek nektek Blitzkrieg.