2009-08-11

Cargo

A svajci filmmuveszetrol keveset tudok, leginkabb jodlizos filmek ugranak be, de most elkeszult az elso svajci sci-fi mozifilm. Nagy dolog ez itt, benne is volt a helyi hiradokban, kimentek a stabok es bemutattak hogy nez ki a forgatas a kulisszak mogott. Mar tudom, hogy 10 eve tervezik, 10 het alatt leforgattak, utana 3D (drüdé) utomunka jött, 5 millio frankba kerult, es azt is, hogy tolunk nem messze Winterthurban voltak az osszeacsolt diszletek. A sztori pedig: maganyos teherurhajo, hibernalt legenyseg, titokzatos rakomany es egy csavar a sztori vegen, stb, stb.

Berne2

Multkor lehuztam egy bern-i hotelt, amitol egyesek mar Balkant vizionaltak Bern helyere, de azert ez nem igaz. A multkori utan holtel valottam, es a mostanival teljesen elegedett vagyok. Bern mellett van kozvetlenul az autopalyan, egy pihenohelyen. Ez idaig ugy hangzik, mint egy lepukkant utszeli motel lenne ahova mindefele lecsuszott arcok jarnak (mint a filmekben: hazassagszedelgok, drogosok, szokesben levok, stb), de szernecsere nem igaz.Szeretem mert csendes, nyugis, kulturalt es van boven hely a parkoloban, akkor is ha este melo utan megerkezek, raadasul vendegeknek ingyenes. Belvarosban 25-30 CHF volt egy ejszaka a parkolohazban. A szoba is fasza, WIFI ugyan nincs, de van LAN kabel a szobaban illetve van egy PCvel egybeepitett TV, wireless billentyuzettel, meg Vistaval. Tegyuk hozza, hogy ez a negyedik alkalom, hogy itt vagyok, es a negyedik szoba, de a mostani az elso ahol mukodik a cucc. Korabban vagy a billenyuzet nem ment, vagy a Windows halt kek halat, vagy a halozai boot-nal volt valami baja. Igazabol nem erdekelt a dolog, TV-n tevezek, LAN kabelen netezek. Van vekony nyari paplan, rendes sotetito fuggony es beepitett legkondi. Ennel tobbet nem varok el, elegedett vagyok. Raadaskepp: Az egyik falon kep helyett bekeretezett kotta van "Les Délice de la flute" cimmel, a masikon meg egy uvegdobozban 5 fuvola / furulya van (?). Utobbit nem tudom mire velni, gondolom tuz eseten be kell torni.

Munkahelyi légkör 2

A multkori kollega gyurja SE80-ban az ABAP kodot, egyszer csak, mintegy varazsutesre, huss, eltunik az osszes SAP ablak. Meglepodik mint allat, mert vele ilyen meg soha nem tortent, es elkezd sirni, hogy most 2 oranyi geplese veszett oda.

2009-08-06

Sajtproblema

Talalos kerdes egy berni ujsag nyoman, megtortent eset alapjan, stb, stb.

Mi a teendo, ha az embernek van egy sajtgyara, bazinagy gurigaban keszulnek az Ementalik es kiderul, hogy az egyik gepbol egy 10 centis femrugo valamelyik sajtban landolt?
1) Eladjuk az osszeset, a szerencsetlen ugyfelet akinek a rugo jutott pedig: karteritjuk, elhallgattatjuk, leszarjuk (hacsak nem ir a Homarnak)
2) Nekiesunk es felvagjuk az osszeset amig meg nem talajuk a rugot
3) Bevetjuk a mérleget
4) Magnessel probalkozunk
5) Bemegyunk a sajtokkal a belp-i repterre es a poggyaszvizsgalo rontgennel atvilagitattjuk az a gurigakat

2009-08-04

Munkahelyi légkör

Fonok odamegy kollegahoz es a kovetkezo beszelgetes zajlott le:
- Hast Du schon mal ööö...
- Ööö, Ich habe...
- Moment. Ich habe noch keine Frage gestellt.

2009-08-02

Appenzell túra 2.

Tegnap elmentünk kirándulni megint Appenzell mellé a Seealpsee-hez. Gondoltam én nagy okos, hogy a "hegyekben" biztos nincs olyan meleg, de persze tűzött a nap úgyhogy nem fáztunk. Ezért aztán megint csak egy kis kört mentünk, de az is jól esett. Ránk fért már egy kis mozgás az tény. A hely még mindig gyönyörű, rengetegen voltak kicsik-nagyok és öregek vegyesen. Lehet, hogy csak a nemzeti ünnep miatt, de lehet hogy mindig ennyien vannak nyáron. Mindenesetre mostmár tényleg eltökéltük, hogy jövünk sűrűbben is, mert van egy csomó túraútvonal és a látvány magáért beszél. Egy kis ízelítő:

Birkák a házak között 2.

Már régebben beszámoltunk róla, hogy itt az a szokás hogy kirakják a barikat legelni az üres telkekre. Nem kell fűnyíró a bari is jóllakik szóval mindenki jól jár. Ez itt mindennapi rutin, de néha még mindig meglepődünk rajta. Ez alkalommal meg is örökítettük nektek: