2009-09-14

Hétvége - otthon

Péntektől hétfőig Budapesten voltam, sajnos Aniko nélkül (mert még probaidős és nincs szabija) és repülővel (mert gyorsabb és olcsobb). Az alábbi dolgok történtek:
- Körbelátogattam a családom, ami jó volt, mert már fél éve nem voltam otthon
- Voltam az itthoni fogorvosomnál, aki nem furt, mert csak egy "talán" lyukas fogat talált, de szerinte még az sem érett fúrásra. A kontroll ingyé volt mint régi páciensnek. Összehasonlítva: Júniusban a svájci fogorvos elborzadva nézte a 10 lyukas fogamat, a kontroll 250 CHF volt és adott melle egy 2000 CHF-es ajánlatot a betömésükre. Lasd az akkori postot. Hogy mi az igazság azt nem tudom.
- Elintéztem pár hivatalos ügyet, és beszereztem pár csak idehaza beszerezhetőt
- Araszoltam reggeli csúcsban a Hungarian, amit komolyan élveztem, kicsit nosztalgiáztam, mintha melóba mennék- És ettem oroginal piaci sajtos tejfölös fokhagymás autentikus lángost, piaci talponállós körülmények között, nyami

2009-09-09

Dátum

A mai dátum: 09.09.09

2009-09-06

Säntis

Ma elautóztunk megint Appenzell-be, de ezúttal a hegy másik oldalára és felmentünk a Säntis-re. Rövid képes összefoglaló következik:
1) Oda mentünk fel a felhők közé, a felvonóba 70 ember fért, negyed óránként járt, és a parkoló szinte tele volt mire odaértünk:
2) Megnéztük a régi vendégházat, örültünk a tiszta időnek, és élveztük a kilátást meg a havat.
3)Aztán az új épület felé vettük az irányt:
4) Az új épület amúgy eléggé futurisztikus, a tetején lévő rakéta egy 123 méteres rádió/TV átjátszó torony (az hiszem):

5) Majd kajáltunk egyet az egyik teraszon. Az étterem bejáratánál volt egy kép, nem tudom mit ábrázol, de érdekes, lehet szájjal való kötélhúzás, egymás szájából kaját kievő helyiek, szivarozó svájciak, vagy fogmosásra buzdító reklám:
6) A teraszon itt is voltak kajára vadászó madarak, az egyik le is szart. Apu szerint azért szartak le mert smucig voltam és nem adtam nekik a sült krumplimból. Remek volt.

2009-09-05

Sirályok

Ma átmentünk Meersburg-ba hajókázni és a hazafelé úton a hajóhoz szegődött néhány sirály. Először azt néztük, hogy csak vitorláznak mellettünk, vagy azt várják hogy néhány falat is akadjon számukra. A kérdést a személyzet döntötte el akik körbejártak az általunk is kedvelt német pereccel a fedélzeten :) 5 perc múlva az összes gyerek a madarakat etette, akik mesteri ügyeséggel kapták el a falatokat. Ki tudja, lehet már teljesen erre az útvonalra szakosodtak :)

2009-09-04

Hülyegyerek + kocsi

Az alabbi sztori alljon itt masok okulasaul, midenki vonjon le belole olyan tanulsagot amilyet csak akar. Egyik föszereplö a kocsink, a hülyegyerek az meg én vagyok.

Reggel koran be akartam érni meloba: koran felkeltem, kimegyek a kocsihoz, beinditom, kicsit nehezebben indult a szokasosnal, de volt mar ilyen - elso hideg nap. Kimegyek a föuthoz, varok, varok, mikor nem jönnek kifordulok és akkor ütott be a baj. Amint rafordultam a föutra elkezdett rakoncatlankodni a kocsi. Gazadasra nem reagalt, rangatott, elment a kormanyszervo, elektromossag azert még volt. Még annyi idöm volt, hogy lenduletbol (5km/h) felcsorogjak az alban nagykövetseg bejarata elé. Huhh, miafasz, infarktus! Probaltam ujrainditani, de nem ment. Még parszor - semmi. Huha. Huuuuhaaa... - na itt kezdtem ideges lenni.
Mikor nem jöttek kocsik, feljebbtoltam kicsit a jardara, hogy ne alljam el az utat az autok elöl, és az albanok bejaratat se, de igy meg a biciklissavot és a jardat torlaszoltam el. A fal és a kocsi kozott oldalazva meg épp elfértek a gyalogosok. Azert persze igy is neztek, hogy mit allok ott, gondoltam csak ido kérdese amig ramhivjak a rendorséget. Huuuhaa... Na jo, par ujabb inditasi kiserlet, de sajna mindegyik sikertelen.
"Uhh, huhh, na most mi lesz?"

A teljes panik elött tartottam egy kis szünetet és végiggondoltam a dolgokat.
- lakas 10 méterre, apu pont vendégségben van, még alszik, de legfeljebb felkelkeltem, együtt visszatoljuk a kocsit, és szakérti ö is a dolgot (mazli #1)
- volvo service 1 km-re, assistance-os papir a kesztyütartoban (mazli #2)
- ennyi eleg volt a megnyugvasra, a helyzet egyébként az alabbi:
- a kocsiban elektromossag van
- hibauzenet nincs
- inditasnal inditiomotor jar
- utana motor beindul, fordulatszam felmegy 500-ra, majd 2 masodperc mulva a motor leall és csak az inditomotor köszörül tovabb
- meg hatul mintha a benzinszivattyu zümmögne
- szamitogép azt mondja, hogy meg 60km-re elég a benzin
- mondjuk ez tegnap esti autopalyas, jo fogyasztasos adat, és tegnap este szentül megfogadtam, hogy ma tankolni fogok
- benzinszint csutkara pirosban, piros lampa is vilagit, de reggelente kevesebbet mutat, kesöbb feljebb tornassza magat, ez megszokott

Gonoltam, hogy rosszabb mar nem lesz a dolog, elakadasjelzö bekapcsol, ablakba papir, rajta nagy betükkel hogy "DEFEKT" (mert a gyalogosok közul mindenki rosszalloan nézett - végülis megértem, de ignoraltam, masfél tonna vasat nem tudok csak ugy arrébb rakni, még akkor sem ha feljelentenek). Elgyalogoltam a közeli benzinkutig (200 méter, mazli #3) és örültem hogy legalabb eddig a rovid ideig ugy nézek ki, mint aki épp munkaba megy, és nem ugy mint a ma reggeli looser. Az se zavart, hogy közben eleredt az esö (ja, ernyö az nincs). Na ez mar igazan filmbe illö jelenet.
Benzinkutnal aztan jött a looserség megint. Benzineskanna megkerése, ingben, notebook taskaval, kézben kannaval beallni a kocsik mögé a sorba, majd gyalogosan kannaba tankolni, ami azert valljuk be, ritkasag egy benzinkuton. Pénztarhoz be, kanna felemel, magyaraz, fieztés, majd kannaval a kézben esöben visszagyalogolni a villogo kocsihoz. Mikor töltöttem a benzint a kocsiba a gyalogosok mar egy fokkal megértöbben néztek.
Kanna hatso ullésre bevag, kocsi inditas, és lass csodat, egyböl indul (mazli #4). Wow + Huuuhhhhhh.... immar megnyugodva. Tudom, hogy az egészet a sajat hülyeségemnek köszönhettem, mégis baromi nyugdot és halas voltam, hogy ennyivel megusztam a dolgot. Jelentem alassan, a leckét megtanultam.

Elsö utam a benzinkutra vezetett, majd 1 oras késéssel, és kissé benzinszaguan megérkeztem az irodaba. Még igy is elsö voltam - legalabb nyugodtan lemoshattam a benzinszagot.

Es igy törtent, hogy a csalad birtokaba került egy benzineskanna, aminek beszerzését mar régota terveztem (mert praktikus, meg "mert ki tudja"), de minig elhalasztottam (mert minek).

2009-09-02

MEGYEK HAZA!!!

Tudom hülye vagyok, de annyira de annyira boldog, hogy elengedtek szabira és mehetek haza októberben!!!!!!!!! JUPPI! :) :) :) Már megvettem a repjegyet is! Októberben találkozunk, már nagyon hiányzik mindenki, sok-sok puszi addig is!

2009-09-01

Statisztika

Lehet fikazni Svajcot amiatt, hogy itt autopalyan csak 120-al lehet menni, meg sok a kamera, sok a rendor, meg tutyimutyin vezetnek...
Kozuti balesetben elhunytak szama:
2009 elso feleveben:
  • Svajc: 149
  • Magyaro: 401
100k lakosra vetitve (wiki)
  • Svajc 5
  • Magyaro 12,7
Autok szama 1000 lakosra vetitve (wiki)
  • Svajc 516
  • Magyaro 262
A rossz hir, hogy fele annyi kocsival 2x+ annyian halnak odahaza. Aranyositva 5x-os a kulonbseg. Ez elszomorito.
A jo hir, hogy itt is, ott is csokkennek a balesetek.
Forras1 Forras2 Forras3 Forras4