2009-11-13

Fittek leszünk

Mult héten pénteken megjött a Wii Fit Plus, azota örömmel hasznaljuk. A dologrol annyit kell tudni, hogy Aniko mar régota szeretett volna egy Wii Fit-et hogy jogazhasson, de elhalasztottuk a dolgot, mikor megtudtuk, hogy jön a Wii Fit Plus. Svajcban Oktober végén jelent meg, egy héttel késöbb körbejartam 4 boltot, de sehol sem volt. Mar azt tervezgettük, hogy bemegyünk Zürichbe, vagy atmegyünk, No-ba, amikor jött az isteni szikra, és megrendeltem neten. Négy bolt utan, nem volt kedvem még a hétvégét is rohangalassal tölteni ha hazhoz is hozhatja a posta. Szerda este megrendeltem, csütörtökön du. 4kor jött a levél, hogy szallitasra kész, pénteken Home Office-ban vartam a csomagot. Délben csöngettet a futar, de mire kiértem az ajtohoz, màr csak a lépcsöhaz ajtajanak csapodasat hallottam. Sebaj, valahogy bejutott, lerakta a bejarati ajtonk elé a földre, és mar huzott is tovabb. Belegondoltam, hogy mondjuk egy 10 emeltes haz folyosojan meddig maradna az ajtom elött a csomag, ha történetesen nincs otthon senki, de emlekeztettem magam, hogy ez itt Svajc, no para, és nem kaptam infarktust. Még mindig szokni kell ezt a Svajc dolgot.Becipeltem a szobaba a csomagot (ami 3x akkora mint a Wii Fit doboza, de ennek logisztikai okai lehetnek), majd este kiprobaltuk. A Wii grafikaja tovabbra is gagyi, nem valami cool de aranyos, a jatékélmény pedig verhetetlen. A Body Testnél kiderült, hogy 97 kilo vagyok, (majdnem) mint egy szép kerek mazsas diszno, és elhataroztam, hogy az ünnepekre 90 ala akarok menni. A Wii szerint 76 kilonak kéne lennem, de a magassagom miatt ez nyilvanvalo hülyeség. Anikonak meg hiznia kéne. Ugye a mai vilagban minden nö arrol almodozik, hogy azt mondjak neki: "Nem vagy kövér, hizzà csak pàr kilot aranyom, hàjjasoggyà csak." Egyebként, volt egyvalami aminek örültem: a Wii emléleztetett a kvantitativ mérhetö célok megfogalmazasanak fontossagara. Nincs értelme azt mondani, hogy ezentul sokat sportolok, meg hogy most lefogyok. Azt kell mondani kokrétan, hogy 2 honapon belül le akarok adni 8 kilot. Idaig remekül megy a dolog, 1 hét alatt lement egy-masfél kilo. Minden nap vagy Wiizek bö fél orat (-200-300 kcal), vagy edzésre megyek (a héten még a gyerekedzésre is beugrottam segiteni, de ez egy masik poszt), az IRL igazi kocogas viszont kimardt, hianyzik is. A Wii miatt igazi fogyokurafanatik lettem. Elökerült a konyhai mérleg és nézegetem a grammokat meg a napi kaloriabevitelt (csak ugy Norbisan). Szoval az input is kontroll alatt van. A kaloriaméregetés nekem uj, soha nem csinaltam, és érdekes dolgok derültek ki. A fö ellenség a pizza és a bolognai spagetti. Igazi kaloriabombak. Na jo, ennyit erröl. Köszönjük a figyelmet. Gabor fogyokuras tippjeit olvasta.

2009-11-11

Amiga

Kockaposzt következik. Soha nem volt Amigám (C Plus4 után PC jött), de mindig is kíváncsi voltam rá. Most aztán beszereztem, mindjárt hármat is, van 500-as 1200-es meg 4000-es is, igaz csak virtuálisan. Lehet Workbench-et installálni, meg azt nézni mi minden belefér 3 megába:És lehet nagyon-nagyon retro játékokkal jàtszani, meg lemezt cserélgetni. 20 éves a North and South, de még mindig mosolyt csal az arcomra. Elkeseredett küzdelem folyik az USA-ban:Szarrálőtt a gép, látszik, hogy öregszek. Kiesett, hogy a SHIFT-el lehet csapatot váltani, utána kellett olvasni

Patkányfogó 2

Patkányok még nincsenek benne:

2009-11-08

Svájci hidegtál

Az utóbbi időben kétszer is volt olyan amikor a cégnél közös ebédet szerveztek. Ez eddig szép és jó, de a poén az a kaja volt. Annyit tudtunk első alkalommal, hogy a titkárnőt kérték meg, hogy intézze a dolgot (aki svájci) és mondták, hogy valami szendvicses-hidegtálas dolog lesz. Gondoltam biztos valami olyasmi, amit régen a bigblue-nál rendeltünk amikor dolgoztunk hétvégén. Jó kis bagettek kb 20 féle variációs feltéttel, nyamm:) Persze nem. Az alap a béna angolos toast kenyér volt (ami toastnak remek, de szendvicsnek ki nem állhatom) rajta sonka-szalámi feltét meg némi zöld ami helyenként bébi kukorica volt (no nekem már ez is fura). A slusz poén pedig a tetején leöntve zselatinnal, amitől szép csillogós kocsonya kinézete van a dolognak. Khmm. Ime a felhozatal, de mivel sajnos nincs közeli képem hogy eme csodát el tudjátok képzelni találtam egy hasonlót a neten ezt is mellékelem. Menet közben kiderült, hogy nem csak nekem nem jön be a dolog, se a angol, se a német kolléga nem díjazta a ételt. Az meg persze egy másik dolog, hogy jól amúgy se lehet ilyesmivel lakni ha nincs elég mennyiség. Utólag eltöprengve a dolgon eszembe jutott egy régebbi beszélgetés a német kolléganőmmel, aki mindig ha valami tortát vagy sütit hoz a főnök délutánra megjegyzi, hogy olyan gázok ezek a svájciak, hogy mindenre zselatint raknak. Gondoltam jó ok, hát én se vagyok nagy fan, de azért nem olyan rossz úgy se az a torta, a csaj meg azért nem szereti mert vega és ugye elvileg a zselatin az állati csontvelőből van. Arra már nem figyeltem, hogy "mindenre ezt raknak". Hát most megkaptam az ízelítőt. Állítólag az ok az, hogy így frissebbnek látszik a szenya ha szépen csillog. Hát nem tudom szerintem gusztustalan, meg ráadásul az íze se jó. Második alkalommal megkíméltek ettől a borzalomtól és kaptunk bagettes szenyát viszont akkor meg a mennyiséggel még inkább gond volt. Nem esznek túl sokat ezek a svájciak, mondjuk ha látnátok a hiper sportos 150 cm-es titkárnőt lehet ti már kitaláltátok volna, hogy legközelebb vinni kell saját kaját is...

2009-11-06

Paprikakrém

Ilyet vettem a Coop-ban. Kellett is, mert az otthonról importált Piros Arany elfogyott. Amúgy a nemzetközi konyhás / fűszeres részen árulják, és van Csemege és Erős kivitel is. A Csemege jobban fogy, szinte üres volt a tálca, míg az Erősből csak egy hiányzott, én vittem el a másodikat.

2009-11-04

ZeneTV

A TV szolgáltató berakott a csomagba egy új HD csatornát, aminek örülni kéne, mert kevés HD csatorna van (összesen 8 a 170-ből), bár a Classics HD komolyzenei műsora nem fog tömegeket vonzani. A zenebarátoknak biztos nagy öröm Kent Nagano-t nagyfelbontásban nézni, én meg nem értem, hogy miért ilyesmire használják a sávszélességet. Lehet egyszerűbb / olcsóbb megszerezni ehhez a jogokat, vagy csak ilyen erős a komolyzenei lobbi?

2009-11-01

Macskaajtó

Függetlenség Önnek és Macskájának! Potom 200 CHF-ért Ön is megveheti az infravörös macskaajtót, amit csak a saját macsek tud kinyitni a nyakában fityegő infravörös jeladóval. Igy már kedvencének is saját kulcsa lehet a házhoz, és kedve szerint jöhet-mehet.