
Ma van a nap. Lajos nyerte a gyorsasági versenyt. Gratulálunk!
Na jó, nem így történt. Az úgy történt, hogy még tegnap elküldtem a búcsköremailt, amire meglepően sokan válaszoltak, olyanok is, akiket éppen csak ismertem de egyáltalán nem dolgoztam velük. Sajnálják, köszönik, sok sikert kívánnak. Sokan kint vannak terepen, és a többséggel már nem fogok személyesen találkozni. Ma bementem, bejött a legjobb fej svájci kollégám is és ma ritka beszédes kedvében volt. Azzal kezdte, hogy milyen szerencsés vagyok, hogy beljebb költözök az országba, mert arrafelé sokkal szebb a vidék, bezzeg itt fent északon, hát itt is szép vidék, csak nincs meló és sok a bevándorló, képesek átjönni Németországból XXXX CHF-ért dolgozni (ez úgy mondta, mintha afrikaiakról lenne szó, akik havi 1-2 dollárból élnek) (+ a szobában akkor én tartózkodtam mint magyar, ő mint svájci és 5 német német kolléga), és hát ugye Gábor te se azt keresed (innen már csak egy cinkos kacsintás hiányzott). Ha rajta múlna, akkor kiköltözne valami tanyára a szép vidék közepére, mert ott milyen jó, és vigyázzak, hogy az ZZZ városba ne költözzek, mert ott sok a külföldi, kicsit "gettós" és nem olyan szép (megnéztem Streetview-n, tényleg nem olyan szép, de azért a IX kertől eléggé messze van). A feleségem miatt meg ne aggódjak, ő is találhatna lentebb munkát, mert ott fent a másik északon is sok a német, nyomottak a bérek (ezt már tudjuk), és amerikai cégből van itt lent is bőven. Neki is van egy amerikai ismerőse, ha gondolom, felhívja és megkérdezi. Aztán még vagy 20 percet beszél(ge)t(tünk) hasonló dolgokról. Nekem ebből szubjektív az jött le, hogy aki német ÉSVAGY barna bőrű ÉSVAGY exjugoszláv az "bevándorló", a többi meg simán csak "külföldi". Azért a kettő közötti határ nem kristálytiszta.
Aztán még segített egy kicsit, kitöltött egy adatlapot a felniről, amivel át kellett menni az irodába, ahol a pultnál nyomtattak egy új forgalmit. Ebbe már bele van vezetve, hogy milyen "nem gyári" felnivel jogosult a kocsi közlekedni. Ez komoly, nem lehet csak úgy akármilyen felnivel furikázni. Várakozás közben nézegettem ezt az adatlapot, és olyanok vannak rajta, hogy ha spéci féktárcsát teszek fel, vagy "aerodinamikai módosító elemeket" szerelek a kocsira, akkor azt szemre kéne vételeztetni, meg át kéne vezettetni. Na, nem mintha a "szereljünk neon zöld kötényt/szoknyát meg bazinagy spoilert a kocsira" az világom lenne, de azért ezt jó lesz észben tartani, hátha egyszer megőrülök, és tuningolásra adom a fejem.
Ajándékot nem vettünk, de én nem is azért mentem, hanem inkább azért, hogy egy éjszakára felfüggesszem a fogyókúrát. Eredetileg kebabra készültem, de a kajabódés részen kiszúrtuk, hogy van "Balaton Imbiss" a kínai és a berber kajálda között. A hely egyébként nagyon komoly volt, beillett volna egy országimázs központnak is. 3 EUR-ért volt sajtos-tejfölös lángos, fele akkora mint az otthoni, de megérte. Gondolom próbáltak igazodni a helyi igényekhez, és árultak sonkás, csokis, fahéjas, lekváros meg hasonló lángosokat is ami brrrr. Majd Anikó tölt fel képeket, mert az ő telefonjával fényképeztünk.