2010-02-17
Kutteln
Ebednel a kantinban van harom menu, de mivel a gasztornomiai nemet szokincsem nem tul fejlett, ezert altalaban ranezek es azt valasztom amelyik tetszik. A Vega kaja mar elfogyott, a Napi Menu valami nagydarab zsiros hus volt, ami nekem annyira nem jott be, igy maradt a paradicsomos husgombocos szoszban uszo fottkrumpli es a mellette levo valami. A "valamirol" nem tudtam eldonteni, hogy hus vagy zoldseg, meg amugy is befedte a szosz, de gondoltam, hogy jo lesz. Na ennek a valaminek furcsa ize es halmazallapota volt. Zoldsegnek biztos nem volt zoldseg, husnak is erdekes lett volna. A kovetkezo tippem az lett volna, hogy ez valam tenger gyümölcs izé, mert kis csikokban volt, mint kb egy polip karja, darabokon meg voltak racsos lebernyegek is, de nem nezett ki tapadokorongnak sem. Par ujabb falat utan (tovabbra sem tetszett) elokerultek bolyhos csikok is. Lett egy rossz sejtesem, hogy mi is ez, es gyorsan abbahagytam a kajalast. Kifele megneztem mi volt kiirva: "Kutteln mit Tomatensauce" - amitol nem lettem sokkal okosabb, szoval rakerestem neten, hogy mi is az a "Kutteln". Pontosan az. A lenyeg, hogy ismét tanultam egy német szot, és ismet gazdagodtam egy elmennyel. Mostmar elmondhatom, hogy ettem gyomrot is.
2010-02-15
Költözünk!!
Végre megvan, megkaptuk ma a szerződést az új lakásunkra. Aláírás, fizetés és már költözhetünk is áprilisban :-) Juppi! Ezt is megértük végre. Igaz persze, hogy k**va nagy és k**va drága és fogalmunk sincs mit fogunk ekkora helyen csinálni, de a miénk. Szép, új, napos, földszint terasszal-fűvel, mindennel úgyhogy most örülünk. Persze a fekete leves majd később jön amikor költözködünk, meg esetleg kiderülnek a rejtett hibák (azt hozzá tenném hogy én nem is láttam élőben), de minket már ez se érdekel. A lényeg hogy közelebb leszünk mindketten a melóhelyhez, lesz hová kiülni napozni és lesz saját mosógépünk :-) Most pedig jön a tervezgetés és persze a búcsú a mi kis első fészkünktől. Ennyit mára, a folytatásról még hallani fogtok.
2010-02-06
Közlemény
Már mennek a múltkori vonatos videok
2010 02 09 - vagy mégse mennek... a google support forumabol annyi derul ki, hogy febr-eleje ota vannak gondok a blogspotos videokkal, és mar dolgoznak rajta
2010 02 09 - vagy mégse mennek... a google support forumabol annyi derul ki, hogy febr-eleje ota vannak gondok a blogspotos videokkal, és mar dolgoznak rajta
Svájci Könnyűzene
A svejci könnyűzene sokféle. A sok ingázás közben gyakran hallgatok DRS3, ami kb. a helyi Petőfi. A lényeg, hogy itt is van Lagzi Lajcsi, meg zenészek is, akik feldolgoznak néha ezt azt. Az előadás 4:00-nál kezdődik. Nagyon gáz kategória + a csajnak Puma csukája van. Vagyis az is csávó, csak a rádióban azt hittem, hogy csaj.
Svájc egyben a Rap földje is:
Ez már kicsit Doors-os lesz. Ezt is sokat adja a DRS3 de csak 1:30-tól lévő rész ismerős, odáig csak bélyeget nyalogatnak:
Svájc egyben a Rap földje is:
Ez már kicsit Doors-os lesz. Ezt is sokat adja a DRS3 de csak 1:30-tól lévő rész ismerős, odáig csak bélyeget nyalogatnak:
2010-02-04
Vicces német nyelvlecke
Tudom, dedos dolog masok neven mosolyogni, de mégis:
1) Google maps-en nézelödtem és Winterthur környékén talaltam olyat hogy Speck Strasse, meg Speck Flughafen. speck ~ szalonna, szoval xy a Szalonna utcaban lakik, és délben landolunk Szalonnan.
2) Kollega neve Hasenfratz. Ez a csaladneve.
- r Hase - nyul mint allat, vannak itt Hasenek is mit kép
- r Fratz - kölyök, r Fratze - pofa, fintor, Fratz képekben Fratze képekben
1) Google maps-en nézelödtem és Winterthur környékén talaltam olyat hogy Speck Strasse, meg Speck Flughafen. speck ~ szalonna, szoval xy a Szalonna utcaban lakik, és délben landolunk Szalonnan.
2) Kollega neve Hasenfratz. Ez a csaladneve.
- r Hase - nyul mint allat, vannak itt Hasenek is mit kép
- r Fratz - kölyök, r Fratze - pofa, fintor, Fratz képekben Fratze képekben
2010-02-02
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)