Az XBox projekt a Dream Build Play-es nevezésem volt. Régóta írok egy Alien Breed klónt, mert idegesített, hogy az igaziban is meg a remake-ben is csak 4-8 irányba lehet lőni, és pont kapóra jött az XNA. Aztán decemberben kihirdették az idei versenyt, én meg gondoltam, hogy miért ne, a motivációnak jót tesz egy határidő. Vettem egy XBox-ot, mert arra kell optimalizálni a cuccot, amit jól tettem. Windowson simán futott a cucc, de XBox-on 10 másodpercenként megakadt. Kiderült, hogy XBox-on az XNA Garbage Collectora kicsit más, szét kellett túrni a szép ojjektumrientált designomat, optimalizálni, csúnyákat belerakni, és mégsem lett showstopper a dologból. Az utolsó hétvégéken egyre intenzívebben kódoltam, miközben a feature listről húzogattam ki a dolgokat, hogy mire nincs már idő - ötletekből nincs hiány. A végére már elegem is lett a dologból, és kezdtem megutálni. Többek között ezért nem lettem játékprogramozó. A hobbi maradjon meg hobbinak, addig jó amíg élvezi az ember. Cucc leadva, benevezve, az esélyesek közé bekerült.
A Projekt során nyújtott támogatásáért és hülyeségeim iránti türelméért, köszönettel tartozok szerető és támogató feleségemnek, Anikónak.
(ezt most muszály volt ideírnom)
Erről ennyit, a projekt most jegelve lesz egy időre és lazítok. Beszereztem első játékomat: Operation Flashpoint 2, de nem egy nagy szám. Raudnak igaza volt, a hangulata nem olyan mint régen.
2010-03-14
Téma 1) Hosszú kések éjszakája
Hogyan rúgnak ki egy komplett tanácsadó céget? Késő délutánra összehívnak egy semmitmondó meetinget a belsősöknek (mondjuk utolsó teszteredmények kiértékelése fedőnéven), senki nem sejt semmit. Meeting előtt egy órával bejön a főnök, becsukja az ajtót és elmondja miről is fog szólni valójában a délutáni meeting. Teljes a hírzár, külsősökkel dumálni tilos. Basis-os kollégák jobokat indítanak, usereket lockolnak. Meetingre jön pár board tag, ők is elmondják mi a helyzet, kérdez-felelek a végén. Management nyugtatja a belsősöket és a nem kirúgandó freelancereket, hogy nem kell parázni. Kell is, ilyesmi ritkán történik, én még sosem láttam ilyet, de a 10-20+ év tapasztalattal rendelkezők sem, nagy a bizonytalanság.
Esemény +1 nap: Reggel a tanácsadó cég emberei nem tudnak bejelentkezni, közlik velük is a híreket. Cuccolnak, jönnek elköszönni. Akit még nem ismertem meg, azt már nem is fogom, azért jönnek hozzám is: Hallo és Tschüs egyszerre.
Esemény +X nap: Hivatalosan is kommunikálják a dolgot a cégen belül, közlemény az intraneten, közlemény kifüggesztve a kantinban. (ez az következő pont miatt érdekes)
Esemény +Y nap (Y > X): Főnököt újságírók hívják fel és kérdezősködnek, hogy akkor hogy is volt ez a történet. Ennek a főnök nem örül a részvényárfolyam miatt. Fel van háborodva, hogy kitudódott a dolog, megdöbben, hogy valakinek eljárt a szája.
Esemény +1 nap: Reggel a tanácsadó cég emberei nem tudnak bejelentkezni, közlik velük is a híreket. Cuccolnak, jönnek elköszönni. Akit még nem ismertem meg, azt már nem is fogom, azért jönnek hozzám is: Hallo és Tschüs egyszerre.
Esemény +X nap: Hivatalosan is kommunikálják a dolgot a cégen belül, közlemény az intraneten, közlemény kifüggesztve a kantinban. (ez az következő pont miatt érdekes)
Esemény +Y nap (Y > X): Főnököt újságírók hívják fel és kérdezősködnek, hogy akkor hogy is volt ez a történet. Ennek a főnök nem örül a részvényárfolyam miatt. Fel van háborodva, hogy kitudódott a dolog, megdöbben, hogy valakinek eljárt a szája.
Összefoglaló
Az elmúlt napokban nem blogoltam aminek megvolt az oka, sok dolog összejött és a blogolás volt az, amin időt spóroltam. Na, lássuk csak, az alábbi dolgok történtek az elmúlt hetekben:
1) Melóhelyen kirúgták az eddigi partner tanácsadó céget
2) Hajtottam az XBox-os játékfejlesztő versenyre
3) Beindult a költözés körüli ügyintézés
1) Melóhelyen kirúgták az eddigi partner tanácsadó céget
2) Hajtottam az XBox-os játékfejlesztő versenyre
3) Beindult a költözés körüli ügyintézés
2010-03-10
2010-03-06
Tavasz?
Ma úgy volt, hogy elmegyünk szánkózni végre, mert már régóta tervezzük. Tudom hülyén hangzik, mert mindenki a tavaszt várja már és elege van a télből, de mivel februárban nem jutottunk el (Gábor "projektje" miatt) ezért gondoltuk majd most. Az idő is jónak ígérkezett, mert hogy itt is visszajött a hideg szóval gondoltuk jó lesz. Hát nem :) Arra ébredtem, hogy orkán erejű szél süvít kinn és mikor kinéztem még csak szállingózott a hó később viszont a látási viszonyok 0-ra csökkentek.
Kirándulás lefújva, ki nem teszem ma a lábam a házból a -3-ba ekkora szélben, mert ha itt ez van mi lehet feljebb (-10 megnéztem)! A nőnapi virágom az asztalon jobban néz ki nem? :) 
Kirándulás lefújva, ki nem teszem ma a lábam a házból a -3-ba ekkora szélben, mert ha itt ez van mi lehet feljebb (-10 megnéztem)! A nőnapi virágom az asztalon jobban néz ki nem? :) 
2010-03-05
Nyaralás
Idén Olaszországba megyünk nyaralni május közepén. Egyrészt, mert nekem az a szívem csücske mióta 10 éve a nővérkém volt olyan jó fej, hogy elvitte a hisztis hugát oda másrészt közel is van. Már amúgy is régóta tervezzük, hogy elmegyünk a Dolomitokba is úgyhogy igaz csak pár napra, de azt is útba ejtjük. A napokban gondoltam körülnézek szállás ügyben, de azt álmomban sem gondoltam volna, hogy már egy csomó hely tele van. Így aztán gyorsan le is foglaltunk mindent mielőtt hoppon maradunk. Mondjuk az igaz, hogy akkor megyünk amikor itt iskola szünet van pünkösd előtt szóval kb a fél ország megindul az olasz tengerpartra, de mindegy. Mit lehet tenni mi is ki akarjuk használni az ünnepnapokat főleg hogy itt nem sok van :-( Úgyhogy az útiterv a következő: Svicc-Verona 2 éj (útközben megnézzük Milánót, Garda tó) - Firenze 5 éj (Pisa, Lucca, San Gimignano, Siena) - Cortina d'Ampezzo 3 éj. Szóval irány a csodálatos Toscana egy kis hegyi pihenéssel a végén :) Már annyiraaaaaa várom!!!!! Még 10 hét!
Költözés 1
Már csak 5 hét és költözünk, így nekiálltunk a héten az előkészületeknek. Összeírtam mi mindent kell elintézni és megdöbbentő, hogy mennyi apróság és ügyintézés vár ránk. Hétfőn már megkaptuk a szerződést az új lakásról. Lemondtuk a mostani lakásunkat és kértünk nyomtatványt az érdeklődőknek. Szerdán fel is tettük a hirdetést a netre és már egy csomóan jelentkeztek is másnap, hogy jönnének megnézni. Hétfőn jön az első roham :) Reméljük jó sokan jelentkeznek akkor biztos lesz megfelelő jelölt a helyünkre és tudnak mielőbb költözni. Összességében jól indul a dolog meglátjuk hogy folytatódik :)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
