Firenzéből először délre Siena felé vettük az irányt. Út közben megálltunk San Gimignano-ban ami egy lakótornyairól híres középkori kis Toscan városka egy domb tetején. A középkorban az olasz nemesek azzal fitogtatták gazdagságukat, hogy nagyobb és nagyobb tornyokat építettek. Ma már csak 13 áll (Firenzében és más olasz városokban a hasonló tornyok nem maradtak meg) amiből csak egybe lehet felmenni, de onnan nagyon szép a látvány. 

Innen Sienába mentünk, ahol megnéztük a Firenzeihez hasonló fekete-fehér márványburkolatú katedrális és a híres Piazza del Campo-t ahol a Pailo-t tartják. Ezt a lovas versenyt a legyező alakú téren rendezik a városnegyedek lovasai között akik közül a győztes megkapja a Pailo-t vagyis az ez alkalomra külön készített selyem/bársony kendőt. A verseny a középkor óta ugyan úgy zajlik egy évben kétszer júliusban és augusztusban.




2010-05-24
Olaszország 2
Firenzében öt napot töltöttünk és az idő is viszonylag kegyes volt hozzánk. Az otthoni hideghez képes a 16-20 közötti hőmérséklet elég barátságos volt és legalább nem esett az eső :) Előbb megnéztük a várost majd innen mentünk felfedezni a környéket (Sienna, Pisa). Pár nap alatt lejártuk a lábunkat a városban, megnéztük az Uffizi múzeumot és a Palazzo Vecchiot. A híres dómot és a Ponte Vecchiot, majd felmentünk a Michelangelo térre ahonnan gyönyörű volt a kilátás. Sétáltunk a Biboli kertben és felmentünk a Medici-ek villájába. Mi tagadás tudtak élni már akkor is ezek az olaszok :)







Olaszország 1
Első pár nap megnéztük Milanót és Veronát. Ahogy írtam Milánóban csak megálltunk pár órára megnézni a Dómot a főteret és a bevásárló részt. Ami azt illeti lehet még van pár látni való a városban templomok meg ilyesmi, de ránk nem tett akkora hatást. A fő nevezetesség ezen az egy téren található és gyorsan körbejárható. A város maga pedig igazi nyüzsgő olasz nagyváros jellegtelen külkerületekkel.


Örülünk, hogy nem itt szálltunk meg és tovább mentünk inkább Veronába. Az igazat megvallva Veronáról nem sokat tudtunk, Barbi barátnőmék voltak ott nemrég innen is jött az ötlet, hogy szálljunk meg ott. Igazi hangulatos olasz kisváros amit érdemes megnézni. A legtöbb embernek max a Rómeó és Júlia jut eszébe róla (megnéztük Júlia erkélyét), de pl. itt található a harmadik legnagyobb Colosseum Olaszországban. Tele van régi házakkal és kanyargós utcácskákkal. A dombról gyönyörű a kilátás a városra, megnéztük itt is a dómot és a legszebb tereket és innen indultunk tovább Firenzébe.





Örülünk, hogy nem itt szálltunk meg és tovább mentünk inkább Veronába. Az igazat megvallva Veronáról nem sokat tudtunk, Barbi barátnőmék voltak ott nemrég innen is jött az ötlet, hogy szálljunk meg ott. Igazi hangulatos olasz kisváros amit érdemes megnézni. A legtöbb embernek max a Rómeó és Júlia jut eszébe róla (megnéztük Júlia erkélyét), de pl. itt található a harmadik legnagyobb Colosseum Olaszországban. Tele van régi házakkal és kanyargós utcácskákkal. A dombról gyönyörű a kilátás a városra, megnéztük itt is a dómot és a legszebb tereket és innen indultunk tovább Firenzébe.
2010-05-23
Nyaralás vége
Hazaértünk, de visszamennénk :( Nagyon-nagyon jó volt Olaszország! No, de foglaljuk össze hol is jártunk ez alatt a 10 nap alatt. Svájcból lementünk Milánóba ahol pár óra alatt megnéztük a lényeget, majd Veronában aludtunk két éjszakát. Verona nagyon helyes kis város és több benne a látni való mint amire számítottam. Innen indultunk tovább Firenzébe ahol öt éjszakát töltöttünk. Első két nap megnéztük a várost aztán csillag túrákat tettünk a környező helyeken. Leautóztunk Siennába és útközben megnéztük San Gimignano-t. Másnap Pisában voltunk és lenéztünk a környező tengerpartra. Firenzéből visszafelé jövet megálltunk még három éjszakára a Dolomitokba. Gyönyörű ez az egyedi magashegység és bár még a túra szezon nem indult el a völgyben tudtunk tenni egy kisebb kirándulást. Innen indultunk haza tegnap reggel és most a teraszon ülve fájó szívvel írogatom ezeket a sorokat :( Sebaj megyünk még arra legközelebb is. (Részletes beszámoló később.)
2010-05-11
Front
A blog most IRL problémák miatt hanyagolódik.
Amúgy ma Appenzellben voltam, meló után a kocsi meleg volt 25 fok, a távolból pedig fekete felhők közelítettek. Volt egy jó kis égszakadás, jégeső, lökdöste a szél a kocsit az autópályán. Winterthurba átérve már csak 10 fok volt a hőmérséklet. Mikor átmentem az autópálya alatti átjárón, láttam, hogy sok autós inkább leállt az út szélére, szerencséseknek még az autópálya alatt, esővédett helyen jutott hely, és ott vártak.
Amúgy ma Appenzellben voltam, meló után a kocsi meleg volt 25 fok, a távolból pedig fekete felhők közelítettek. Volt egy jó kis égszakadás, jégeső, lökdöste a szél a kocsit az autópályán. Winterthurba átérve már csak 10 fok volt a hőmérséklet. Mikor átmentem az autópálya alatti átjárón, láttam, hogy sok autós inkább leállt az út szélére, szerencséseknek még az autópálya alatt, esővédett helyen jutott hely, és ott vártak.
2010-05-01
Tell Vilmos
Most, hogy Gábor hazament én meg itt szomorkodok egyedül az esőben végre van időm behozni a lemaradásom a blogon. Április elején még költözés előtt a cégemnél tartottak egy kis csapatépítést, egy amolyan csináljunk valamit együtt+vacsi a párokkal utána. Senki nem tudta mit találnak ki a HR-en úgyhogy már előre féltem a hülye vetélkedős bénaságoktól. Végül is kiderült, hogy a helyi sportlövő klubba megyünk, pontosabban a "nyílpuska" lövő klubba. Mert ugye ha már Svájc akkor Tell Vilmos és nyílpuska. No ez nekem eszembe nem jutott volna :) Mindegy poén volt, bár paráztam, hogy el se találom a céltáblát, mert valljuk meg nem erősségem a célba lövés/dobás és ilyesmi. Végül viszont egész jó eredményt produkáltam, íme:
Szóval vigyázzatok! :-) Egyébként valami durva nagy és marha nehéz puskával lőttünk, amit a segítő bácsik húztak fel nekünk. Szóval nem olyan volt mint ez, de sajnos nem találtam jobb képet róla. Persze távcső nem volt rajta, hanem csak egy célzó rész és az elején volt egy vízmérték szerű buborékos cucc. Ennyi, a céltábla meg csak egy fekete pötty volt a semmi közepén. Úgyhogy nem tudom, hogy lehet látni-érezni hogy most 1-est vagy 10-est lősz majd :-)

Szóval vigyázzatok! :-) Egyébként valami durva nagy és marha nehéz puskával lőttünk, amit a segítő bácsik húztak fel nekünk. Szóval nem olyan volt mint ez, de sajnos nem találtam jobb képet róla. Persze távcső nem volt rajta, hanem csak egy célzó rész és az elején volt egy vízmérték szerű buborékos cucc. Ennyi, a céltábla meg csak egy fekete pötty volt a semmi közepén. Úgyhogy nem tudom, hogy lehet látni-érezni hogy most 1-est vagy 10-est lősz majd :-)

Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
