Beindult a visszaszàmlàlàs, màr csak "oràk" kérdése és indulunk haza. Közben nézzük az idöjàràsjelentéseket, addig még pontositanak rajta, de most ugy néz ki, hogy az ut mentén kb. végig hoesésre szàmithatunk. Hogy mekkoràra azt nem tudni, és azt sem, hogy mennyire lesz tiszta az autopàlya, mindenesetre nalunk ma reggelre ujra ellepte a ho az utakat, na meg egyszer màr mi is megtapasztaluk milyen tud lenni a tél. Nem tudjuk még mikor indulunk, van A, B és C terv is, az egyik szerint, pl jo 12 oràval koràbban indulnànak a tervezettnél, de ez még kedv + idöjàràselörejelzés függö, meg van egy olyan terv is hogy megalszunk ut közben (lehetöleg nem az autopalyan, hoban elakadva). Takaro + holanc mindenesetre bekészitve.
ETA: Unknown
2010-12-15
2010-12-14
Gazd hirek
Ma reggel igy néz ki a NZZ nyitoolala:
Nyugdijreform odahaza. A cikk amugy nem véleményezi a történéseket, csak leirjak, hogy ez kb zsarolas, mert aki nem akar visszamenni, annak nem muszaly, csak épp fizetnie kell eztan is, ugy hogy nem kap érte semmit.
Svajcban unanugy 3 oszlopa van a nyugdijrendszernek mint odahaza (allami, kötelezö nyp, önkéntes nyp) igy értik dolgot. Az egyébként nem kommentelö NZZ olvasoknal kiverte a cikk a biztositekot, idaig ketten kommenteltek (ami mar komoly dolog) és itteni viszonylatban durvakat: "Werden so Staatsschulden abgebaut? Mittels Diebstahl? Und solche Schurkenstaaten können innerhalb der EU vor sich hin wursteln.", "Ungarn nennt sich eine Demokratie und ist Mitglied der EU! Unglaublich!" (itt nincs olyan hogy "elsö" meg "szarjon sünt" meg "sunaznam", szoval ezek durva kommentek).
A masik hir a 20 minuten-röl:
Ez se örömteli hir, a német bankjegynyomda készen all az uj Marka nyomtatasara. Ez olyan villamhaborus mentalitas, nem szarakodnak, ha kell egy hét alatt lerohanjak egész Europat, ha kell egy hét alatt visszahozzàk a Markat. Azért tegyük gyorsan hozza, hogy a 20min olyan Metro és Bors szinü napilap.
Nyugdijreform odahaza. A cikk amugy nem véleményezi a történéseket, csak leirjak, hogy ez kb zsarolas, mert aki nem akar visszamenni, annak nem muszaly, csak épp fizetnie kell eztan is, ugy hogy nem kap érte semmit. Svajcban unanugy 3 oszlopa van a nyugdijrendszernek mint odahaza (allami, kötelezö nyp, önkéntes nyp) igy értik dolgot. Az egyébként nem kommentelö NZZ olvasoknal kiverte a cikk a biztositekot, idaig ketten kommenteltek (ami mar komoly dolog) és itteni viszonylatban durvakat: "Werden so Staatsschulden abgebaut? Mittels Diebstahl? Und solche Schurkenstaaten können innerhalb der EU vor sich hin wursteln.", "Ungarn nennt sich eine Demokratie und ist Mitglied der EU! Unglaublich!" (itt nincs olyan hogy "elsö" meg "szarjon sünt" meg "sunaznam", szoval ezek durva kommentek).
A masik hir a 20 minuten-röl:
Ez se örömteli hir, a német bankjegynyomda készen all az uj Marka nyomtatasara. Ez olyan villamhaborus mentalitas, nem szarakodnak, ha kell egy hét alatt lerohanjak egész Europat, ha kell egy hét alatt visszahozzàk a Markat. Azért tegyük gyorsan hozza, hogy a 20min olyan Metro és Bors szinü napilap.
2010-12-13
Gyorshajtás + Kamera
Begyüjtöttem életem első gyorshajtási birságát. Egyik nap jött egy levél, nem is foglalkoztam vele, mert olyan volt mint a fütésszámla, aztán Anikó mondta, hogy a rendörségtől jött. Ekkor-és-ekkor (egyik reggel melóba menet), itt-és-itt (a ház melletti 30-as utcában) gyorshajtáson kaptak. 38-al mértek be, ebből lejön 5, hogy ne nyavajoghassak. Maradt 33 ami még mindig több mint 30, igy megbirságolnak. Az ilyen-és-ilyen törvény szerint 30-35 között a birság 40 CHF, fizessem be a mellékelt csekken.
Néha szoktak olyat csinálni a helyi rendörök, hogy megállnak egy civil kocsival egy ilyen 30-as, "ahol még a madár se jár" utcában és méregetnek. Ez helyes és jó, én pedig még jobban fogok figyelni a 30-ra. Azért egy fotónak örültem volna.
Amugy kikerült egy új kamera is innen pár sarokra egy kanyarba. Séta közben közelebbről is szemrevételezem (Anikó tiltakozott, szerinte nem illendő az ilyesmit közelről megnézni, de hajtott a kiváncsiság). Két Nikon DSLR van benne, meg két vaku, meg valamilyen szürő is van az obikon, talán polár, bár ezt nem értem, lehet mégse polár.
Néha szoktak olyat csinálni a helyi rendörök, hogy megállnak egy civil kocsival egy ilyen 30-as, "ahol még a madár se jár" utcában és méregetnek. Ez helyes és jó, én pedig még jobban fogok figyelni a 30-ra. Azért egy fotónak örültem volna.
Amugy kikerült egy új kamera is innen pár sarokra egy kanyarba. Séta közben közelebbről is szemrevételezem (Anikó tiltakozott, szerinte nem illendő az ilyesmit közelről megnézni, de hajtott a kiváncsiság). Két Nikon DSLR van benne, meg két vaku, meg valamilyen szürő is van az obikon, talán polár, bár ezt nem értem, lehet mégse polár.
2010-12-12
Chur
Ma átmentünk Lajoshoz onnan meg Chur-ba, kajálni meg körbenézni. Chur-ban még nem voltunk, nem rossz, de 90%-ban olyan mint a többi svájci város. Szóval Chur kipipálva. Lajost pedig valószinüleg most láttuk utoljára mielött hazaköltözne.
Jó utat Lajos és sok sikert odahaza!
Jó utat Lajos és sok sikert odahaza!
2010-12-09
iPhone
Ma elgondolkodtam hány százaléka a lakosságnak használ itt iPhone-t. Ültem a vonaton velem szemben 50-es nő, mellette 30-as. Másik négyes ülésben 40 körüli csávó. Én zenét hallgattam a régi kis 3GS-en 50-es nő elővesz egy ugyan olyat sms-t pötyögni. Csávó nekiáll telefonáli az új 4G-n majd a kiscsaj is előkapja ugyan azt és nekiáll nyomkodni. Kicsit már röhejes volt a szitu :-)
2010-12-06
Nincs tank
Hétvégén nekiálltunk beszerezni a karácsonyi ajándékokat. Van egy rendelésünk egy tankra, páncélosra ill. akármilyen katonai járműre (ami goto10 lehetőleg azért mégiscsak tank). Beugrottunk pár (három) játékboltba is, de sehol sem láttunk ilyesmit. Lego, Playmobil, Barbie, mindenféle verenyautók, traktorok azok vannak, de tank az nincs. Még egy rohadt katonai jeep se. Söt, úgy általában véve gyilkolóeszköz játékokat (kardot, cowboy puskát, kattogós géppisztolyt) se láttam. Lehet benézek még a Toys"R"Us-ba de nem sok reményt fűzök hozzá.
Közben tegnap egy önjáró lövegekel (utánanéztem, M109 Howitzer) megrakott vonat robogott el melletünk. Ennyi fegyvert otthon csak augusztus 20-án látni.
Közben tegnap egy önjáró lövegekel (utánanéztem, M109 Howitzer) megrakott vonat robogott el melletünk. Ennyi fegyvert otthon csak augusztus 20-án látni.
Hideg + Meleg
A minap kihivtam a gondnokot, mert gond volt a padlófűtéssel. Egyes helyeken, pl. a konyhában nem ment egyáltalán, de ennek ellenére tök melegünk volt, mert nekünk sok a 23 fok. Kijött, kipucolta a szelepeket, mondta, hogy igen, tényleg sok a 25 és beállitotta közepesre a rendszert, hogy kb 21 fok legyen a lakásban. Na, azóta küzdünk a 25 fokkal, hiába zárjuk el teljesen akkor sem megy lejjebb. Szóval amikor kint -10 volt, akkor bent küzdöttük a högutával. Ma a gondnoki ajánlás ellenére én is megbabráltam a szelepeket, reméljük beválik.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)