2008-10-31

Alien Breed remake

Mostanában hobbiból megint elővettem az XNA programozást, és spire-okat kerestem a neten. Így akadtam rá az Alien Breed Obliteration-re ami egy remake Windows-ra. Nekem soha nem volt Amigám, csak PC-n játszottam vele. Szóval ez egy régi(módi) lövöldözős játék, de még mindig jó. És ingyenes. :)

Ha már így belejöttem a linkelgetésbe, akkor ez is ingyen van: Open Transport Tycoon szállítós, építgetős

Sörözés a kollégákkal - kicsi a világ

Tegnap volt egy sörözés a kollégákkal, a szűkebben vett 10 fős csapattal ahova tartozok. Először láttam mindenkit, mert ügyfeleknél szétszórva dolgozunk így ritkán találkozik a csapat.
Gyors mérleg:
- A csapat fele 50 feletti, amit én sokkal jobbnak tartok mint az otthoni helyzetet, mert így legalább vannak "idős szakik" akiktől lehet tanulni, nem csak 20 éves titánok
- Van egy lengyel, aki 26 éve Svájcban lakik, elmesélte mennyire tetszett neki Hévíz, meg Keszthely, és szóba került a fogorvosturizmus is
- Van egy német akinek a szülei 1950-60 körül vándoroltak ki Mo-ról. Mellesleg ez a fickó A. kollégával dolgozott idekint egy darabig, kérdezte is, hogy nem-e ismerem (de igen)
- A másik német kolléga pedig most dolgozik ott külsősként ahova A. kolléga időközben átigazolt (ő sajna nem ismeri A-t)
- Végül a harmadik német kolléga Walldorfból jött, és még 2005-2006 körül járt BP-n a Labs-ban knowledge transfert tartani a magyaroknak (Tamási és Balog(h) kollégákat emlegette), mondta is, hogy milyen szép az az épület és hogy mennyire rokonok a kultúrák, és hogy mennyire tetszett neki az egész

A többiek is németek, svájci egy sincs a csapatban

2008-10-30

Havazott

Hát ilyen lett reggelre. A városban nem maradt meg, de azon kívül minden fehér. :)

2008-10-29

2008-10-26

Autópályázás 100-al

Odahaza autópályán 130-140 körül mentem, ausztriában és németeknél 130-150 között.

Svájcban autópályán 120 a limit. Felhajtóknál, alagutaknál leveszik 100-ra, 80-ra. A többség nem is megy gyorsabban. 125-el az ember előzi a sort, és csak kevesen mennek, 130 esetleg 140 körül. Egy kocsit láttam 2 hónap alatt, 150 körül menni, az is német volt. Vagy a Lajos. ;) Persze a büntetések is keményebbek. Egy berni újságban olvastam, hogy a KÁPÓ (Kantonspolizei) a helyi rendőrség megint lefilmezett jobbról előző embereket akiknek ugrik a jogsija 3 hónapra biztosan. A visszaesőket gondolom kivégzik. Kollégáknál rákérdeztem mennyire komoly a helyzet. Azt mondták, hogy igaz, hogy ugrik a jogsi, viszont ehhez tényleg gyorsan előzni kell jobbról, a "túlcsordogálás" nem számít.
Ma utánanéztem mennyi is a büntetés, és nálunk (a mi kantonunkban, mert ugye itt minden kantonfüggő) így néz ki a dolog, belterület, külterület, autópálya + a túllépés mértéke. Nincs +10% ami még belefér.

Ezért van tehát, hogy az emberek 40%-a 120-al megy, 10% 120-130 között előzi a sort. Persze ha valaki a külső sávban már elve 128-el megy, akkor azt már csak izzadva és remegve előzik 129-al. Vicces amikor ekkora sebességkülönbséggel nekiállnak előzni, és lassan, lassan, nagyon lassan, de még annál is lassabban valaki beelőz, majd húz ki a külső sávba. Mondjuk ilyen büntetések mellett nem csoda.

Az emberek maradék 50%-a pedig beáll valahol 100-110 közé és komótosan halad a külső sávban, annyival amennyivel az előtte lévő megy. Van olyan is, hogy a belső sáv teljesen üres, csak a külső sávban halad a karaván 110-120 között. Mindenki nyugodt, nincs para, idegeskedés, hajtás.
A hétvégi túrából hazafele jövet kipróbáltam a külső sávos tötymörgést és bejött. Ma este is 100-al jöttem végig Klotentől Bernig, és sokkal nyugodtabb volt az utam mint amikor előzgetek. Nem kellett fékezgetni, gyorsítani, lehúzódni, és állandóan figyelni. A kocsi is jobban fogyaszt, a parkolóházba is kevesebbet fizetek, és hát, a céges lakásba sem nagyon sietek. Csak ültem nyugiban, és ment a zene. Mindez kb. 10 plusz percembe került. És furcsa volt látni, hogy rajtam kívül sokan csinálják még ezt.
ui.: ebben a hónapban idáig 3000 Km-et vezettem... :(

Schägihtschehg!

Az úgy volt, hogy kivittem Anikót a reptérre, majd utána még nézelődtem a könyvesboltban. Eredetileg túratérképet kerestem, de nem volt nekik. Volt nekik viszont sok-sok útikönyvük. Kíváncsiságból kikerestem Ungarn-t és belelapoztam. Eddig is tudtam, de érdekes volt látni is, hogy Magyaró imázsa kimerül abban, hogy pörkölt, gyógyfürdő, gulyás, puszta meg Balaton. Amolyan félvad lovasnép vagyunk, zsúpfedeles parasztházakban lakunk, sok a paprikánk és sok a gyógyvízük. Jó lenne már változtatni ezen a képen. A legjobban viszont az utolsó oldal tetszett. Wontottohkotschit, widjahsott, mühhäj, mähät bussol. Hehehe. :)

2008-10-25

Appenzell, túra

Google-n néztem ki ezt a helyet, Anikónak is megtetszett, és elterveztük, hogy a mostani hétvégén elmegyünk ide túrázni egy rövidet. Kocsival Wasserauenig, onnan gyalog. Ez egyben próba is volt, hogy megnézzük milyenek az itteni túraútvonalak. Volt egy kis para, hogy komoly térkép nélkül vágtunk neki (odahaza egyszer már volt ebből baj), de itt nem volt gond. Az itteni utak jól kiépítettek, és remekül ki is van táblázva minden. Az egyetlen jel a piros, minden ösvény piros, viszont minden kereszteződésben ki volt táblázva, hogy mi merre van, és mennyi idő az út. Kellemes csalódás volt, jövünk / megyünk legközelebb is, amit kihozom a bakancsomat.

Nagyobb térképre váltás
Élőben ilyen volt: