2008-11-30

Szombat esti kép

Sikerült a rolószerelés, meg vettem olyan széket is ami Lajosnak van, csak nekem fekete.
Este CNN és Fallout 3.

2008-11-29

Bekattanok

Lajos kolléga ránézett a blogomra, majd megkérdezte google chat-en:

"Lajos: Gergo
olvastam a blogod
nem erzed ugy hogy kezdesz megkattanni?"

Mert szemetesekről blogolok? Hmm... De igen.

2008-11-28

Megint szemetes 2

Úgy látszik most az ismétlések korát éljük, ismét egy folytatásos post.
A helyi önkormányzatunknál is ilyen rakétavető szemetes van telepítve az automata mellé, a pohárgyűjtés végett. Bernben már láttam ilyet. Csak ez jobban néz ki. Szerintem.
Az eszme amúgy ragadós. Otthon a rolószerelés után én is szétvagdostam apró darabokra a műanyag csomagolást. Ugye nekem is sok időm van és így simán befér a zsákba a heti szemétadag mellé.

Mo EU tag? Csak ügyintézést ne...

Betegbiztivel gond van. Most van itt is biztosítóváltás ideje, így nem fog megjönni dec. elejéig a papírom, legalább 2-3 hét kell hozzá nekik. Önkormányzatnál szerencsére megértőek voltak, ráadásul törvényileg onnantól kezdve vagyok biztosítva, hogy megérkeztem az országba.

Amúgy eredetileg azért mentem az önkormányzathoz, hogy "érdeklődjek". Megint elbaszták a dolgot, Anikó bejelentéséhez is rossz adatlapot adtak. Röviden a lényeg: keleti EU polgárként nekem mint munkavállalónak A1 EU-s helyett B1 "harmadik országos" adatlapot kellett anno kitöltenem de EU-s követelményekkel. A családegyesítéshez viszont "harmadik országos" B2 helyett EU-s A2 családegyesítő kell.

A különbség annyi, hogy 15 (!!) féle csatolt dokumentum helyett (biztosítások másolata, erkölcsi bizonyítvány, kereseti kimutatás, pénzügyi kötelezettségek, stb., stb.) beérik 5 darab könnyebben beszerezhető dologgal: fotó, útlevél másolat, lakás bérleti szerződés, házassági papír, munkáltatói igazolás (tőlem). Jó hogy utánanéztem. Már alapból nem bízok senkiben és semmiben ha ügyintézésre kerül a sor.

A mostani ügyintézővel megbeszéltük, hogy az lehetett a félreérés oka, hogy a múltkori nő nem tudta, hogy Mo EU tag. Mellesleg a mostani sem tudta. Még jó, hogy fel vannak sorolva az EU-s űrlap tetején az országok, amelyekre vonatkozik. És mellesleg a bankban sem tudják hogy Mo EU tag. Mindig megkérdezik, aztán meg csodálkoznak egyet magukban.

2008-11-27

Sötét a WC-ben 2

Ezúttal zürichben sötétedett rám a WC-ben. A szitu ugyanaz mint Bernben, pedig azt hittem, hogy az ottani megoldás egyedi. Úgy látszik nem. Ezentúl már erre is figyelni kell.
Itt a bűnös:

2008-11-26

Névfelhő

A berni cégnél van kitéve ez a plakát, szófelhő az alkalmazottak neveiből összeállítva. Minél gyakoribb egy név a cégen belül, annál nagyobban van kiírva. Egyrészt tetszik, jópofa, ötletes, másrészt valahol valakinek nagyon sok ideje lehet. Vagy csak ennyire törődnek itt az emberekkel, hogy még ilyen plakátokat is gyártanak a morál javítására, nem tudom. Mellesleg férfi keresztnévből van a legtöbb. Nem csoda, mégiscsak IT központról van szó.

2008-11-25

Szemétkérdés 2

Idáig azt hittem a szemétkérdés relatíve megoldottnak tekinthető. A szemeteszsákokat felmatricázva heti egyszer ki lehet tenni a ház elé, a PET palackokat, elemeket, tejes flakonokat el lehet vinni a bevásárlóközpontokban lévő gyűjtőhelyekre, illetve vannak még a parkolók melletti konténeres gyűjtők az üvegeknek, ruháknak az alumíniumnak (sörös dobozok) és az acélnak (konzervek). Utóbbi konténeres gyűjtők egyébként videómegfigyelés alatt állnak, erről már írtam.
Csakhogy a szeméthelyzet fokozódik.

A helyi önkormányzat honlapján keresgéltem a dokumentumokat Anikó bejelentéséhez, amikor ráakadtam a helyi "Szemétnaptár 2007"-re. Kíváncsiságból letöltöttem, és kiderült, hogy a helyzet egy fokkal bonyolultabb. Van tehát a fenti háromféle gyűjtő, amihez hozzájön még egy nagy közös gyűjtőtelep, egy specializált gyűjtőtelep, meg néhány érdekesség, pl. az állatkrematórium.
Szemétfajtánként külön meg van adva, hogy mit, mikor, hogyan és hova kell kitenni / bevinni, esetleg ez az egész még függhet az évszaktól és a mennyiségtől is.
Az alábbi szemétfélék vannak: papír, karton, alumínium, acél, egyéb fém, elemek, akkumulátorok, építkezési hulladék, kerámia, üveg, izzók, neoncsövek, PET palackok, gumiabroncsok, elektronikai eszközök, hűtők, olajok, mérgező anyagok, bútorok, textilek, sílécek, fenyőfák, kisállati tetemek. Gondolnak mindenre. Kisállatoknál pl. kiemelik, hogy idegen anyagok (nyakörv, nejlonzacskó, stb.) nélkül el kell vinni a tetemgyűjtőbe, de semmi esetre se ássuk el az erdőben, vagy tegyük a háztartási szemétbe.

Itt ugyan most nem esik szó büntetésekről, de azért jó lesz jobban odafigyelnem mit hova dobok. Múlt héten amúgy is bedobott egy levelet hozzánk (is) a ház üzemeltetője. Felhívta a figyelmünket, hogy a felmatricázott zsákokat ne csak kitegyük a ház elé az út szélére, hanem pontosan rá kell tenni őket az aszfaltra festett kék pöttyökre. Fenébe. Korábban mindig gyalogoltam 30 métert és rátettem őket egy közeli kék pöttyre. Aztán láttam, hogy a szomszéd csak kiteszi a zsákjait a ház elé a postaládákhoz, és mivel így is elvitték őket, és is átálltam erre a módszerre. De valahol mégis kiborult a bili.