2009-01-29

PCK siker

Igeeen! PCK müködik! :) Jöhet a következő szint :)

2009-01-28

Melo, SAP telepítés

XI Adaptert kéne fejlesztenünk az új projekthez. Ketten vagyunk rá, de még el se kezdtük a munkát. Ott tartunk, hogy egy hete szenvedünk a PCK installálásával, Java AS felrakásával, meg úgy általában azzal, hogy összevadásszuk és telepítsük az egymással működni képes komponenseket. SWDC-n keresgélünk, várunk a letöltésre, figyeljük mikor fogy el a swap terület, vagy ha valami egyéb baj van akkor install logokban turkálunk, misztikus hibák után nyomozunk, aztán goto 10. Ez nem olyan egyszerű mint a MiniSAP install. Most épp a termékek állandó átnevezése idegesít a legjobban, mert ez csak kb. passzol a SWDC-ben levő DVD cimkékkel, ami meg szintén alig egyezik az Install Guideokban lévő „ilyen-olyen DVD-re még szükséged lesz“ megnevezésekkel.
Egyrészt tok jó, hogy itt áll mögöttünk a „nagy és mindenható anyacég“, másrészt meg a „nagy és mindenható anyacég“ kívülről nézve bénább annál amilyennek korábban gondoltam. Ismét beigazolódni látszik piacgazdasági elméletem mely szerint a piaci versenyben az nyer aki kevésbé béna. És most jött az új elmélet: a bénaság tova-/át-/begyűrűzik a gazdaságba(n).

Egy hete a Task Manager a legjobb barátom. Sokszor csak tőle tudom, hogy megint elhasalt valamin a dolog.

Muffin

Tegnap voltam olyan elvetemült, hogy este 8 körül nekiálltam muffint sütni! Gondoltam is magamban ez már a vég tényleg háziasszony lettem, de aztán gyorsan megnyugtattam magam annyival, hogy egyszerűen csak úgy ennék valami finomat. Kivételesen ugyanis nem volt itthon semmi nasi. Már múlt héten sütöttem egyszer egy jó kis almás-toblerone csokisat :) Most pedig egy meggyes-csokis kreálmányt. Gábor szerint ez jobb lett, majd ha jöttök sütök nektek is és letesztelitek!

2009-01-27

m1m2

Honvágy ellen hasznos, hogy gyakran nézünk magyar TV-t. A sima alapcsomagban ugyan nincs benne, és a digitális csomag is csak a Duna TV-t tartalmazza, de interneten nézhető az m1 és az m2 is online. Rákötöm a notebookot a TV-re és olyan mintha otthon a kanapéról néznénk a híradót, Bokros kollégát, vagy a minap egy Tom Hanks filmet néztünk (Kárhozat útján). Szóval magyar ügyekben tájékozottak vagyunk, most próbálom magam szoktatni a helyi híradóra is.

2009-01-25

Napsütés - séta

Végre egy hét után elállt az eső és szombaton már kikandikált a nap is. Lementünk a tóhoz, de akkor még elég hideg volt. Ma viszont már olyan ragyogó idő volt egész nap, hogy ebéd után elmentünk egy nagyobbat sétálni. Nemcsak mi voltunk így ezzel, mert rengetegen voltak az utcákon, parkokban (szinte tömeg:). Úgy látszik mindenkinek jól esett felmelegíteni magát a napon. Nagyon sok kerékpáros is volt, ami itt nem extra, mert én minden nap látok egy csomót amikor megyek németre. Alig várom már, hogy tavasz legyen és én is biciklivel járjak. Mondjuk, ha ekkora kerékpárút lenne Budapesten ott is biztos többen járnának vele. Reméljük jövő hétvégén is jó idő lesz és akkor elmegyünk Luzern-be vagy Apennzell-be. Bár jó ez a kis "tavasz", de azért szeretnénk egy havas hegyet is látni most már :)

Import

A legutóbbi bevásárláskor leragadtam a húsos pultnál. Szokás szerint az árat és az elállhatóságot figyeltem, hogy jó legyen még a kiszemelt áldozat a hétvégi főzéshez. A csirkemellnél nagy dilemmába kerültem, hogy az egymás mellett lógó két csomag miért is különböző árú? Az egyik ugyanis kb. 70%-al olcsóbb volt mit a másik. Először persze a lejáratra gyanakodtam, de nem mindkettő kb. ugyan addig volt jó. Aztán persze feltünt, hogy a csomagolás különbözik így rögtön gondoltam, hogy valami import cuccról lehet szó, de a hátulján nem láttam honnan való az olcsóbb. Aztán odaért Gábor és megfejtette a hatalmas rejtvényt, ugyanis a származási hely az elején volt feltüntetve kis betükkel, csak én nem vettem észre: Ungarn! Így a hétvégén magyar pipit ettünk:)

2009-01-24

Svájci TV angolul

Öröm boldogság. Rájöttem, hogyan lehet átkapcsolni a svájci csatornát angolra. Már korábban is megfigyeltem, hogy egyes filmeknél kiírják, hogy az 1-es csatornán németül a 2-esen meg angolul lehet nézni, de azt hittem, hogy ez csak a digitális adásra vonatkozik. Ma viszont kiderítettem, hogy a sima hagyományos adás is olyan, hogy a kép mellett két csatornán adják a hangot (részletek itt), egyiken németül, másikon meg általában az eredeti hangot adják, ami 90%-ban angol. Már csak az volt a kérdés, hogy a mi kis TV-nk alkalmas-e a második csatorna vételére. És igen! Megtaláltam a gombot, amivel átkapcsolhatok a második csatornára, így ma este már angolul néztük a Gyűrűk Urát. Nem mellesleg innentől kezdve a Simpsonst is angolul nézzük majd. :) Megoldott az a probléma, hogy Anikó nem érti a svájci adást, és az is, hogy én meg hiányoltam az angol adókat.