2009-02-26

A karnevál vége

Kedden volt vége a karneválnak, amikor is elégették az itteni boszit aki egyébként jegesmackó. Elmentünk mi is Gáborral megnézni hogyan is lesz a télnek vége. Volt megint fúvós-dobos menet, zászló pörgetés-dobálás meg minden féle cifra verses mondóka, amit persze nem értettünk :) Ja meg énekeltek is valami dalt amivel biztos elűzték a telet és utána pedig meggyújtották a boszit. A legjobb a vége volt, mert a boszi nemcsak elégett, de beindította a rakétákat is, úgyhogy egy jó kis tűzijátékot nézhettünk közvetlen közelről, merthogy kb. a fejünk fölé lőtték. A nép utána még átvonult egy másik térre hallgatni a zenészeket mi pedig hazamentünk. Itt még egy kép a megnyitó naphoz, amikor is reggel beöltözött kicsi-nagy és mint látjátok én gyorsan egy napocska álarcot kreáltam magamnak (azért Emili szörnyfejénél jobb nem?).

2009-02-24

Mi a Globalizáció?

Globalizáció az, amikor egy magyar munkavállaló Svájcban dolgozik indiaiakkal, törökökkel és németekkel, illetve pont ma éppen otthon dolgozik, mert van olyan, hogy Home Office. Szóval ott ül Svájcban egy lakásban, és miközben az exjugoszláv és olasz szomszédai dübörögnek, ő bekapcsolja a televíziót, átkapcsol egy török / albán / horvát csatornára, ahol éppen egy betelefonálós műsor megy, amely műsor stúdiója pedig nagy valószínűséggel Budapesten van. Továbbiakért kattints ide meg ide is. Mára ennyit.

2009-02-22

Festés

Még első héten mielőtt elkezdődött a német vettünk egy képet nekem festeni. Gondoltam kipróbálom ezzel az előre rajzolt cuccal (lehet ilyet otthon is kapni kezdőknek), hogy milyen is ez a vászon amit itt lehet venni a Bau&Hobby-ban - jó-e hozzá a saját akryl festékem, meg ilyesmi. Az ötlet onnan jött, hogy biztos unatkozni fogok és majd akkor elfestegetek itthon, úgyis kell pár kép a lakásba. Ebből persze az lett, hogy nekiestem még anno és most kb. két hónap múlva befejeztem, mert már nem bírtam nézni, hogy félkész. Szerintem persze ronda (Gábor akarta a virágosat venni), de én mindig így vagyok ezzel. Sebaj a konyhába jó lesz, meg legalább megjött megint a kedvem a festéshez, úgyhogy a következő absztrakt a hálóba biztos jobb lesz :)

Hazai ízek

A tegnapi tömény csokis cucc után részemről besokalltam és ma reggel gondoltam valami sósat ennék. Felbontottam a jó kis téliszaláminkat amit most hoztunk :) Nem is értem hogyhogy nem nyúltunk még hozzá! Meg kell hagyni hiányoztak ezek a hazai ízek, meg egyébként is régen nem ettem már téli szalámit, úgyhogy itt volt az ideje. Utána még egy kis rudi és az ember már otthon is érzi magát :) Azért a rudiról annyit, hogy hoztunk ki 3 csomaggal de már csak 3 darab maradt :( Mielőtt hazamentünk még úgy voltunk vele, hogy annyira nem is hiányzik van itt más édesség meg ilyenek. Otthon se csaptam le rá rögtön, no de most hogy az ember már újra belekostól nincs menekvés! Küldjetek még!!!

2009-02-21

Brownie sütés

Egyszer már írtam, hogy rászoktunk a tömény csokikra, és csokis sütikre csak sokallottam értük a pénzt. Ezért kitaláltam, hogy sütök házilag brownie-t. A neten kerestem receptet, a szombati vásárlásnál megvettük a hozzávalókat, majd délután nekiálltam a sütésnek. Egyedül akartam csinálni, próbáltam Anikót kizavarni a konyhából (nem sok sikerrel), de végül jó volt, hogy ott volt. Konyhai tapasztalatával támogatta a közös ügyet. A süti tulajdonképpen tömény csoki és cukor keveréke és elégedettek vagyunk, mert jól sikerült. A külseje keményebb, a belsejében pedig még olvadt volt a csoki. Jó tömény és laktató, első nekifutásra a tepsi negyedénél feladtuk. Itt még langyos, és olvadt a belseje. Ronda és finom. Nyam-nyam.

Mosógép bedöglött

Szerdán arra jöttünk vissza, hogy nem lehet mosni, mert a villanyórába nem lehet pénz bedobni. Csütörtökön indult a telefonálgatás, először valami faszi kijött, és fúrt kalapált, majd jött a ház könyvelője, hogy kiürítette a perselyt, de az sem segített. Végül péntek este újra kijöttek, és szétszedték a villanyóra pénzbedobó részét, most egy nagy lyuk van a helyén (ideiglenesen moshatunk pénz nélkül amíg találnak egy szerelőt aki megcsinálja). Meg is kértek minket arra, hogy mossunk egyet gyorsan, hogy lássák, működik e a dolog. Működött. Mi örültünk, hogy végre moshatunk, ők meg elmentek, majd az óra úgy vette, hogy belé csak egy érmét dobtak, ezért fél óra után megint lekapcsolt. Ekkor már nem örültünk. Végül fogtam egy drótot, egy fogót, és egy csavarhúzót és kiügyeskedtem hogy tudjunk mosni. Bizonyos szögben be kell nyúlni a csavarhúzóval, beakasztani, tekerni rajta egyet és akkor van ismét áram, fél órára. Többször ismételve, többször fél órára. Szóval újra tudunk mosni. A szomszédék is akartak mosni, de nem tudom hogy ők is rájönnek-e a dologra. Azért kiírtam nekik egy papírra.

2009-02-19

Karnevál :)

Ma kezdődött az itteni karnevál. Így ma nem volt német óra, hanem a csoporttal közösen elmentünk reggel megnézni milyen is a karnevál a városban. Nekem nagyon tetszett, mert mindenki be volt öltözve öreg-fiatal, kövér-sovány szóval tényleg mindenki. Nem csak úgy immel-ámmal hanem úgy rendesen. Tegnap még én is néztem, hogy milyen álarcot vagy öltözéket vehetnék, de akkor csak a szokásos gagyi dolgokat láttam a boltban (kalóz, tehenészlány, ördögszarvas hajpánt és társaik amik otthon is vannak). Ebből kiindulva azt gondoltam kevésbé lesz színvonalas a dolog. Viszont a helyiek nagyon kitettek magukért, látszik hetek óta erre készülnek. Kicsit olyan volt mint Velence csak németesebb :) Voltak dobos-fúvós zenekarok akik vonultak az utcákon. Lovagok mozgó várban:
Sok ember az itteni tradicionális jelmezben volt, ami valami filcszerű anyagból készül mindenféle színben és a kabáton meg a nadrágon több helyen is csörgők vannak. Volt akinek kakasszerű sapija is volt hozzá. Jól nézett ki, bár Alex a tanárom szerint iszonyat drága így az a szokás, hogy családon belül öröklik a ruhát.
Aztán a polgármester hivatalosan is megnyitotta a bulit és kezdetét vette a nagy eszem-iszom. Főleg iszom, mert -5-ben azért kellett valami fűtőanyag is. A város szerintem meg is nyerte a "legkorábbi időben-legtöbb fiatal-legjobban berugó" címet, de nem volt gáz. Mivel a többség nem dolgozott és iskola sem volt ezért elég sokan voltak már reggel is az utcán a hideg ellenére. A karnevál hétfőig tart és lesz még sok minden, lehet hétvégén megnézzük Gáborral is mit tudnak még mutatni a helyiek!