2009-03-30

swisstrains.ch

Anikô ma utrakelt Zürichbe, én pedig a www.swisstrains.ch oldalon éloben nézhettem, hogy merre jar éppen a vonat. Igaz, hogy a vonat helyzetét csak a menetrend, és nem élo GPS adatok alapjan szamolja ki, de mivel a svajci vonatok pontosak, ezért a térkép is az. Kicsit Transport Tycoon feeling.

2009-03-29

Macskalétra

Az alábbi deszkapallók rendeltetése ismeretlen volt, nem értettük miért támasztanak a társasházak oldalához ilyen tyúklétra szerű izéket, aztán az egyiken megláttunk egy macskát araszolni.

Update: és gondolom lehet ilyennel is kombinálni: Macskaajtó

Hétvégi képcsokor

Megint láttunk birkákat a városban (bár ezen már nem kéne csodálkoznom). Adott egy be nem épített telek, amiből egyébként sok van, jön a gazda az utánfutóval, letereli az állatokat, aztán a nap végén értük megy.
Hétvégén sütöttem brownie-t. Kicsit sósra sikerült, mert cukor helyett 30 dkg só került bele. Ránézésre egyébként szép volt, csak az első falatnak furcsa íze volt. Aztán jött Anikó és szépített egy rendes brownie-val, a sós pedig a kukában landolt. :(
Országimázs N: Ma Gyros lesz a kaja. Vettünk pitát, húst, zöldségeket és kerestünk hozzá fűszert is. Ekkor fotóztam a pusztaszószt. Úgy veszem észre, hogy itt menők az ilyen Puszta jellegű ungarische dolgok, olyan egzotikusnak számít, mint az indiai, mexikói, kinai, stb. konyha. És a németek (akiknek az "S" és a "Z" egymás utáni kimondása kicsit nehézkes) "SZ"-el írják a Pusztát.
Országimázs N+1: Simonyi űrutazásával nyitott ma a bluewin.ch, ami egy olyan oldal mint odahaza az origo vagy az index. Országimázs jellegét csökkenti, hogy itt elsősorban amerikai űrturista, a news.ch-n azt is hozzáteszik, hogy magyar származású.

2009-03-27

Autószervíz

Pár hete észrevettem, hogy a kocsi alatt szaporodnak a sötét pöttyök, mintha csöpögne belőle az olaj. Elvittem a helyi márkaszervizbe, nézzenek alá mi csöpög és honnan, közben meg reménykedtem benne, hogy nem vágnak át nagyon, csak kicsit.
Délután megyek a kocsiért, elmesélik, hogy a váltóból csöpögött az olaj, rajzolgattak is egy papírra. Leszedtek valami fedelet, megtisztították a csavarokat és hogy ez a legegyszerűbb megoldás, szerintük segíteni fog. Ha mégsem válna be, akkor komolyabban bele kell nyúlni. Menjek vele úgy 500 kilométert és meglátjuk, hogy bevált-e a dolog.
Kérdem mennyit kell fizetni. Mondják, hogy most semennyit. Először nézzük meg, hogy jó-e. Ha nem jelentkezek náluk egy-két héten belül, akkor úgy veszik, hogy sikerült megoldani a problémát, és küldik utólag a mostani kis beavatkozásról a számlát.
Meglássuk.
Folyt. köv.

2009-03-26

Ágyrács 2

Gábor ma este is ágyat szerelt. Most komolyan állítja, hogy meg lett oldva a probléma, jobban mint a múltkor.

Előzmények: Tegnap halasztódott az ágyrács szerelés. Gábor, szolidaritását kifejezve felajánlotta Anikónak, hogy cseréljenek helyet. Úgy is lett. Hajnalban aztán menetrendszerűen Gábor alatt is kiesett az ágyrács a keretből.

Ma este mindenki a helyén alszik. Ha pedig a mostani tuti javítás mégsem jönne be (értsd: pár nap múlva ismét kiesne az ágyrács), akkor a tarsolyában már ott lapul a B-terv is.

2009-03-24

ABAP turka

Harmadik napja, hogy debugolok. Van egy projekt, ahol találtak egy hibát egy olyan kódban van amit egy külsős faszi fejlesztett több mint egy évvel ezelőtt. Kedvenc tanácsadóm csak a képernyőn latja a hibát, de azt nem tudja, hogy a külsős faszi akivel korábban együtt dolgozott mit, hol és miért változtatott a kódon. A lényeg hogy most nem úgy megy ahogy kéne, ki kéne javítani. Persze se Design, se SRS, és meg csak egy kosza fennmaradt emailt sem találtak. Ilyen van a kódban:

LOOP AT lt_schedlines INTO wa_schedlines.
lf_index = sy-tabix.
wa_schedlines-quantity = lf_order_qty.
MODIFY lt_schedlines FROM wa_schedlines
INDEX lf_index
TRANSPORTING quantity.
ENDLOOP.

Ha cigiznek, akkor most kimennek rágyújtani, helyette csak blogzok. Debugger persze közben timeout-olt. Mégis cigizni kéne. Vagy teázni.

2009-03-21

Heti események

Olyan gyorsan telnek a hetek mostanában, hogy csak kapkodjuk a fejünket, hogy már megint péntek van. A héten megjött az igazi tavasz, amúgy rendesen napsütéssel 15 fokkal, ennek örömére kipróbáltam a bringát is. Meg minden nap sétáltam a parkban és rájöttem, hogy milyen jó is lent a tónál (olyan nyugis, bár én nem vagyok egy nagy meditálós fajta). Aztán csütörtökre az idő meg a kedvem is elromlott amiből az lett, hogy nagy bánatomban elküldtem 3 helyre az önéletrajzom. Nagy naivan eszembe se jutott, hogy talán válaszolnak is :) Pedig igen, úgyhogy be is paráztam rendesen, hogy most mi lesz most meg az angol szavak nem jutnak eszembe:) Keverem mostanság a kettőt. Sebaj válaszoltam a mail-re úgyhogy majd jövő héten lehet hívnak ez ügyben. Erre persze nem úsztam meg ennyivel, keresett egy másik csaj is, kénytelen voltam visszahívni. Így aztán túl vagyok az első fejvadászos beszélgetésen :) és persze a para is elmúlt. Bár az aktuális pozira nem vagyok jó (tényleg csak beküldtem:), de nagyon rendi volt a nő és ha lesz valami szólnak. Meg legalább kiderült mennyit kereshetnék, hm... hát tudják ösztönözni az embert. Apropó munka, lehet babysitterkedni fogok egy kicsit :) Még nem írtam, de neten rátaláltam egy itt élő magyar családra, akik csináltak egy egyesületet a magyaroknak. A gyerekeknek magyar ovi-suli, felnőteknek meg bulik. Még új az egész, de találkoztam a csajszival múlt héten és nagyon pozitív a dolog. Kiderült, hogy egész sokan laknak itt meg a környező kisvárosokban. Jövő héten lesz is valami találka ahol kicsit összeülünk vele meg még pár új emberrel beszélgetni. Jó lesz legalább tudunk ismerkedni :) Szóval ennek a családnak 3 gyereke van és megkérdezték, hogy nincs-e kedvem néha vigyázni rájuk. Jövő szerdán megyek kipróbálni a dolgot, bár nem igértem semmit hisz eddig még csak unokaöcsire vigyáztam, meg aztán 3 gyerek mégis csak 3 gyerek, de megpróbálom. Lehet beletörik a bicskám :)