2009-06-25

Izland 0

Egy nap ami kettővel felér:
- Gábor Bernben ébred, 8-ra bemegy dolgozni, 9-re már bent is van
- Délelőtt knowledge-transfer az őt váltó kollégának
- Délben irány haza, 200 Km autópályán esőben
- Kaja, utolsó simítások a csomagokon, zuhany, és még egy Simpsons is belefér
- 6-kor indulás a Bodeni tóhoz a friedrichshafeni reptérre
- Eső, tömeg, dugó, útfelújítás, terelés, idegeskedés
- Reptéren check-in, nagybőrönd 20,5 kg, kabinpoggyász 12,5 amiért problémáznak, sorfeltartás, pakolás, végül megy az is a raktérbe
- A friedrichshafen-i reptér béna szar: van egy órás késés, nulla tájékoztatás és géphez saját lábon történő kigyalogolás
- A gép jó nagy, de Gábor aggódik a kora miatt amikor felfedezi a megsárgult plafonba épített sarkítatlan képcsövű CRT televízió készüléket- A gép felszáll, a napnyugta szép a felhők felett
- Teszünk egy kitérőt Frankfurtba, ahol van egy rövid stopver, közben besötétedett
- Éjfél körül végre indulunk Izlandra, 3 óra menetidőt jósol a kapitány
- A kapitány egyébként british angol, az elsőtiszt orosz, az utaskísérők pedig izlandiak
- Közben erősen északnak és nyugatnak tartunk, mindezt a nyári napforduló közelében, szóval 3 óra alatt a tök sötét éjszakából újra felkel a Nap, nyugaton hajnalodik, és Izlandon már világosban szállunk le, helyi idő hajnali 1, biológia óránk szerint hajlani 3 , és közben világos van, ami hülye érzés- És ennél sötétebb már nem is lesz az éjszaka során
- Bérató átvesz, majd irány Keflavik, a reptér melletti falu ahol megalszunk az este
- GPS nincs (csak Garminhoz találtam Izland térképet), térkép nincs, de sebaj, Anikó tudja az utat, nem is kell nekünk GPS
- Azaz mégse tudja az utat, illetve tudta, csak az első benézett sarok után borult a nagy terv (átkozódás) közben Gábor szoktatja magát a kézi váltóhoz (jól megy neki: amikor elég hangosan bőg a motor, akkor eszébe jut, hogy ez magától nem fog feljebb váltani)
- Fél óra reménytelen autókázás hajnali 4 kor (belső óra szerint) egy kihalt idegen városban, amikor az ember inkább már aludna egyet, nem olyan jó móka (átkozódás és már szitkozódás is), ezért felhívjuk a szállást
- Vendégház tulaja rendes csávó, nem kezdi el magyarázni, hogy "jobbra és akkor aztán balra", hanem kijön elénk a kocsijával
- A vendégház jól néz ki, mintha egy IKEA katalógusból ollózták volna ki a szobát, a fürdő és a konyha közös, de reggel úgyis megyünk tovább, a szoba meg tényleg király
- Keflavik kicsit amolyan skandináv-amerikai keverék: rácsos utcaszerkezet, ex-amerikai légibázis, széles kihalt kertvárosi utcák, carport, kosárpalánk, és rengeteg nagy batár amerikai kocsiEgyébként ha Izlandon születtünk volna, akkor most úgy hívnának minket, hogy Aniko Janosdottir és Gabor Josefsson

2009-06-22

BErne, LSMW, Bob

Masodik hetet toltom Bernben, azon a bizonyos projekten amire eladtak mint LSMW expertet, ugy hogy a projekt elott egy nappal kaptam egy 100 oldalas LSMW doksit. A fonok mondta, hogy ne fossak, a tobbiek majd segitenek (takargatnak), mellesleg az "Ugyfel" ugy tudja, hogy LSMW expert vagyok (elso nap ugy is fogadtak, hogy "sok jot hallottak rolam" (hubazz, vajon kitol)) es nem lenne baj, ha megoriznem ezt az image-t (kosszbazz). Hallottam mar korabban is szotrikat, hogy valakit ugy adnak el projektre, hogy lovese sincs a dologrol, aztan majd elesben valahogy beletanul, de ezt amolyan indiai dolognak tarottam, nem hittem volna, hogy velem is megtortenhet. Igy jar akinek, bizniszmen a fonoke. Az elso ket nap horror volt, a lebukast megusztam, es az LSMW-be is belejottem, sot, meg elegedettek is velem. Kideiritettuk, hogy az ugyfel oldalan is kilog a lolab, ok is felelosek a kesesert, hianyzik a customizing es hasonlok, igy mar nem kenhetik rank a dolgot. Azota lenyugodott a legkor, ismet a politikusokon a sor.

Extra hir: Mar megfigyeltem, hogy a svajciak szeretnek koran kelni (nem is igazi informatikusok ezek) + a management atkapcsot kezivezerlos monitorozos uzemmodba = minden reggel 8-kor statusz meeting van. Nekem nem kell mennem, de paran tolunk is szivnak vele. Utalhatnak amikor 9-10 korul beerek, igaz, hogy utana maradok este 8-9-ig, mert melo van. Kozben nincs se netezes, se duma, se pihi, nyomjuk estig.

Ami engem illet, holnap itthagyom az egesz projektet, es nem is banom, stresszes het volt az elozo. Hazamegyek, onnan meg a repterre, es megkezdjuk 1 hetes szabadsagunkat Izlandon. Ha lesz net es kedvunk akkor bologolunk onnan is, ha nem, akkor nem. Addig is egy kis oldskul szellemi taplalek:

2009-06-20

Csokikosár

Valaki bevásárolt a Coop-ban csokiból.Ez persze csak vicc, az árufeltöltő személyzet tologatta így a csokikat, mi meg arra gondoltunk, hogy kigurulunk vele a pénztárhoz.

2009-06-18

Autopalyazar

Jo deszantos programozo modjara megint atdobtak Bernbe, ami nekem nagyon nem hianyzott, mert megszoktam a elmult par honapnyi lazazast meg home office-ozast. Lehet megint ingazni, es autopalyan falni a kilometereket.

Ma reggel a kovetkezo dolog tortent. Megyek Bernbe, autopalyakeresztezodes jon, ezrt a mi autopalyank ket savja leszukul egyre majd valahol a tavolban, hogy felvezessenek minket a masik autopalyara. A lenyeg, hogy dugo van, a sor feltorlodik odaig ahol meg ket sav van. Emberek gyulekeznek a kulso savban, a belso meg tok ures. Lehet vitatkozni arrol, hogy ilyenkor bukosag-e a belso savban elore menni koppanasig es ott besorolni, avagy birkak-e akik a kulsoben beallnak a sorba. Az emberek tobbsege beallt a kulso savba (en is), es vart a sorara, amikor majd egyszer feljuthat a masik autopalyara. Persze ha valaki belul elore megy akkor amiatt a tobbieknek annyival tobbet kell varnia, ha sokan mennek elore akkor sokkal tobbet kell varnia. Azert itt is van aljanep, meg kulturalatlan nemetek es osztrakok akik nem atalottak a belos savban elore sunnyogni. Tehettek ezt addig, amig egy faszi a nagy dog Dodge-aval be nem allt a belso savba. (Ugye mindekinek beugrik az index altal is sulykolt bunko + fukszos + kopasz + tahoparaszt + ujgazdag sztereotipoa ha meglat egy ilyet ni, mint ez itt) Elotte volt a szabad belso sav, de nem jott elore, csak lefogta a belso savot, hogy aztan tovabb cammogjon belul a kulso sav tempojaval. Mogotte meg feltorlodott a sor. Gondoltam mindjart folyni fog a ver, de nem tortent semmi. Nem volt anyazas, dudalas, kocsibol kiszallas, semmi.

2009-06-15

Budapest

Itthon vagyok csütörtök este óta. Sok mindent csináltam az elmúlt pár napban, de mégsem érzem olyan sűrűnek a programot mint máskor. Egy viszont biztos, furcsa itthon lenni. Főleg Gábor nélkül és abban a tudatban, hogy lehet legközelebb csak karácsonykor leszek ilyen sokat itt.
Távirati stílusban a következő dolgok történtek:
- férjhez adtuk egyszem Esztónkat, amit sikerült is megkönnyezni :)
- itthon meleg van, iszonyú nagyok a fák, kinőtt az új fű és érik a meggy
- anyu főztje még mindig a legjobb
- megdöbbentően sok az ember a bkv-n és koszos a keleti
- jó találkozni a barátokkal
- más már a ház, a szoba, a régi ágy.... de 20 év rutinnal még mindig feltalálok sötétben a lépcsőn.

2009-06-14

Macskanyelv

Macskanyelv is kapható Anikó nagy örömére. Németül: Katzenzungen, svájci németül: Katzenzüngli, pl. ilyen különbségek vannak a két nyelv között.

2009-06-13

Kevin a Sztár

Hosszú lenne leírni, hogyan lyukadtam ki ide, a csávó a végén a tükörben olyan mint a régi architect-ünk, mindegy, ez a reklám tetszik, és a zenéje is bejön

Itt a teljes szám

FEEL LIKE A STAR

in the morning, in the evening, whenever you need me i got time,
be it home, be it far, be it heaven, i will come,
i know forever you will be mine...
i feel like a star

let it shine, let it rain, let in snow, i dont mind,
i am a pisces, you're a cancer
baby believe me, that's a sign...
i know we are one of a kind
i feel like a star.

with your love my core is burning
i feel like a star
for as long as the world is turning
i'll be your man till the end of time
you're always on my mind
i feel like a star

the way you look, the way you talk, the way you walk chill my spine
i know you keep me on my prime
i feel like a star

be it home, be it far, be it heaven, i will come...
in the morning, in the evening, whenever you need me i got time,
i know together we'll be fine
i feel like a star...

Müzik: Yosun Müzik - Fatih Aygün & Korhan Uran