2009-07-28
Melo 1000el
Ismet Bernben vagyok, es melo van 1000el. Ez azt jelenti, hogy mar harmadik hete tart a 12 orazos idoszak, de ma meg erre is ratettem egy lapattal, 13.5 ora lett a mai nap vege. Reggel 7-tol este fel 9-ig. Holnap csak konnyed 12 ora lesz. Az itteni fonok egyebkent mindig, igy ma is, mar elottem bent van, es amikor en hazamegyek akkor még bent van. Kivancsi vagyok, hogy o mennyit dolgozhat egy nap. Hazafele aztan rajottem, hogy lehet, hogy haza se megy.
2009-07-22
Augusztus 1
Tegnap sétáltam hazafelé és több helyen láttam bódékat, amikben tűzijátékot árultak. Rájöttem, hogy ez már Augusztus 1-re szól, ami olyan nemzeti ünnep itt mint nálunk a 20-a. Azt tudtam, hogy Schaffhausen-ben ilyenkor a vízesésnél nagy tűzijátékot tartanak, de azt nem hogy ennyire népszerűek a házilag vehető kis kézi rakéták is. Kicsit olyan ez mint nálunk szilveszterkor, hogy előtte pár nappal lehet venni ilyesmit a kijelölt helyeken. Így aztán el is gondolkoztam, hogy hová is kellene menni elsején, hiszen sok helyen tartanak bulit ez alkalommal. Aztán itthon a Coop újságot lapozgatva, találtam egy csomó "vackot" - rakétát különböző színben-méretben, lampionokat, konfettit. Úgy látszik itt a népek teljesen rá vannak kattanva ezekre. A svájci zászlós cuccokról nem is beszélve (amit most akciósan megszámítanak), például vehetünk feles poharat, vagy eldobható papírtányért amin a svájci hegyek láthatók. Hát nemzeti tudat az van itt is dögivel. Meglátjuk mi lesz majd aznap.

2009-07-21
Megerosites
ABAP turka 2
Egyszer mar volt ilyen, de ez se rossz.
bal_t_msgh-ban van mondjuk 100 entry, az elso kb. 10-hez tartozik IT_BALHDR elso bejegyzese, a kovetkezo kb. 10-hez IT_BALHDR masodikja passzol es igy tovabb.
LOOP AT bal_t_msgh INTO balmsghndl.
AT NEW LOG_HANDLE.
WF_COUNTER = WF_COUNTER + '1'.
LOOP AT IT_BALHDR INTO WA_BALHDR.
IF SY-TABIX = WF_COUNTER.
MOVE WA_BALHDR-EXTNUMBER TO WF_EXTNUMBER.
EXIT.
ENDIF.
ENDLOOP.
ENDAT.
CALL FUNCTION 'BAL_LOG_MSG_READ'
EXPORTING
i_s_msg_handle = balmsghndl
IMPORTING
e_s_msg = bal_s_msg
E_TXT_MSGTY = dm_msgtyp
e_txt_msg = text.
* Only MsgType 'Error'
if dm_msgtyp = 'E'.
* Create ALV List
MOVE bal_s_msg-MSGTY TO WA_OUTTAB-MSGTY.
MOVE WF_EXTNUMBER TO WA_OUTTAB-EXTNUMBER.
MOVE balmsghndl-MSGNUMBER TO WA_OUTTAB-COUNTER.
MOVE WF_DATE3 TO WA_OUTTAB-DATE.
MOVE WF_TIME2 TO WA_OUTTAB-TIME.
MOVE TEXT TO WA_OUTTAB-TEXT.
APPEND WA_OUTTAB TO IT_OUTTAB.
endif.
ENDLOOP.
bal_t_msgh-ban van mondjuk 100 entry, az elso kb. 10-hez tartozik IT_BALHDR elso bejegyzese, a kovetkezo kb. 10-hez IT_BALHDR masodikja passzol es igy tovabb.
LOOP AT bal_t_msgh INTO balmsghndl.
AT NEW LOG_HANDLE.
WF_COUNTER = WF_COUNTER + '1'.
LOOP AT IT_BALHDR INTO WA_BALHDR.
IF SY-TABIX = WF_COUNTER.
MOVE WA_BALHDR-EXTNUMBER TO WF_EXTNUMBER.
EXIT.
ENDIF.
ENDLOOP.
ENDAT.
CALL FUNCTION 'BAL_LOG_MSG_READ'
EXPORTING
i_s_msg_handle = balmsghndl
IMPORTING
e_s_msg = bal_s_msg
E_TXT_MSGTY = dm_msgtyp
e_txt_msg = text.
* Only MsgType 'Error'
if dm_msgtyp = 'E'.
* Create ALV List
MOVE bal_s_msg-MSGTY TO WA_OUTTAB-MSGTY.
MOVE WF_EXTNUMBER TO WA_OUTTAB-EXTNUMBER.
MOVE balmsghndl-MSGNUMBER TO WA_OUTTAB-COUNTER.
MOVE WF_DATE3 TO WA_OUTTAB-DATE.
MOVE WF_TIME2 TO WA_OUTTAB-TIME.
MOVE TEXT TO WA_OUTTAB-TEXT.
APPEND WA_OUTTAB TO IT_OUTTAB.
endif.
ENDLOOP.
2009-07-19
Lost
Nem vagyok egy nagy sorozatnéző, láttam a Jericho és a Heroes első évadját, az előtt a meg Dallast és a Szomszédokat, így aztán a Lost is kimaradt az életemből. Amikor anno elkezdték játszani, azt volt róla a benyomásom, hogy ez valamiféle Robinson történet, lezuhannak egy szigeten és utána afféle túlélős bénázásról szól az egész. Kunyhóépítés és horgászás. Hát nem, van benne minden amit az összeesküvés elméletekben is csípek, titokzatosság, misztikum és fordulatok persze, hogy a néző leüljön megnézni a következő részt is. Hogy tévedésben éltem, arra az index egyik áprilisi cikke világított rá, így május elején megnéztük az első évadot, most péntekre pedig eljutottunk az 5. évad végére, és várjuk a folytatást, a 2010-es befejező 6 évadot. Csak azt sajnálom, hogy nem egy évvel később eszméltem rá minderre, amikor már a 6. éved is nézhető, mert így most nekem is várnom kell az újabb részekre, vigasztalásul pedig maradnak az olyan összesküvéselméletek, mint a nácik titkos bázisa az Antarktiszon, és a náci UFO-k, vagy az utánuk küldött titkos amerikai hadművelet, éssatöbbi. Na meg persze a hogyvolt blog, Juliska kopácsolása, és utána a szokatlan fehér főcím.
2009-07-16
Jogsi
Mielőtt kijöttem megújítottam otthon a jogsimat, de egy év után le kell cserélni kintire. Bizony, már lassan egy éve... Múlt hét pénteken bementem a Strassenverkehrsamt-ba, ami kb. amolyan helyi közlekedésügyi hivatal. Előtte voltam szemvizsgálaton. Német kollégák szemorvoshoz mentek, de a papíron az állt, hogy jó a CH Optikus aláírása is, így ebédidőben bementem egy helyi "Ofotértbe" (Vislab) ahol 15 CHF-ért 5 perc alatt elintézték a dolgot. Strassenverkehrsamt-ban papír + fénykép + magyar jogsi leadás, és két nappal később a postaládában figyelt a svájci jogsi. Volt mellette egy csekk 140 CHF-ról, ami kicsit mellbevágott, mert kb 60-ra számítottam, de arra még rájött 80 CHF ügyintézés. Sebaj, kezdem szokni, hogy ez egy drága ország.
Berne
A berni projekt eléggé halálos, de erről majd később írok. A jó hír, hogy legalább gyűlnek a túlórák, és a héten még a céges lakást is sikerült megúsznom. Helyette a Hotel Astoriaban voltam, ahol már egyszer aludtam, de ha rajtam múlik akkor többé nem fogok. Az ágy egy kifeküdt teknő, csak sötétítőfüggöny van, parkolóhelyet nem lehet foglalni, a nyári 30 fokban a takaró egy téli paplan. A TV-t ügyesen az ágy fölé applikálták, ami engem zavar, másrészt csak a fürdőszoba ajtajából lehet kényelmesen nézni. Ha internetezni lenne kedve az embernek, akkor van a fizetős Swisscom net (hol van már Izland meg az ingyennet...), ha áram kéne a notebooknak, akkor van egy konnektor a bejárati ajtónál, egy a plafonon(!), egy meg a másik sarokban, de az ágy alá / mellé sajna nem jutott. Pozitív viszont, hogy a falra tettek képet és van designos világítás is. Hát ez ilyen volt, erről ennyit.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
