2009-08-31

Francia Svájc a fondü hazája

Hétvégén tettünk egy rövid kirándulást Svájc francia részébe és újabb élményekkel gazdagodtunk. Meglátogattuk X kollégáékat, akiknek ez úton is köszönjük a vendéglátást! Nagyon jól éreztük magunkat és gyönyörű helyeken jártunk. Megnéztük Gruyeres-t a "fondü" sajt hazáját, aminek még az az érdekessége, hogy nemcsak a középkori vár, hanem a benne lévő házak is megmaradtak eredeti formájukban.


Utána Chillon vára felé vettük az irányt, ami egy kis sziklaszigetre épült vizivár. Nemcsak jó állapota és a festői környezet miatt érdekes, de történelme is kalandos. Ráadásul magyar leírás alapján járhattuk be a sok-sok udvart, termet, tornyot.


Végül, de nem utolsó sorban pedig megnéztük Genfet, ami kisebb mint Zürich, de szerintünk sokkal de sokkal hangulatosabb. Kicsit olyan mintha az ember egyszerre volna Párizsban és a Riviérán (bár ott még nem jártunk, de kicsit ilyennek képzeljük). A régi városrész nagyon hangulatos a tópart pedig telis-tele van gyönyörű épületekkel, luxus szállókkal, vitorlásokkal. A környezetet pedig a hegyek teszik még festőibbé a Mont Blanc-al a háttérben.




2009-08-28

Elemcsere

Elemcsere témában tovább kutattam, az alábbi lehetőségek voltak:
- központi szervizbe beküldős, 2 hetes várakozási idővel
- luxusórásnál 1 órás elemcsere inkluzíve belső tisztogatás, tömítéscsere - félek kerülne annyiba mint maga az óra
- gagyiórásnál 10 CHF-ért elemcsere 5 perc alatt, cserébe a a gyári vízállóságot nem garantálja
A megrendelést az utolsó nyerte.

1 éve CH

Bizony, ma egy éve...

Leszallt a gép Zürichben, utana mentünk atvenni a lakast az ingatlanostol, utana meg irany az IKEA...

2009-08-25

Hotelablak

A hotelszobam a harmadikon van es amikor kinyitottam az ablakot hogy szellozon kicsit a szoba, a rajta levo szunyoghalo keretestul kizuhant. Eloszor csak szep lassan komotosan elkezdett kifele dolni, majd gyorsan eltunt a sotetesegben. Egy masodpercig csak fuleltem, hogy agyoncsapott-e valakit, de nem. A fuben landolt, es epp nem volt senki az ablak alatt. Aztan lementem recepciora es szoltam, hogy majd ne lepodjenek meg ha valamit talalnak a fuben.

2009-08-23

Tejben-vajban

A múltkori appenzelli képek közül ez kimaradt: lehet kempingezni meg tejben vajban fürdeni a Seealpsee mellett. A képet direkt nagyban töltöttem fel, hogy el lehessen olvasni a svájci német üzenetet. A Molkebad egyébként 35-40 fokos tej-víz keverék, ellátja a bőrt tejzsírokkal, hamvassá teszi, javítja a folyadékáramlást éssatöbbi. Google: Molkebad.

2009-08-22

Pilatus 2

Múlt hétvégén felmentünk Dórival meg Krisztiánnal a Pilatusra. Az időjárás kegyesebb volt mint a múltkor, tiszta volt az ég és el lehetett látni a Jungfrauig is.Mikor felértünk történt egy baleset. Egy siklóernyős felszálláshoz készülődött, majd annyit láttam, hogy az ernyője a teraszon a látogatók között, huhogás, a fickó meg az épület alatt fekszik, valószínűleg nekicsapta a szél az épület oldalának. Na ezért van az, hogy ez a sok ember itt nem a hegyekben gyönyörködik.Aztán jött a mentőhelikopter és ismét özönlött a tömeg, hogy az első sorból lásson mindent, hátha a helikoptert is közéjjük tolja egy széllökés - akkor tutira bekerültünk volna a híradóba.Lefelé menet észrevettünk egy táblát, mely szerint jegy nélkül utazni "unfair". Nem törvénytelen, nem az XX paragrafus, rendelet vagy az utazási szabályzat megsértése, hanem "unfair". Figyelem, a BKV viszonylatain érvényes menetjegy vagy bérlet nélkül utazni illetlenség és nem korrekt dolog!

Óra elem nékül

Van egy Casio karórám és kimerülőben van benne az elem. Cserélni kéne, amivel odahaza nem volt gondom soha, Doxaföldön viszont más a helyzet. Itt voltam 2 plázában, Zürichben meg Bernben (Glatt + Westside), és úgy látszik itt kétféle órabolt van. Az egyikben Swatch-ot meg Swiss Mitary-t árulnak, a másikban meg 1000 CHF-től kezdődnek az órák. Kérdeztem a Mister Minit-ben is, ahol árulnak ugyan elemet, csak az óra hátulját nem tudják levarázsolni, mert valami spéci "6 pontos nyitó" kell hozzá. A Coop melletti egyik boltban viszont tutira láttam Casio órákat. Ma voltam ott is, de elemcserével nem foglalkoznak, viszont szívesen beküldik cserére, ami 2 hét. Huhh, azt inkább nem. Erre javasolták, hogy nézzek körül a főutcában, ott vannak órások. Főutcát végigjártam, van 3 órás az exkluzívabb fajtából. Szerintem hülyén néznének rám, ha a beállítanék a Beritlingek, Omegák meg IWC-k közé, hogy, csókolom, van nekem ez az lenézett japán tömegtermékem, cseréljenek benne elemet. Anikó szerint ez nem ciki. Gondolom ő egy Trabival is bemenne a Bentley szalonba, hogy futózzák neki a gumikat, még talán egy kis borravalót is csúsztatna mellé.