2009-11-30

Havazik

Megjött az első hó

2009-11-28

Családon belüli erőszak

Reggel épp a legszebb álmomat aludtam, amikor azt álmodtam, hogy a bal szemgolyóm gömb helyett tojássá deformálódik, és ez egyrészt sehogyan sem illett bele az álmom addigi menetébe, meg egyébként is egy rémisztő hülyeség. Aztán egy tompa puffanás kíséretében belém hasított a felismerés, hogy Anikó könyöke telibe találta az arcomat és nyomakodik lefelé a szemgödröm aljára. Mindez egy tizedmásodperc alatt lejátszódott, bekapcsolt a vegetatív idegrendszer, ugrottam és felébredtem. Még fél percig fetrengtem az ágyban a fájdalomtól, aztán leellenőriztem, hogy még mindig van kép, majd kimentem a fürdőbe, megnéztem a tükörben is. Az instant vakságtól megmenekültem, de elhatároztam, hogy ha monoklim lesz, akkor köv. héten otthon dolgozok. Már régen nem ébredtem fel ilyen gyorsan.

2009-11-25

Bulvár - Berni medveverem

A berni medveverem a város egyik nevezetessége, és most sajnos kikerült az újságok címlapjára. Hétvégén egy szellemi fogyatékos bemászott / beesett a medvéhez, ami aztán (megijedt és) rátámadott, végül a rendőröknek le kellett lőnie. Az ember túlélte, a medve viszont pár napig életveszélyben volt. Svájc lélegzetvisszafojtva várt, hogy mi lesz a macival. Mentek a levelek, mézet is küldtek neki és a Facebook-on is beindult a dolog. Az emberrel azóta nem sokat foglalkoznak, inkább a medvéről esik szó, mert nem ő volt ludas, mégis ő van életveszélyben és a közvélemény inkább őt sajnálja. Itt még küzdöttek az életéért, és tényleg sajnálatra méltó:Aztán ma jött a hír, hogy a medve túl van az életveszélyen. Az újság még azt is írja, hogy a berni medveverembe idáig öten másztak be, ebből 4-en nem élték túl a találkozást. A rendőrség nem tervez különösebb biztonsági intézkedéseket bevezetni, mert aki eldönti, hogy bemászik, azt úgyse tudják megállítani. Teljesen lerácsozva meg szarul nézne ki gondolom a gödör. Pedig a medvék érdekében lehet, hogy jobb lenne, mielőtt megint bemászik hozzájuk valami állat, és megint le kell őket lőni. Sok turista volt a helyszínen a támadásnál, és dokumentálva lett az eset. Vannak fotók, és video is, ami annyira sokkoló, hogy nem hozták nyilvánosságra. Most pedig lehet vitatkozni a dolgon, ki a felelős, kit kéne sajnálni, le kellett-e tényleg lőni, és hogy mit kéne most tenni. Akinek a fenti medve cuki volt az nézze meg ezt is:

2009-11-24

Kocsi vizsgaztatas

A kocsi ma megbukott a muszaki vizsgan. Na jo, hivatalosan csak "talaltak par dolgot, amit meg kell csinaltatni, es utana kerhetek uj idopontot", de ez magyarul azt jeletni, hogy bukta. Van meg par honapom elintezni a dolgokat, de jo lenne meg iden tulleni rajtuk. Itt a hibalista:
- a kezifek emelesi magassaga tul nagy
- elso fektarcsakat cserelni kell, minimum 25 (millimeter gondolom) kell hogy legyen, nekem 24.7 a jobb es 24.7 a bal, percizek annyi szent, (a jo hir hogy legalabb szimmetrikusan kopnak)
- a teli gumik nem gyari felniken vannak, hanem külön alufelniken. na, ez igy nem helyes, eredeti volvo felniken kene lenniuk, vagy ha nem azokon vannak, hanem csak ugy veszek felniket, akkor ket dolog kellene meg plusszban: 1) igazolas arrol, hogy passzolnak a kocsi tipusahoz 2) gyartoi garanciapapir vagy micsoda (Herstellergarantie) Nekem egyik sincs. A kocsihoz anno "csak" kaptam extrakent a plussz felniket, én meg naivan azt hittem milyen jo, elég ha "csak" hasznalom oket. Papir nem votl roluk, szamla sincs, garancia, ha meg volt is rajuk valaha, szerintem mar reg lejart. most vagy kell szereznem garancias papiros felniket, vagy a Volvo felnikrol, amin most a nyari gumik vannak, le kell varazsolni a nyari gumikat, es felrakatni helyettuk a telieket
- a hatso fektarcsak sem okésak, azt irjak, hogy "Bremsscheiben hinten bei Untermass erzetzen" ami Babelfish szerint "with undersize replace". Lehet hogy titokban utcai gyorsulasi versenyekre jarok.

2009-11-22

Csokifondue

Szombaton boldog caquelon tulajok lettünk, beszereztünk egy fondue készletet és ma adtunk a kalóriáknak: csokifondueztünk egyet, ami nagyon bejött, szerintünk 1000-szer jobb mint a hús vagy a sajtfondue. Ilyet még csinálunk máskor is.

Köd

Tegnap este is köd volt. Ez már zsinórban az ötödik ilyen nap. Egy-egy ködös nap még elmegy, meg érdekes is, de ez már sok. A Hochnebel-ről is hallottam már, de tavaly nem volt ilyen durva a helyzet. Napközben kicsit felszáll, majd mikor jön a munkaidő vége akkor besötétedik és újra leszáll a köd, hogy reggelig így is maradjon. Szóval az utcák kihalnak, sötét van és köd. Nem valami lélekemelő. Wikin azt írják, hogy Svájc laposabbik része Europán belül a legködösebb területek egyike. Az országimázsukban azért ezt a tényt nem hangsúlyozzák túl. Tegye fel a kezét, akinek Svájcról a bankok, az órák és a zöld alpesi legelők mellett a ködös Albion Svájc képe is beugrik. Tegnap voltunk megint magyar esten, ami jó volt, beszélgettem az egyik magyar nő német férjével aki itt született, és elmondta, hogy az ősz és a tavasz az bizony ilyen ködös errefelé, és hogy a statisztikák szerint ilyenkor megugrik az öngyilkosságok száma is.

Baleset

Szívem szakad, de ez mindig benne van a pakliban. Szerencsére javítható.