2010-01-31

Hóhelyzet megint

A héten 4 napon át esett a hó, rendszeres program az autó letakarítása indulás előtt, akár napi többször is, de alapvetően itt, ahol nincsenek hegyek, nem olyan durva a tél mint most odahaza. A legdurvább csütörtökön volt, amikor felkeltem és ez fogadott:

Akkor elgondolkodtam a home office-on, mert aznap egy másik gyárba mentem, és autópálya helyett a tanyavilágon kellett volna átvágnom, és ha a városon belül ilyen a helyzet, akkor a falvak között még havasabb az út, ami aztán be is jött:
Utána egész nap esett a hó, esett vagy 20-25 cm, de estére már lepucolták az utakat. Most épp nem esik, és kicsit olvad is, de jövő hétre mondják megint. Meglátjuk.

2010-01-30

Melohely összefoglalo 4. hét

Melóhelyen az alábbi érdekességek történtek a héten:
- A postás bedobta otthon a céges újságot amire nem számítottam, fene se gondolta, hogy ilyen is van. Benne vannak az új belépők képei, a következő számban én is benne leszek. Gyors statisztika: az új emberek 80%-ának nem német hangzású neve van. Török, arab, szláv, ilyesmi.
- Voltam gyárlátogatáson, az egyik kolléga körbevitt két üzemben. Érdekes volt. Rájöttem, hogy idáig mindig irodában dolgoztam és gyárat csak TV-ben láttam. Mindenhol bejelentkezünk a műszakvezetőnél, akik rendesek voltak, csak 5%-ban volt olyan érzés, hogy "na, kidugtak az orrukat az irodából az EDV-sek". Érdekes volt az is, hogy nem voltak sokan a csarnokokban, csak az a 15-20 ember aki eteti a gépeket. Igyekeztem nem beleakadni semmibe, nehogy bedaráljon valami, és közben igyekeztem egyik bazinagy piros gombhoz sem hozzáérni. Sok volt belőlük.
- Voltam IT oktatáson is, elmondtak hogyan működik az Outlook, és hasonlók. 4 órából, 15 percnyi újdonság volt. Mar tudom, hogy az Outlookban van Autowahl funkció, és hogy a YouTube miért van letiltva a cégnél.
- Egyébként IT oktatáson is hasonló volt a külföldiek aranya: 4 bajor (nem német, bajor, így mutatkoztak be), 1 kínai/tibeti(?), 1 új zélandi, 1 magyar, 1 svájci.
- Az egyik bajor problémázott, hogy a céges notebookjáért ö a felelős, de nem tudja lelakatolni, nincs kensingtonja. A svájci IT-s nem értette: ha az irodában van, akkor minek ilyesmi, a kollégák ott vannak, semmi sincs lelakatolva, se a monitorok, se a gépek, semmi, estére úgyis bezárjak az egészet, ha mégis eltűnik valami, akkor az mar betörés. Ezen a bajorok iszonyat jót mulattak. Elmesélték, hogy bezzeg Németországban nem lehetne ilyesmit megtenni. Ott le vannak rögzítve a dolgok, mert különben eltűnnének. Nahat, pocsék egy hely lehet az a Németország.

2010-01-26

Központ

Az edzésre járás most kicsit háttérben van a próbaidő és az XBox projekt miatt, de azért hetente egyszer lemegyek. Ma is voltam, utána lemértem magam a Wii Fit padon és meg is lett az eredménye, először lettem 50%-50% perfectly centered.

Gumimaci :-)

Karácsonykor hoztunk otthonról egy dvd-t, nem ám valami szuper új filmet, hanem mesét és pedig a Gumimacikat :-) Unokaöcsém nagy kedvence mostanában, apu pedig megszerezte neki szinte az összeset. Mi meg lenyultuk az elsőt, mert azt már úgy is látta. Nekiálltunk még anno megnéztünk róla pár részt, aztán ma valahogy eszembe jutott a zenéje :-) Aki most nem énekli a szöveget a videóval együtt azt ezennel kitagadjuk a 25-33-as korosztályból!

2010-01-24

Fotel

Karàcsonyra vettünk magunknak egy babzsàkfotelt amit aztán a hàtso ülésen kihoztunk visszafelé :) Nagyon megszerettük, iszonyu kényelmes és praktikus. Persze néha megy a harc, hogy éppen ki üljön benne, de eddig még nem lett belöle vàlook.

Késő esti műszak + Rabszolgasors

Mikor programozok jól esik, ha megy valami zaj a háttérben, ez otthon rádió volt, idekint meg neten néztem a magyar TV-t. Tegnap este viszont műfajt váltottam és Isaura ment a háttérben. Könnyed, gagyi, egzotikus, nosztalgikus, nagyon jó. Nem hittem volna, hogy egyszer ide jutok. Az első 12 részt (10 percesek) lenyomtam egyben, és csak annyit mondhatok, hogy ez a Leonszió egy féreg! Van itt még ám több is!

2010-01-23

Földrengés

Csütörtökön nemzeti adakozónap volt Svájcban Haitinak. Összedobtak 20 millió CHF-et, én elfejtettem a dolgot, de ma este adakoztam én is. Neten, hitelkártyával. Ma este már 25 milliónál tartott a számláló.