2010-03-30

Húsvéti mizéria


Hétvégén elmentünk vásárolni ezt-azt a költözéshez és a Coop-ban ez az óriás nyúl fogadott. Szerintem 5 év alattiaknak csak szülői felügyelettel, mert még megijednek tőle :) jobb fenn látható egy ember a lépcsőn csak az arányok kedvéért. Gábor szerint vámpír fogai vannak, de voltak hasonlóan ijesztő kistesói is amiket meg lehetett venni. Egyébként én is bebuzdultam és vettem pár csokitojást, Lindt nyuszit dísznek-enni meg persze tojást főzni. Aztán rájöttem, hogy totál felesleges volt, mert hogy úgy se fogok szépen terített húsvéti sonkás-tojásos asztalt varázsolni a kartondobozok közé a költözés kellős közepén. Idén szimplán kihagyjuk ezt az ünnepet és csak bezabáljuk a csokitojást:). Egyébként ha már nyúl akkor répa. Ugyanis répát akartam venni és már megint annyira felhúztam magam, hogy lefényképeztem nektek, tessék: Nos ez fogadott a Coop-ban és nem ez nem az "öreg répa" még a télről. Ez itt a svicc répa, mert hogy itt télen-nyáron csak ez van. Elfelejtettem, hogy ezek a nyomorék sviccek nem ismerik a "vékony" fajta répát ezeknél csak ez a "ba....tt" nagy szar terem. Jó biztosan akad olyan hely ahol lehet más fajtát is kapni, de én még nem láttam. Most komolyan ezek még nem láttak friss, zsenge új répát életükben vagy legalább is olyan vékony fajtát mint ami otthon van nálunk?? Majd lehet tartok nekik én a büdös pesti valami mezőgazdasági konferenciát és megmutatom, hogy lehet más fajtákat is termeszteni. Úgyhogy most mehetek a Lidl-be répáért, hogy valami "normális" német importhoz jussak :-(

2010-03-29

Oktatás

Szerdáig úgynevezett Workshop van, ami kb. tréninget jelent. Kijött a SAP-tól egy ember, aki kurva sokat tud megállás nélkül (egyébként mindenféléről) beszélni, de most főleg olyan dolgokról beszél, hogy SCM, APO, LiveCache. Érdekes, bár ebéd után kiesett megint fél óra. Van SecureID-ja is.

Péksüti

Pénteken fotóztam a Coop-ban. Nyuszi (vagy mókus) formájú péksüti. Aki meglátja a nyulat az jelentkezzen.

2010-03-26

Rovidhirek: Idojaras, Koltozes

Ezt a postot most azert irom, mert reggel mikor jottem be, akkor meg csodas napos ido volt, most viszont 5 perc alatt tok sotet lett, hiaba na, jon a vihar. A hegyekben havazassal is.

A havazast latva elgondlkodtam az esetleges hetvegi sielesen, de inkabb nem. Elozo hetvegen voltunk masodjara sielni, de mar bazi meleg volt fent, es kemeny volt a ho is, szoval ugy voltunk vele, hogy iden mar tobbet nem megyunk, es a kovetkezo szezonban folytatjuk tanulmanyainkat (hoekeben expertek vagyunk, de a parhuzamos leces fordulast meg gyakorolni kell), viszont ezt a mostani havazason elgondolkodtam, hogy talan megis. Aztan megse, mert a koltozes kozeledik, es van par elintezni valo. Fel kell kesziteni a lakast az atadasra, ugyanis sikerult uj berlot talalni, aki atveszi tolunk a lakast, es az ingatlancegnek is megfelel (egyebkent 20-an neztek meg a lakast, ebbol egynek szerencseje volt, hat ekkora itt a verseny a berlakasolkert). Szoval 6.-an lakasatvetel, 10.-en kikoltozunk, 16.-an pedig lakasatadasi procedura. Addig meg ki kell pofozni a lakast, lyukakat betomni, szepseghibakat kikozmetikazni, parkettat fenyesiteni, vizkotleniteni, szoval hetvegen nekiallok, veszek pl. gipszet. Vicces, hogy amig mi a mostani lakasunkat tupirozzuk fel az atadasra, addig kozben az uj lakasunkban is ugyanezt csinalja valaki. Na, majd az atvetelnel mar rutinsoabbak leszeunk es figyelunk, nem ugy mint a multkor. :)

2010-03-19

Tavasz!!

No ez már tényleg tavasz, vagy inkább nyárelő ezzel a 17 fokkal! Tudom otthon is hasonló a helyzet, de azért megdöbbentett a dolog ahogy kiléptem az irodából. Egyébként ha valaki itt nem jött volna rá magától az évszak változásra akkor a helyi gazdáink segítenek a gondolkodásban. Olyan iszonyat szar szag van mindenütt, hogy az valami borzasztó (már bocsánat)! Persze most gondoljátok, hogy büdös pesti "nem bírja a szántást", de nehogy azt higgyétek hogy az én kifinomult orrom a hibás. Ezt itt még a TSZ-ben edzett atyafiakon is kifogna. Ahogy jövök a vonattal végig mindenütt traktor, meg a trágyázós kocsi a földeken ipari mennyiségben. Mondjuk az is igaz, hogy most kb olyan a vidék mintha feléledt volna Csipkerózsika az álmából. Mindenki meg van veszve, kiözönlött a jónép, már rövid ujjúban tekernek, maholnap már mennek a tóra úszni! Jobb is lesz ha beköltözünk a "városba" nem való az ilyen puhányoknak ez a falusi élet :)

2010-03-18

Költöztetők

Elkövettem azt a hibát, hogy bekértem pár ajánlatot költöztető cégektől, valami nagy közös gyűjtőhonlapon keresztül. Azóta egyfolytában hívogatnak, még hévégén is (ami komoly dolog). Van aki azt szeretné, hogy lefényképezzem a bútorainkat, a többség viszont csak annyit mond, hogy 160-190 CHF / óra, cserébe küldenek egy X köbméteres kocsit, meg 3 embert cuccolni. Hát, nem olcsó, de itt sokba kerül az élő munka. Tegnap megjött a legviccesebb ajánlat, amin már csak nevettem. Jött 10 oldalnyi doksi, amiből 5 oldalas a percízen lebontott árajánlat. Küldenek 3 embert, meg egy 40 köbméteres kamiont (tessék elképzelni, az jó nagy, 2x2x10m) és 6 óra alatt átköltöztetnek, potom 1500 CHF-ért. Biztosítanak afelől is, hogy a bútortrógerek (Möbelträgern) kiképzett,
diplomás emberek, akik biztosítással is rendelkeznek, ha rájuk esne egy szekrény. Választhatok kiegészítő opciókat is, a legjobb, hogy a 60nm üres lakást kompletten kitakarítják 1100 CHF-ért. Ennyi pénzért én is takarítanék üres lakásokat.

2010-03-16

Lost6


Holnap kezdodik, a kabelszolgaltato meg levelet is kuldott rola. Ez volt az elso eset, hogy levelet kuldtek barmilyen musorrol.