2010-05-27

Turist

Olaszországban eszembe jutott párszor az Emil Rulez Hello turist című száma :) Mint mindig amikor turist-ok vagyunk. Most hazafelé meghallgattam és annyira funny, főleg most itt ülve :):) Olyan jó kedvem lett tőle, még most is mosolygok rajta.

2010-05-24

Olaszország 5

Az utolsó pár napot a Dolomitokban töltöttük, ahová már rég óta el szerettünk volna menni. Ez az Alpok egyik hegycsoportja és különleges alakú csúcsairól híres. Az erodálódott mészkőhegységnek hihetetlen szirtjei vannak és a magnézium tartalma miatt különböző színű részekből áll. Mi a központi részének számító Cortinában szálltunk meg és innen indultunk egyik nap gyalogos túrára egy gyönyörű völgyben, másnap pedig autóval mentünk el két tóhoz. Magashegység lévén még épp hogy csak véget ért a síszezon és a turista szezon a hó miatt még messze van, de azért a völgyben már lehetett túrázni és gyönyörű napos időnk volt. Fájó szívvel indultunk haza, de remélhetőleg még visszamegyünk párszor ide :)








Olaszország 4

A következő nap Pisa-ba mentünk, ahol még én sem jártam és megnéztük a híres ferde tornyot. Azt azért még tegyük hozzá, hogy az előző napokban felmásztunk már a Firenzei dóm harangtornyába és San Gimignanoban a lakótoronyba. Ezek után a Pisai torony már nem is tűnt olyan magasnak ellenben iszonyú ferdének. Valahogy a képeken nem is tűnik annyira ferdének mint élőben. A tér lenyűgöző a fehér katedrálissal, toronnyal és keresztelő kápolnával a közepén. Mivel nagyon jó időnk volt és a város csak kb 8 km-re van a tengertől gondoltuk lenézünk a tengerpartra. Először egy sziklásabb szerpentines részen nézelődtünk, aztán elmentünk egy homokosabb részre ami viszont iszonyat kihalt volt. Nem hiába ez még nem turista szezon egy ilyen helyen, de azért érdekes volt a látvány kicsit mintha szellem városban jártunk volna.



Olaszország 3

Firenzéből először délre Siena felé vettük az irányt. Út közben megálltunk San Gimignano-ban ami egy lakótornyairól híres középkori kis Toscan városka egy domb tetején. A középkorban az olasz nemesek azzal fitogtatták gazdagságukat, hogy nagyobb és nagyobb tornyokat építettek. Ma már csak 13 áll (Firenzében és más olasz városokban a hasonló tornyok nem maradtak meg) amiből csak egybe lehet felmenni, de onnan nagyon szép a látvány.

Innen Sienába mentünk, ahol megnéztük a Firenzeihez hasonló fekete-fehér márványburkolatú katedrális és a híres Piazza del Campo-t ahol a Pailo-t tartják. Ezt a lovas versenyt a legyező alakú téren rendezik a városnegyedek lovasai között akik közül a győztes megkapja a Pailo-t vagyis az ez alkalomra külön készített selyem/bársony kendőt. A verseny a középkor óta ugyan úgy zajlik egy évben kétszer júliusban és augusztusban.




Olaszország 2

Firenzében öt napot töltöttünk és az idő is viszonylag kegyes volt hozzánk. Az otthoni hideghez képes a 16-20 közötti hőmérséklet elég barátságos volt és legalább nem esett az eső :) Előbb megnéztük a várost majd innen mentünk felfedezni a környéket (Sienna, Pisa). Pár nap alatt lejártuk a lábunkat a városban, megnéztük az Uffizi múzeumot és a Palazzo Vecchiot. A híres dómot és a Ponte Vecchiot, majd felmentünk a Michelangelo térre ahonnan gyönyörű volt a kilátás. Sétáltunk a Biboli kertben és felmentünk a Medici-ek villájába. Mi tagadás tudtak élni már akkor is ezek az olaszok :)







Olaszország 1

Első pár nap megnéztük Milanót és Veronát. Ahogy írtam Milánóban csak megálltunk pár órára megnézni a Dómot a főteret és a bevásárló részt. Ami azt illeti lehet még van pár látni való a városban templomok meg ilyesmi, de ránk nem tett akkora hatást. A fő nevezetesség ezen az egy téren található és gyorsan körbejárható. A város maga pedig igazi nyüzsgő olasz nagyváros jellegtelen külkerületekkel.


Örülünk, hogy nem itt szálltunk meg és tovább mentünk inkább Veronába. Az igazat megvallva Veronáról nem sokat tudtunk, Barbi barátnőmék voltak ott nemrég innen is jött az ötlet, hogy szálljunk meg ott. Igazi hangulatos olasz kisváros amit érdemes megnézni. A legtöbb embernek max a Rómeó és Júlia jut eszébe róla (megnéztük Júlia erkélyét), de pl. itt található a harmadik legnagyobb Colosseum Olaszországban. Tele van régi házakkal és kanyargós utcácskákkal. A dombról gyönyörű a kilátás a városra, megnéztük itt is a dómot és a legszebb tereket és innen indultunk tovább Firenzébe.





2010-05-23

Nyaralás vége

Hazaértünk, de visszamennénk :( Nagyon-nagyon jó volt Olaszország! No, de foglaljuk össze hol is jártunk ez alatt a 10 nap alatt. Svájcból lementünk Milánóba ahol pár óra alatt megnéztük a lényeget, majd Veronában aludtunk két éjszakát. Verona nagyon helyes kis város és több benne a látni való mint amire számítottam. Innen indultunk tovább Firenzébe ahol öt éjszakát töltöttünk. Első két nap megnéztük a várost aztán csillag túrákat tettünk a környező helyeken. Leautóztunk Siennába és útközben megnéztük San Gimignano-t. Másnap Pisában voltunk és lenéztünk a környező tengerpartra. Firenzéből visszafelé jövet megálltunk még három éjszakára a Dolomitokba. Gyönyörű ez az egyedi magashegység és bár még a túra szezon nem indult el a völgyben tudtunk tenni egy kisebb kirándulást. Innen indultunk haza tegnap reggel és most a teraszon ülve fájó szívvel írogatom ezeket a sorokat :( Sebaj megyünk még arra legközelebb is. (Részletes beszámoló később.)