2010-12-28

Visszaut(ak) Svájcba

Tegnap reggel 7-kor elindultunk, 1 óra alatt kiértünk Pestről és este 6-ra visszaértünk Svájcba. Az út sajna unalmas volt és szerencsére eseménytelen. Ez már a sokadik alkaom, hogy kocsival megyünk haza. Mikor elindulunk Svájcból, izgaottak vagyunk, még elöttünk állnak az ünneppek és a találkozók a családdal, barátokkal. Ilyenkor az út sokkal örömtelibb és rövdebbnek is tűnik. A Svájci határig nem számoljuk az 1 órát, aztán Ausztria nyugati farkában is tart a "hurrá utazunk" érzés. Innsbruckot is szeretjük Kufsteinig mert szépek a hegyek. A német részen a Chimsee mellett általában én vezetek és azt nem szeretjük annyira, szűk, kanyargós, dimbes-dombos, zsúfolt és száguldós, aztán Salzburg után kb a Modsee-nél elérjük az út felét és kezdődik a visszaszámlálás és még csak alig múlt déli 12. Linz csak egy óra, onnan pedig már közel van Bécs és az autópálya is 3 sávos. A bécsi elkerülőt sem szeretjük, szintén szűk, zsufolt és kanyargós, de van pár 80-as szakasz ami pihentetős. Ez már Burgenland mellett van, ami pedig már majdnem hazai pálya. A magyar határ után pedig már "otthon" vagyunk. Keresek valami beszélgetős magyar rádiót (Kossuth preferált) és a maradék 2 óra szintén nem számit. Fontos hogy beszélgetős legyen, mert ilyenkor évezzük, hogy magyarul karattyolnak a rádióban. Az sen baj, ha unalmas a téma, a zenei rádióknál meg kb. nem lenne különbség. Mindegy hogy ugyanazokat a számokat német, szlovák, vagy magyar rádió játssza, Lady GaGa ugyanúgy szól mindegyiken. A KisAlföldön szuper az autópálya a sok egyenes szakasszal, Pest mellett pedig már lazitunk. A nullást általában kihagyjuk, a Pesten való 1-1.5 órás átszenvedés pedig már érdekesség és levezetés is egyben, és szintén nem számit. Mikor hazaérkezünk kell 1-2 nap mire megszokjuk Magyarországot, majd bő 1 héttel később, mikor visszajövünk Svájcba kell újra 1-2 nap mire visszazökkenünk az itteni életbe. Kultursokk kétszer. A visszaút mindig szomorúbb, orrlógatósabb és fárasztóbb. Várnak újra a szürke hézköznapok. Majd megpróbáljuk valahogy kiszinesiteni őket.

2010-12-25

Angyalka

December 24-én 11.46-kor egy varázslatosan gyönyörű angyalka szállt le hozzánk a földre, hogy bearanyozza az ünnepet és megkezdje csodás életét közöttünk. Kata 2900 g 53 cm és nővérem és ő is remekül vannak :-)
Ezzel a csodás hírrel kívánunk mindenkinek nagyon Boldog Karácsonyt!

2010-12-18

Mikrohelikopter + Gyro

MacBook

Egyszer csak aszondta a MacBook, hogy ez nagyon Pro:

Update: Ja, azt elfelejtettem, hogy restart után rendbejött és azóta nem produkált ilyesmit.

2010-12-17

Hazaút

Reggel atommód esett a hó. 5 körül elment egy kotró a ház elött (erre ébredtünk), de 1 órával később már nyomát se lehetett látni, 2 centi friss hó boritotta be a nemrég még fekete aszfaltot. Na akkor, titokban arra gondoltam, hogyha már itt ilyen szopás a helyzet, akkor inább halasszuk el az indulást. Ha már igy is ugy is késünk, akkor inkább otthon ücsörgök a TV elött, mint az autópályán a hideg kocsiban, dugoban, elakadva.

Reggel Winterthur:


Reggel 7 elött már az autópályán voltunk, továbbra is esett a hó mint atom, nagyon durva volt a helyzet. Winterthurból Sankt Gallenig masfél óra volt az út, felmerült a félúton motelben megalvós verzió, de aztán lassan javult a helyzet. Ausztriába átérve még volt két havazás, de nem voltak vészesek. Kijutottunk a hófelhők alól. Arlberg után még kis hó, de Innsbruck környékén már csak mutatóban volt belőle. A német részen pedig olyan kevesen voltak, hogy ilyen keveset még soha nem láttam (nem csoda, ritkán jáunk erre péntek delelött) Linz után pedig teljesen tiszta volt az idő.

Az egyetlen necces helyzetért is haza kellet jönnünk. Külső sávban három kamion, utolsó előzni kezdi a többit. Utolérem, cammogok mögötte, mikor a seggembe jön egy mercis parasz. Nem villogot csak belemászott a seggembe, akkor már éreztem hogy baj lehet. A kamion közben lassan előzte tovább a másik két kamiont, mi pedig mögötte meg (én + mögöttem a paraszt). Mikor a mercis elérte a külső sávban lévő két kamion közötti rést, kivágott a jobbra, padlógáz a 20 méteres résben, onnan bepaszirozta magát elém és az előzésben lévő kamion közé, majd levillogta a kamiont. Duda, villogás, anyázás. Remélem sikerül kinyirnia egyszer magát, csak egyedül tegye. Hülyék ellen van orvosság?

Lassú kényelmes tempóban, dugó, tömeg és hó nélkül 10-11 óra alatt elértünk Pestre, onnan (ugye pont 6 felé járt már az idő) sikerült másfél óra alatt átvágni a városon és már itthon is vagyunk. Vacsi, pihi, hiradó: NyugatEU inklusive Svájc megbénult a havazástól, kilóméteres dugók, lezárt repterek, itthonra este érkezik a havazás. Svájcban egyébként 10-30 centi hó esett (Mittelland) a hegyekben 50 centi ami durva, 300+ törölt járat a reptereken, az utakon 400 baleset. Na ezt megúsztuk.

2010-12-16

Havazik...

Kinézek az ablakon és kitartóan havazik, közben a előrejelzés sem kecseget tiszta idővel. Pár óra és indulunk.

2010-12-15

Késő esti vicc angolul

A visitor to a mental institution asks the director how they decided which patients should be kept in.
The director replies, "We fill up a bath, then offer the patient a teaspoon, teacup or a bucket and ask them to empty the bathtub."
The visitor then says, "Oh, I see - a normal person would chose the bucket because it's the biggest."
The director responds, "No, a normal person would pull the fucking plug out. Would you like a bed near the window?"