Ma az eső elől a helyi "csodák palotájába" menekültünk, amit már egy ideje meg szerettünk volna nézni. Először egy hatalmas játszótér érzést keltette a hely, de aztán ahogy egyre inkább felfedeztük kellemesen csalódtunk. A kiállítás hasonló az otthonihoz, interaktív tele érdekességekkel. Fizikai, kémiai kisérletek, látványos elektromos, vizes tartájok, szélcsatorna és minden amit a témában el lehet képzelni. Persze esélyünk nem volt végignézni. Számítottunk rá hogy több idő kell, de sebaj majd megyünk megint :-) Képet nem sokat csináltunk, mert mint a kisgyerekek teljesen elvarázsolt minket is a sok "játék".
2011-02-27
2011-02-23
Licitálunk
Anikó beregisztrált a ricardo.ch-ra ami kb a helyi eBay vagy Vatera, és két nappal késöbb kiküldték postán a szupertitkos kódját. Én is regisztráltam még valamikor tavaly, de engem előszőr felfügesztettek aztán meg kódot sem küldtek, végül feledésbe merült a dolog, de sebaj. Anikó átment a biztonsági átvilágitásukon és ezentúl az ő accountjával adhantunk-vehetünk a neten.
2011-02-20
Havazik
Tegnap még sütött a nap, ma meg itt kuksolunk a lakásban. Delelött még csak szemerkélt az eső, gyorsan lemondtam a futásról, most pedig nekiállt havazni...
2011-02-18
Lóerősokk
Bérnárd kollégával ebédeltünk, akinek egy spéci Touareg-e van, néha mellette parkolok. Tudom, hogy pl. Porsche felnik vannak raja és valami kapcsán szóbakerült ebéd közben. Mondom neki:
- ...
- Jaja, neked is valami durva kocsid van, V6-os, vagy talán V8-as?
- V10.
- Uhh... és az hány lóerő?
- Vierhundert-akármennyi.
A vierhundert után lekapcsolt az agyam, szóval nem tudom pontosan mennyi, de e felett igazából már nem is számít. Svájcban ahol autópályán 120 a limit és minden sarkon kamera, ott különösen hasznos lehet ennyi lóerő. Persze német a fickó. :)
- ...
- Jaja, neked is valami durva kocsid van, V6-os, vagy talán V8-as?
- V10.
- Uhh... és az hány lóerő?
- Vierhundert-akármennyi.
A vierhundert után lekapcsolt az agyam, szóval nem tudom pontosan mennyi, de e felett igazából már nem is számít. Svájcban ahol autópályán 120 a limit és minden sarkon kamera, ott különösen hasznos lehet ennyi lóerő. Persze német a fickó. :)
2011-02-12
Sinköszörű
2011-02-10
Örömhír
Tesóméknál lagzi lesz!! Juppi :) Ennél jobb örömhírt el se lehet képzelni, az egész család lázban ég. Tegnap ugyanis a kedvese megkérte nővérem szülinapján a kezét... hát igen, stílusos ajándék.
Nagyon, nagyon sok boldogságot kívánunk nekik!
2011-02-06
Futás
Vasárnap tovább folytatódott a napsütés, előbújt az ég kékje, ami két heti állandó szürke felhős idő után (depressziós Hochnebel) igazi felüdülés. Annyira belelkesedetem, hogy elmentem futni. Otthon ahoz voltam hozzászokva, hogy ilyenkor általában nem látok más kocogót, csak néha, elvétve egyet-egyet, itt viszont fél óra alatt láttam kb. 10-et. Ez egyrészt jó, másrészt meg rossz, mert hülyén érzem magam olyankor, amikor már kivagyok és akkor szembejön (sprintelve) egy 50-es, és mosolyogva odabiccent, hogy "Hoi". Anikó azt mondja, van még hova fejlődni. :)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
