2009-04-09
Indulás
Még egy óra és indulunk haza, remélem nem lesz sok dugó és simán hazaérünk. A nap idáig aktívan telt: reggel elvittem Anikót németre, utána gyors vásárlás a Coop-ban (csokik otthonra, kaja az útra), tankolás, kocsi baszkurálás (tankolás, keréknyomás, olajszint, porszívózás, galambszar mosás), futás, zuhany, rámolás, ebéd. Közben Anikó is hazaérkezett, eszik ő is, aztán indulunk. Kerek 1000 Km hazáig. Hit the road Jack.
2009-04-08
Kocsiszervíz 2
1)
Az váltós olajfolyás szépen néz ki, újabb olajfoltokat nem találtam a kocsi alatt. Várok a számlára, de a szerviz még nem küldött semmit. Kíváncsi vagyok mekkora összeg lesz rajta. Mindenesetre idáig elégedett ügyfél vagyok.
2)
Áprilisban kellett befizetni a kötelező + casco biztosítást a második félévre, hopp 850 CHF. Ha már ennyit fizetek a fullextrás biztosításomra akkor esetleg fizethetnék a törött ködfényszórómat is. A telefonos ügyintéző ezúttal nem volt annyira penge angolul, online szótárazott, de azért félig németül, félig angolul szót értettünk. Nyugtatgattam, hogy semmi gond, meg amúgy is kit érdekel, a lényeg, hogy: 1) segítőkész volt 2) megerősítette, hogy a biztosításom fedezi a ködfényszórót is "Glass breakage w.small glass comp." címszó alatt. Feltett pár kérdést, rögzítették a tényállást, jól jön gondolom a biztosítási matematikusok (a legjobb kérdés: hol és mikor történ a káresemény? -hát, úgy négy hónapja hát, tetszik tudni kérem, az úgy volt, hogy nem tudom, ja, hogy ide mindenképp be kell írnia valamit? na jó, tegnap történt az autópályán) majd kerített egy szervizt a közelben, innen fél órára a tanyavilág közepén. Mellesleg itt minden faluban van 2-3-5 "Garage", de gondolom ez a szerződéses partner, hát legyen, meg vidéken autózni amúgy is szép. A szerviz másnap felhívott, múlt hét pénteken elmentem hozzájuk szemlére, készítettek egy fotót és megrendelték az alkatrészt. Hétfőn hívtak, hogy megjött a lámpa, mehetek cserére, fél óra alatt elintézik a dolgot. Ma (szerda) reggel elmentem hozzájuk.
Az előtérben csak egy pult van, az ügyfelek nem tudnak leülni, így sétálgattam fél órát a faluban, majd 35 perc múlva visszamentem. Munkafelvevő hátramegy, szól a szerelőknek: hallom hogy mondja, "itt a Kunde és vár, kész vagy? kell segítség?", majd jön és mentegetődzik, hogy nehéz hozzáférni, be kell állítani kell még 5 perc. Mondom semmi gond, nem sietek. 5 perc eltelik, fickó megint hátramegy, megint hallom, hogy "vár a Kunde". Azzal jön vissza, hogy már csak két perc. Tovább támasztom a pultot, ismét hátramegy, kurva nagy ordibálás hátul, majd mosolyogva jön vissza, hogy "Monsineur, kész az autó". Autó előáll, szerelőcsávó (aki nem mosolyog) átadja a kulcsot. Lehajolok megnézni az új lámpát, én is mosolyogva mondom, hogy "Zúúpö, szépen néz ki". Aztán eljövök, a pénzt és a papírokat elintézik a biztosítóval.
Ismét elégedett ügyfél vagyok.
Ápropó Monsineur: Hazafelé a tanyavilág dombjai között autózva, azon gondolkoztam, hogy német Svájc közepén, miért a francia-svájci az egyetlen rádióadó amelyik tisztán fogható.
Egyébként az új ködfényszóró szépen néz ki, és világít is! :)
3)
A bal visszapillantó tükröm burkolata egy pár hónapja nem ragaszkodik annyira a kocsihoz és csak lóg, ha valami nagyobb erőbehatás éri, úgy mint erősebb ajtóbecsapás, menetszél autópályán, stb. Meg idegesítő is, hogy az autópályán a tükörbe nézve azon gondolkozok, hogy vajon meddig bírja még.
Egy darabig ragasztószalaggal orvosoltam a problémát, de az cikin néz ki (még a fekete is, az ezüst meg pláne), meg nyomot hagy a műanyagon, de nem akartam drága helyi szervizbe vinni, ki akartam húzni addig, amíg legközelebb hazamegyünk. A hétvégi kerékcsere után viszont megjött a kedvem a bütyköléshez. Gondoltam rosszabb nem lesz, a szerviz meg úgyis cserélne, ergo nincs mit vesztenem. Sikerült lepattintanom a burkolat egy részét. És kiderült, hogy egy csavar sem tartja a burkot a kerethez, a kinyúló műanyagcsonkok pedig töröttek. Hát, ha ezt meglátják a Volvo szervizben akkor nem sokat szarakodnak vele, raktár / rendelés, csere.
Ha már így áll a helyzet, akkor semmi akadálya egy kis kontárkodásnak, becsavartam két hegyes facsavart a műanyagcsonkokba (szentségtörés), és hozzáfogattam a burkot a kerethez. Nehéz volt becsavarni, mert a tükröt nem tudtam leszedni, a lyukak pedig pont mögötte vannak (tükröt törni meg végképp drága), szóval kanyarba kellett csavarni. Nem is lett se szép se tökéletes, azt is beismerem, hogy prémiumautóhoz méltatlan barbár megoldás, de ingyé volt és stabilan tartja a burkolatot. Ha nem válna be akkor még mindig ráérek átgondolni a Volvo szervizt, addig meg spóroltam egy Xbox-nyit.
A blog autórovata hamarosan újra jelentkezik. Addig is, Szép Napot Mindenkinek!
Az váltós olajfolyás szépen néz ki, újabb olajfoltokat nem találtam a kocsi alatt. Várok a számlára, de a szerviz még nem küldött semmit. Kíváncsi vagyok mekkora összeg lesz rajta. Mindenesetre idáig elégedett ügyfél vagyok.
2)
Áprilisban kellett befizetni a kötelező + casco biztosítást a második félévre, hopp 850 CHF. Ha már ennyit fizetek a fullextrás biztosításomra akkor esetleg fizethetnék a törött ködfényszórómat is. A telefonos ügyintéző ezúttal nem volt annyira penge angolul, online szótárazott, de azért félig németül, félig angolul szót értettünk. Nyugtatgattam, hogy semmi gond, meg amúgy is kit érdekel, a lényeg, hogy: 1) segítőkész volt 2) megerősítette, hogy a biztosításom fedezi a ködfényszórót is "Glass breakage w.small glass comp." címszó alatt. Feltett pár kérdést, rögzítették a tényállást, jól jön gondolom a biztosítási matematikusok (a legjobb kérdés: hol és mikor történ a káresemény? -
Az előtérben csak egy pult van, az ügyfelek nem tudnak leülni, így sétálgattam fél órát a faluban, majd 35 perc múlva visszamentem. Munkafelvevő hátramegy, szól a szerelőknek: hallom hogy mondja, "itt a Kunde és vár, kész vagy? kell segítség?", majd jön és mentegetődzik, hogy nehéz hozzáférni, be kell állítani kell még 5 perc. Mondom semmi gond, nem sietek. 5 perc eltelik, fickó megint hátramegy, megint hallom, hogy "vár a Kunde". Azzal jön vissza, hogy már csak két perc. Tovább támasztom a pultot, ismét hátramegy, kurva nagy ordibálás hátul, majd mosolyogva jön vissza, hogy "Monsineur, kész az autó". Autó előáll, szerelőcsávó (aki nem mosolyog) átadja a kulcsot. Lehajolok megnézni az új lámpát, én is mosolyogva mondom, hogy "Zúúpö, szépen néz ki". Aztán eljövök, a pénzt és a papírokat elintézik a biztosítóval.
Ismét elégedett ügyfél vagyok.
Ápropó Monsineur: Hazafelé a tanyavilág dombjai között autózva, azon gondolkoztam, hogy német Svájc közepén, miért a francia-svájci az egyetlen rádióadó amelyik tisztán fogható.
Egyébként az új ködfényszóró szépen néz ki, és világít is! :)

3)
A bal visszapillantó tükröm burkolata egy pár hónapja nem ragaszkodik annyira a kocsihoz és csak lóg, ha valami nagyobb erőbehatás éri, úgy mint erősebb ajtóbecsapás, menetszél autópályán, stb. Meg idegesítő is, hogy az autópályán a tükörbe nézve azon gondolkozok, hogy vajon meddig bírja még.
Egy darabig ragasztószalaggal orvosoltam a problémát, de az cikin néz ki (még a fekete is, az ezüst meg pláne), meg nyomot hagy a műanyagon, de nem akartam drága helyi szervizbe vinni, ki akartam húzni addig, amíg legközelebb hazamegyünk. A hétvégi kerékcsere után viszont megjött a kedvem a bütyköléshez. Gondoltam rosszabb nem lesz, a szerviz meg úgyis cserélne, ergo nincs mit vesztenem. Sikerült lepattintanom a burkolat egy részét. És kiderült, hogy egy csavar sem tartja a burkot a kerethez, a kinyúló műanyagcsonkok pedig töröttek. Hát, ha ezt meglátják a Volvo szervizben akkor nem sokat szarakodnak vele, raktár / rendelés, csere.
Ha már így áll a helyzet, akkor semmi akadálya egy kis kontárkodásnak, becsavartam két hegyes facsavart a műanyagcsonkokba (szentségtörés), és hozzáfogattam a burkot a kerethez. Nehéz volt becsavarni, mert a tükröt nem tudtam leszedni, a lyukak pedig pont mögötte vannak (tükröt törni meg végképp drága), szóval kanyarba kellett csavarni. Nem is lett se szép se tökéletes, azt is beismerem, hogy prémiumautóhoz méltatlan barbár megoldás, de ingyé volt és stabilan tartja a burkolatot. Ha nem válna be akkor még mindig ráérek átgondolni a Volvo szervizt, addig meg spóroltam egy Xbox-nyit.
A blog autórovata hamarosan újra jelentkezik. Addig is, Szép Napot Mindenkinek!
2009-04-07
Bewilli
A tegnapi nap fontos dolog történt: Anikó is megkapta a Bewilli-jét, így már ő is kis szürke igazolvánnyal szaladgálhat. December elején adtuk be a papírokat, csekély 4 hónap alatt meg is lett a dolog. Ahány kanton annyi szokás. Bürokráciát egy darabig nem akarok látni.
És ma volt az első nap amikor a szép tavaszi (nyári?) napsütés örömére biciklivel ment németre! Nekem is be kell szereznem egy biciklit.
És ma volt az első nap amikor a szép tavaszi (nyári?) napsütés örömére biciklivel ment németre! Nekem is be kell szereznem egy biciklit.
2009-04-05
Kirándulás: Mainau
Már régóta tervezzük, hogy elmegyünk Mainau-ba, csak a jó időt vártuk, hogy minnél több virág kezdjen már nyilni. Mainau egy sziget, ami lényegében egy botanikus kert-park. Csak gyalogosan lehet bemenni és egyszerűen gyönyörű. Kicsit olyan mintha egy hatalmas csodaszép parkra valami repülőből rengeteg virágmagot dobáltak volna amik aztán kinyílva ellepték a szigetet :) Lehet látni virágból készült szobrokat mint például ez itt: 
Vannak olyan területek, ahol mintha csak véletlenül, össze-vissza nyiltak volna ki a virágok és szépen beültetett részek is. Van egy pálmaház gyönyörű orchideákkal, külön lepkeház, kastély, éttermek és rengeteg szökőkút. 

Ezen kívül a sziget lényegében egy gyerekparadicsom. Lehet pónin lovagolni, kecskét etetni és van kisvasút meg persze egy hatalmas játszótér. Ami annyira jó, hogy szívesen lettem volna újra gyerek, hogy én is tutajozhassak a medencében!
Egyszóval szerintünk nagyon jó hely és mindenki találhat a szigeten valamit magának. Nyáron visszamegyünk majd újra megnézni, hogy akkor milyen virágok nyílnak. Jó kis délutáni program:)
A kocsi, a török meg a kollégák
Ismét egy aktív szombatunk volt. A jó idő miatt Gábor már nem húzhatta tovább a kerékcserét úgyhogy ebéd után nekiállt bűvészkedni odakinn úgy 2-3 órát. Jó munkához idő kell! Ez így is van, mert hála az alaposságának bütykölés közben rájött, hogy meg tudja csinálni a visszapillantó burkát is (ami már vagy 2 hónapja lejön) egy trükkös csavarozással. Így most nagyon örülünk, hisz nem keveset kértek volna ezért a szervizben. 1 pont Gábornak. Nekem persze maradt a házimunka és a pogi sütés idebenn, de mivel nagyon finom lett, ezért 1 pont nekem :) Közben megérkezett Lajos és A kolléga, mert megbeszéltük, hogy elmegyünk együtt vacsizni a németekhez. A kolléga tudott egy jó kis török éttermet. Tényleg nagyon jó volt, hangulatos kis hely. A kajáról nem is beszélve, finom is volt nagy adag is volt és ráadásul mindez baráti áron. Megjegyeztük a helyet, asszem legközelebb is megyünk :) 1 pont A kollégának. Köszönjük a látogatást!
2009-04-02
2009-04-01
Április 1
... bolondok napja. Reggel megismerkedtem a városka "bolondjával" aki egy kicsit szellemileg sérült férfi. Már láttam egyszer a buszállomáson, ahogy valakivel beszélget. Ma pont a mi buszmegállónkban állt és mindenkivel beszélgetett egy kicsit. Velem is megismerkedett, nagyon kedves volt megdicsérte a sálam, meg szép napot kívánt :) Mindenki normálisan viselkedett vele, senki sem volt közönyös, vagy lekezelő. Egyébként itt is szokás, hogy bolondok napján valami vicceset csináljanak az emberek. Ezt délután ki is használták a gyerekek velem szemben :) Ma is vigyáztam rájuk 3 órát és a végére már tényleg elég bolondnak éreztem magam! Fárásztó volt annyi biztos, de legalább edződöm. Majd meglátjuk ki nevet a végén :)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
